William Henry Conley pierwszym prezesem Straznicy - przemilczane przez Strażnicę.

Dział poświęcony informacjom związanym z powstaniem oraz różnego rodzaju zmianom jakie towarzyszyły tej religii.
Natan

Re: William Henry Conley pierwszym prezesem Straznicy - przemilczane przez Strażnicę.

Postautor: Natan » sob wrz 01, 2018 7:12 pm

sabekk pisze:
Natan pisze:Drodzy,

Cała sprawa z Conleyem, na ile mam wiedzę jest taka:

Conley był prezesem wtedy, gdy jeszcze Towarzystwo nie miało osobowości prawnej, gdy nie było zarejestrowane. Czyli było to takie nieoficjalne "prezesowanie", umowne, w koleżeńskim, czy też bratersko-siostrzanym gronie.

Natomiast istotnie Charles Taze Russell był pierwszym prezesem oficjalnie i legalnie działającego Towarzystwa. I ten fakt się rzeczywiście liczy pod względem prawnym.

Przyznasz chyba jednak, że inaczej brzmi "mało znane fakty" a inaczej "przemilczane przez Strażnicę"?

Osoba Williama Conleya jest pomijana prawdopodobnie z tego powodu, gdyż z człowieka, który wydatnie wspomagał dzieło Badaczy Pisma Św. na samym początku, stał się potem kimś przeciwnym temu ruchowi i odszedł od niego. Później nie popisał się. Związał się co prawda z szacownym wyznaniem Christian and Missionary Alliance (Chrześcijański Alians Misyjny - taka odmiana baptystów), ale trafił na złego człowieka, który w domu Conleya pod płaszczykiem religii dopuszczał się niemoralnych czynów, co potem wyszło na jaw.

Nie wiem, czy można oskarżać organizację Świadków o przemilczenie sprawy Conleya, czy po prostu uznano, że jego osoba nie wnosi nic pozytywnego i istotnego do historii Świadków.

Awatar użytkownika
tadeusz2904

Re: William Henry Conley pierwszym prezesem Straznicy - przemilczane przez Strażnicę.

Postautor: tadeusz2904 » sob wrz 01, 2018 7:19 pm

Sabekk nie znasz sytuacji (butów)moich, Grześka i nie wiem czy byś chciał je założyć.
Jeżeli chcesz coś uzyskać sferze towarzyskiej musisz prosić a nie besztać i wygrażać.

Drogi kolego nie popisuj się wiadomościami PM.

Ps.wyskoczyła mi informacja z :
https://www.onet.pl/?utm_source=onetpus ... 07&utm_v=2
.
,,Nagi wyszedłem .. i nagi się tam wrócę.Hi 1,20(UBG).

Awatar użytkownika
sabekk

Postautor: sabekk » sob wrz 01, 2018 7:50 pm

Natan pisze:
sabekk pisze:Przyznasz chyba jednak, że inaczej brzmi "mało znane fakty" a inaczej "przemilczane przez Strażnicę"?

Osoba Williama Conleya jest pomijana prawdopodobnie z tego powodu, gdyż z człowieka, który wydatnie wspomagał dzieło Badaczy Pisma Św. na samym początku, stał się potem kimś przeciwnym temu ruchowi i odszedł od niego. Później nie popisał się. Związał się co prawda z szacownym wyznaniem Christian and Missionary Alliance (Chrześcijański Alians Misyjny - taka odmiana baptystów), ale trafił na złego człowieka, który w domu Conleya pod płaszczykiem religii dopuszczał się niemoralnych czynów, co potem wyszło na jaw.

Nie wiem, czy można oskarżać organizację Świadków o przemilczenie sprawy Conleya, czy po prostu uznano, że jego osoba nie wnosi nic pozytywnego i istotnego do historii Świadków.

Cytat za wiki:
https://pl.wikipedia.org/wiki/William_Henry_Conley
"Najprawdopodobniej w 1882 roku Conley postanowił zrezygnować z aktywnej pracy w ramach korporacji Strażnicy Syjońskiej. Po jego rezygnacji, prezesem został Charles Taze Russell."

Może po prostu Strażnica nie wchodzi nikomu w życiorys, skoro ktoś postanowił "zrezygnować z aktywnej pracy w ramach korporacji Strażnicy Syjońskiej"? No niemniej Strażnica informację co do prezesury opublikowała i jej nie przemilczała.

---//---

tadeusz2904 pisze:Sabekk nie znasz sytuacji (butów)moich, Grześka i nie wiem czy byś chciał je założyć.
Jeżeli chcesz coś uzyskać sferze towarzyskiej musisz prosić a nie besztać i wygrażać.

Niczego nie chcę, bo widzę, że nie warto.

tadeusz2904 pisze:Drogi kolego nie popisuj się wiadomościami PM.

To w ramach: "przy wszystkich"

Natan

Postautor: Natan » pt wrz 14, 2018 4:02 pm

korba pisze:
Natan pisze:Osoba Williama Conleya jest pomijana prawdopodobnie z tego powodu, gdyż

'Prawdopodobnie'?
A jakie są FAKTY?

Można tylko mówić o prawdopodobieństwie, bo autorzy publikacji Towarzystwa Strażnica z reguły nie tłumaczą się przed nikim ze swoich decyzji i motywacji.

Wróć do „Historia i pochodzenie Świadków Jehowy”