Czego potrzebują byli śJ ?

Jeśli szukasz odpowiedzi na jakieś nurtujące Ciebie pytania, dręczą jakieś wątpliwości lub zwyczajnie chciałbyś popisać na jakiś głębszy temat to jest to odpowiednie do tego celu miejsce.
Agnieszka

Czego potrzebują byli śJ ?

Postautor: Agnieszka » pn maja 15, 2017 7:40 am

Forum powstało m.in. z myślą o kierowaniu byłych świadków do "grup wsparcia" gdzie to Biblia jest wyznacznikiem chrześcijańskiego życia, a nie dodatkowo tradycja i nauczanie.

Datsunie , skoro nawiazales do tematu - "grup wsparcia" - to mam kontakt z byłymi jak i obecnymi sJ którzy boją się odezwać / boją się odejść kosztem utraty rodziny , bliskich.
Ludzie Ci już dawno przestali wierzyć w Armagedon i Boga mściciela , niszczyciela - mają dosyć ciągłego straszenia itp.
Co chcę przez to powiedzieć - otóż takim wsparciem dla tych osób jest przede wszystkim znajomość z osobami które mogą wesprzeć ciepłym słowem , czasem wyjście gdzieś na kawę i zwyczajna zdrowa luźna rozmowa. Ludzie Ci mają dosyć religii i chcą zwyczajnie odpocząć od całego religijnego zgiełku.
Ja tylko przez parę miesięcy uczestnicząc tu na forum , czułam się niekiedy gorzej niż kiedyś w organizacji sJ . Spróbuj tylko powiedzieć , że nie wierzysz w Armagedon albo życie wieczne w raju na ziemi to będziesz postrzegany jako heretyk , odstepca i teraz przypuscmy , że taka osoba trafia do zielonoswiatkowcow i jeszcze do zboru Ilyada...... , niech tylko wychyli się i powie , że nie wierzy w piekło.... I tak bardzo często myślimy , że znajdziemy wsparcie w innym ruchu religijnym a okazać się może , że trafiliśmy jeszcze gorzej.
Ja wiem , że nie zaoferuje takim osobom żadnej religii , natomiast jak najbardziej mogę zaproponować kontakt z osobami które potrafią być przyjaciółmi na dobre i na złe - bo na tym polega prawdziwa przyjaźń.
Ja jestem szczęśliwa i otwarta na ludzi i gdybym ograniczała się tylko do jakiejś określonej wspólnoty , to pewnie zostalabym na tzw. lodzie..... Nie miałabym nawet do kogo buzi otworzyć.
Odczuwam również, że forum to zostało zdominowane przez niektórych protestantów - ja serdecznie dziękuję i za taką grupę wsparcia.
P.S. Dodam jeszcze , ze moja mama przez dwa tygodnie gościła u mnie i u mojej siostry w UK i sledzila forum - to również momentami czuła się prawie jak w organizacji sJ.
Wielu byłych sJ z ktorymi mam kontakt , ma mieszane uczucia..... - jedni mówią , że nie wierza w Boga inni że sami nie wiedzą - zacznijcie teraz straszyć ich piekłem..... , tak jak kiedyś byli straszeni armagedonem , to faktycznie będziecie "grupą wsparcia" dla tych osób.

Awatar użytkownika
Datsun

Re: Czego potrzebują byli śJ ?

Postautor: Datsun » pn maja 15, 2017 10:18 am

Witaj Agnieszko
Z wielkim zainteresowaniem przeczytałem Twoje przemyślenia i sugestie. To co napisałaś ma duże znaczenie w zrozumieniu potrzeb i problemów ludzi, którzy kiedyś byli związani z "organizacją" i myślę, że każdy z nas powinien je rozważyć.

Dodam od siebie tylko tyle, że staramy się pomagać ludziom w biblijnych ramach starając się aby nauczanie było oparte na Biblii. Za treść nauczania przed Bogiem odpowiadają nauczyciele (Jak.3:1).
Być może inni forumowicze chcieliby coś w tym zagadnieniu dodać coś od siebie, zachęcam. :)
Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
Ann78
Kontaktowanie:

Postautor: Ann78 » pn maja 15, 2017 2:57 pm

Czego potrzebują SJ?

