Jak można pomóc świadkom Jehowy?

Jeśli szukasz odpowiedzi na jakieś nurtujące Ciebie pytania, dręczą jakieś wątpliwości lub zwyczajnie chciałbyś popisać na jakiś głębszy temat to jest to odpowiednie do tego celu miejsce.
Awatar użytkownika
Datsun

Re: Jak można pomóc świadkom Jehowy?

Postautor: Datsun » ndz lip 21, 2019 9:25 pm

tadeusz2904 pisze:
Przykro mi że do mnie tak piszesz :(

Nadawałbyś się na ,,brata Jezusa" i byłbyś użyteczny podczas armagedonu' żaden przesuwający paciorki różańca by się nie ostał.

Nie smuć się, Tadeuszu...
Armagedon to przecież nic w porównaniu do tego co będzie z niektórymi po sądzie ostatecznym. ;)

Awatar użytkownika
tadeusz2904

Postautor: tadeusz2904 » pn lip 22, 2019 10:20 am

Tak za bardzo nie dbam co ze mną będzie po sądzie ostatecznym bo nie wierzę w piekło.
Staram się postępować - zbożnie, uczciwe okazując lojalność wobec Wszechmocnego co zarówno jest lojalnością wobec jego syna Pana Jezusa.
Nie mam nic przeciwko życiu wiecznemu na które i tak nie można zasłużyć.
Jak tu się na dłuższą metę nie smucić przecież nie będę se rozwalał na własne życzenie wątroby .
Jest jeszcze wizyta u świra ale nie sądzę że stanie po mojej stronie i za dużo skutków ubocznych.
,,Nagi wyszedłem .. i nagi się tam wrócę.Hi 1,20(UBG).

christianinroman

Postautor: christianinroman » pt sie 16, 2019 5:40 am

Tadeusz2904. Rozumiem że nie masz pewności co do swej wieczności gdzie ją wiecznie spędzisz. Z twoich wypowiedzi tak wnioskuję. Życie wieczne obiecał Pan Jezus, a Jego Słowa są wiarygodne. Przez 14 lat ufałem ludziom, że mówią prawdę i wierzyłem w to co nauczali. Tylko że nie byłem jak mieszkańcy Berei, którzy ,,sprawdzali" apostoła Pawła czy to co głosi jest prawdą. Niestety dla byłych świadków Jehowy jest niebezpieczeństwem to że znowuż ,,pójdą" za nauką ludzką ( częściowo, bo przewaga będzie Słowa Bożego ). Znam osobiście niewiastę która pół roku temu opuściła organizację, ale powiedziała mi że ,,mentalnie jest świadkiem Jehowy". W tym przypadku jest lęk / obawa przed kolejną religią. Pozdrawiam

Awatar użytkownika
tadeusz2904

Postautor: tadeusz2904 » pt sie 16, 2019 9:44 am

NIE BĘDĘ NALEŻAŁ DO ŻADNEJ religii - dzięki Tobie. że wymusiłeś na mnie tą deklarację.

christianinroman

Postautor: christianinroman » pt sie 16, 2019 4:52 pm

I bardzo dobrze Tadeuszu, bo Jezusa nie ma w żadnej religii. On jest Głową a my Jego ciałem, więc to jest prawdziwa JEDNOŚĆ.

Awatar użytkownika
tadeusz2904

Postautor: tadeusz2904 » pt sie 23, 2019 1:22 pm

christianinroman pisze:I bardzo dobrze Tadeuszu, bo Jezusa nie ma w żadnej religii. On jest Głową a my Jego ciałem, więc to jest prawdziwa JEDNOŚĆ.

Oj, Romanie wyznawcy religii będą twierdzić co innego, a to że Pan Jezus jest głową kościoła - zboru, to od świadków możesz usłyszeć parę razy w tygodniu. :)

Iskierka

Postautor: Iskierka » wt sie 27, 2019 9:45 am

tadeusz2904 pisze:
christianinroman pisze:I bardzo dobrze Tadeuszu, bo Jezusa nie ma w żadnej religii. On jest Głową a my Jego ciałem, więc to jest prawdziwa JEDNOŚĆ.

Oj, Romanie wyznawcy religii będą twierdzić co innego, a to że Pan Jezus jest głową kościoła - zboru, to od świadków możesz usłyszeć parę razy w tygodniu. :)

To prawda, tak powtarzają ale zrozumienie co do Ciała Chrystusowego zależy od aktualnego światła CK z Warwick. A jakie jest teraz światło w tej sprawie?

Awatar użytkownika
tadeusz2904

Postautor: tadeusz2904 » wt sie 27, 2019 8:03 pm

Iskierka pisze:
tadeusz2904 pisze:

To prawda, tak powtarzają ale zrozumienie co do Ciała Chrystusowego zależy od aktualnego światła CK z Warwick. A jakie jest teraz światło w tej sprawie?

Ciała Chrystusowego nie ma, bo jak pisał Sadlor Pan Jezus został zabrany z ciałem.

Iskierka

Postautor: Iskierka » śr sie 28, 2019 4:52 am

tadeusz2904 pisze:
Iskierka pisze:
tadeusz2904 pisze:

Ciała Chrystusowego nie ma, bo jak pisał Sadlor Pan Jezus został zabrany z ciałem.

To w kontekście tego co napisał christianinroman, np. Efezjan 1:22,23

Wróć do „Potrzeby duchowe”