Chrystusa oraz łaski Bożej.

Nie chodzi o to, aby ich kierować do konkretnej denominacji, ale do Chrystusa.
Potem każdemu potrzebna jest zdrowa społeczność chrześcijańska. Po to są grupy wsparcia.
Zapraszam na www.jwpomoc.pl

Awatar użytkownika
Datsun

Postautor: Datsun » pn maja 15, 2017 3:45 pm

korba pisze:Co to znaczy ZDROWA społeczność chrześcijańska? Jak jest ta 'zdrowa'?

Pozwól korbo, że spróbuję zdefiniować.
Zdrowa społeczność chrześcijańska to taka gdzie przede wszystkim jest miłość. Poza tym respektuje się tam biblijne prawa Boże i nie narzuca nikomu na siłę poglądów pod rygorem wyłączenia ze społeczności. I dodam jeszcze: nie może to być społeczność tzw."jednozbawcza" :)

Agnieszka

Postautor: Agnieszka » pn maja 15, 2017 4:18 pm

Zdrowa społeczność chrześcijańska to taka gdzie przede wszystkim jest miłość. Poza tym respektuje się tam biblijne prawa Boże i nie narzuca nikomu na siłę poglądów pod rygorem wyłączenia ze społeczności. I dodam jeszcze: nie może to być społeczność tzw."jednozbawcza"  :)

Datsunie , jestem pod wrażeniem :D - na prawdę :)
Pięknie to zdefiniowales :)

Awatar użytkownika
Ann78
Kontaktowanie:

Postautor: Ann78 » pn maja 15, 2017 6:14 pm

korba pisze:Co to znaczy ZDROWA społeczność chrześcijańska? Jak jest ta 'zdrowa'?

Zdrowa to taka, która naucza zgodnie z Biblią (podlega weryfikacji Słowa Bożego) i wydaje owoce (Mat. 7, 20).
Zapraszam na www.jwpomoc.pl

Awatar użytkownika
morwa

Postautor: morwa » pn maja 15, 2017 6:15 pm

Datsun pisze:

Pozwól korbo, że spróbuję zdefiniować.
Zdrowa społeczność chrześcijańska to taka gdzie przede wszystkim jest miłość. Poza tym respektuje się tam biblijne prawa Boże i nie narzuca nikomu na siłę poglądów pod rygorem wyłączenia ze społeczności. I dodam jeszcze: nie może to być społeczność tzw."jednozbawcza" :)

Niestety Datsunie...
Takich społeczności w których szanuje się cudze poglady i nie robi się nacisków jest bardzo niewiele...Znam tylko jedną taką grupę ,ale to daleko od mojego miejsca zamieszkania.
Nawet na tym forum odczułam,że nie szanuje się moich poglądów... ze strony niektórych osób...
Ale ponieważ jestem twarda i zaprzyjazniłam się z niektórymi... Trwam tutaj... :)
1Kor 4:5 bw "Przeto nie sądźcie przed czasem

Awatar użytkownika
Datsun

Postautor: Datsun » pn maja 15, 2017 6:16 pm

Agnieszka pisze:
Zdrowa społeczność chrześcijańska to taka gdzie przede wszystkim jest miłość. Poza tym respektuje się tam biblijne prawa Boże i nie narzuca nikomu na siłę poglądów pod rygorem wyłączenia ze społeczności. I dodam jeszcze: nie może to być społeczność tzw."jednozbawcza"  :)

Datsunie , jestem pod wrażeniem :D - na prawdę :)
Pięknie to zdefiniowales :)

O, dziękuję! :)

Ilyad

Postautor: Ilyad » pn maja 15, 2017 7:47 pm

teraz przypuscmy , że taka osoba trafia do zielonoswiatkowcow i jeszcze do zboru Ilyada...... , niech tylko wychyli się i powie , że nie wierzy w piekło....

Fakt. Wszyscy w moim zborze wierzą w Piekło. Jesteśmy także wszyscy świadomi, że Chrześcijaństwo nie polega jedynie na ustaleniu poprawnej doktryny, tylko na upodobnianiu się charakterem do Chrystusa, nawiązaniu z Nim bliskiej społeczności i codziennym naśladowaniu Go w życiu. Gdy ktoś szczerze się nawraca i przyjmuje Ewangelię, oraz zaczyna czytać Słowo JAK JEST NAPISANE, A NIE JAK CHCE BY BYŁO, właściwa wykładnia przychodzi sama, przez Ducha Świętego. Tak uczy Słowo i tak dowodzi praktyka :

J 14:26: "Lecz Pocieszyciel, Duch Święty, którego Ojciec pośle w imieniu moim, nauczy was wszystkiego i przypomni wam wszystko, co wam powiedziałem."

A tak nawiasem...Widzę że na temat mojego zboru, wiesz więcej od wszystkich. :lol: Uważasz że jak ktoś wierzy w Piekło to nie ma miłości ? :roll:

Agnieszka

Postautor: Agnieszka » pn maja 15, 2017 8:13 pm

Ilyad pisze:
teraz przypuscmy , że taka osoba trafia do zielonoswiatkowcow i jeszcze do zboru Ilyada...... , niech tylko wychyli się i powie , że nie wierzy w piekło....

Fakt. Wszyscy w moim zborze wierzą w Piekło. Jesteśmy także wszyscy świadomi, że Chrześcijaństwo nie polega jedynie na ustaleniu poprawnej doktryny, tylko na upodobnianiu się charakterem do Chrystusa, nawiązaniu z Nim bliskiej społeczności i codziennym naśladowaniu Go w życiu. Gdy ktoś szczerze się nawraca i przyjmuje Ewangelię, oraz zaczyna czytać Słowo JAK JEST NAPISANE, A NIE JAK CHCE BY BYŁO, właściwa wykładnia przychodzi sama, przez Ducha Świętego. Tak uczy Słowo i tak dowodzi praktyka :

J 14:26: "Lecz Pocieszyciel, Duch Święty, którego Ojciec pośle w imieniu moim, nauczy was wszystkiego i przypomni wam wszystko, co wam powiedziałem."

A tak nawiasem...Widzę że na temat mojego zboru, wiesz więcej od wszystkich. :lol: Uważasz że jak ktoś wierzy w Piekło to nie ma miłości ? :roll:

Na temat Twojego zboru nie wiem nic , ale wiem na temat Ilyada który wyzywa mnie od zwodzicieli.....
Mam pytanie - jeżeli ktoś w Twoim zborze oznajmi , że już nie wierzy w piekło - też powiesz :
Żyjesz w iluzji. Choć szczerze życzę Ci jak najlepiej, Twoje szczęście skończy się a w chwili śmierci spojrzysz prawdzie w oczy.
Zwodzisz siebie i tych co Cię słuchają.

I zacytujesz :
Jr 8:9: "Na wstyd narazili się mędrcy, struchleli i uwikłali się, gdyż pogardzili słowem Pana, jaką więc mają mądrość?"
??????
Słowa wypowiedziane z miłości o troskę.......?????
viewtopic.php?f=32&t=258&start=400
Właśnie zniecheciles do siebie i do swojej społeczności mnie , moja mamę , siostrę i póki co dwie osoby które są byłymi śJ a którym to przetłumaczyłam na język angielski Twoją treść.
P.S. Mam jeszcze pytanie - dlaczego piszesz "Piekło" a nie "piekło" ? , bo tak może przetłumaczyli tłumacze? Aż takim uznaniem darzysz to wg Ciebie miejsce?
Tak jak wydawcy PNŚ piszą - Szatan , Diabeł / a nie szatan , diabeł.
Pisząc Hades wielką literą , tłumaczone na piekło - czyli Hades to – w mitologii greckiej bóg podziemnego świata zmarłych. Z czasem Hadesem zaczęto również nazywać jego krainę. Hades był bogiem świata podziemnego i umarłych; nazywany był także Plutonem.
https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Hades

Wróć do „Potrzeby duchowe”