Córy Nierządnicy, kim są ?

Jeśli szukasz odpowiedzi na jakieś nurtujące Ciebie pytania, dręczą jakieś wątpliwości lub zwyczajnie chciałbyś popisać na jakiś głębszy temat to jest to odpowiednie do tego celu miejsce.

Kto stanowi Wielką Nierządnicę i jej Córy ?

Czas głosowania minął czw lis 24, 2016 11:37 am

1.Wszyscy Ci którzy są w Ekumenii ?
2
40%
2.Tylko przywódcy i liderzy ?
1
20%
3.Czy tylko wierzący postępujący wbrew nauczaniu Biblii ?
0
Brak głosów
4.Albo raczej jest to postać symboliczna uosobienie finansów, zepsucia i sprzedajności. Nie związana bezpośrednio z religią ?
2
40%

Liczba głosów: 5

Awatar użytkownika
alert

Córy Nierządnicy, kim są ?

Postautor: alert » pt sty 29, 2016 11:37 am

Datsun pisze:
alert pisze:W zagadnieniu Babilonu Wielkiego to w pełni nie mogę się zgodzić.
Ponieważ :
W opisie z Apokalipsy 17;5 wg BWP jest „  Na czole miała wypisane tajemnicze imię: Wielki Babilon – matka nierządnic i wszelkiej obrzydliwości ziemi. „.
Kto może stanowić Jej Córy, jak myślisz ?
Nie wiem. Możesz założyć wątek o tym to można się nad tym zastanowić.

Czynię zgodnie z sugestią Autora tego wpisu w temacie „Przekład Nowego Świata” i zakładam ten wątek !

Moja odpowiedz jest jednoznaczna i krótka, tymi Córami z wersetu z Ap 17;5, są protestanci będący w Ekumenii...
Przy okazji zamieszczam ankietę, może w ten sposób będziemy odważniejsi.
Jezus żyje i wkrótce Powróci

Awatar użytkownika
Datsun

Re: Córy Nierządnicy, kim są ?

Postautor: Datsun » pt sty 29, 2016 2:48 pm

Witaj Alercie
To bardzo ciekawe co piszesz i muszę przyznać, że nawet nigdy się nie zastanawiałem nad tym czy córki nierządnicy z księgi Objawienia należy rozpatrywać symbolicznie.
Nie głosowałem, bo nie mam zdania. Może mógłbyś napisać coś szerzej na ten temat?
Odnośnie zaś samego Babilonu to w odniesieniu, że to może być KK napisałeś, że nie w pełni się z tym zgadzasz. To według Ciebie nie KK?

Awatar użytkownika
Kaznodzieya

Postautor: Kaznodzieya » czw kwie 07, 2016 6:43 pm

alert pisze: Moja odpowiedz jest jednoznaczna i krótka, tymi Córami z wersetu z Ap 17;5, są protestanci będący w Ekumenii...

Mi bliżej do twierdzenia, że córy nierządnicy obrazują miasta/wielkie aglomeracje miejskich sprawujące zarząd nad prowincjami w Cesarstwie Rzymskim. Miasta będące pod władzą i wpływem wielkiego miasta Rzymu a uprawiające kult świątynny fałszywych bóstw na terenach podbitych. Gdyby odnieść to do dalekiej przyszłości można by się dopatrywać kolejnych miast czy narodów, które będę uprawiać rozpustę nierządu pogańskich kultów jako spuściznę po upadku Rzymu.

Osobiście nie rozumiem jak można się dopatrywać tu ekumenii, czy jakiejkolwiek próby pojednania kościoła, gdy gorsze negatywne konotacje związane z kościołem kończą się raczej na 3 rozdziale Objawienia Jana. Jeżeli jeszcze gdzieś w dalszych rozdziałach w sposób niepochlebny czytamy o Ciele Pańskim lub jego upadku czy grzechu, to będę wdzięczny za wskazanie tego faktu. Jestem otwarty na argumenty i bardzo chętnie skoryguję swoje myślenie na bliższe prawdy.

Awatar użytkownika
Datsun

Postautor: Datsun » pt kwie 08, 2016 4:22 am

Alert powinien napisać coś więcej na ten temat i uzasadnić. Moim zdaniem to bardzo ciekawe ale zanim podjąć głosowanie to najpierw trzeba cokolwiek rozwinąć i przedstawić argumenty lub chociaż podać jakiś link do artykułu o tym.
Alert, dawaj dawaj :)

Awatar użytkownika
Kaznodzieya

Postautor: Kaznodzieya » pt kwie 08, 2016 5:54 am

I nieco poszerzyć sondę o inne "opcje" :)

Zibi

Postautor: Zibi » pt kwie 08, 2016 8:56 am

Wielka nierządnica to KRK - imperium religii fałszywej, jej córki to odłamy które opierają się na tych samych niebiblijnych dogmatach i wprowadzają ludzi w błąd.

Awatar użytkownika
Kaznodzieya

Postautor: Kaznodzieya » pt kwie 08, 2016 9:36 am

Skoro Nierządnica to jak piszesz KRK - Imperium religii fałszywej, to co z innymi religiami które nie są jej córkami jak hinduizm, buddyzm, Judaizm, Islam etc ... Nie wspomnę ze wiele tych córek jest starsze od swojej matki :) Co z przypowieścią i przykładem Jezusa, który wytyka zażyty złego poznania faryzeuszom względem siebie ? Bo Czy Szatan może głosić nawrócenie do Chrystusa i używać swego imperium przeciwko sobie ? Czyje imię tam wychwalają ?

Jego ?

Czy Jezusa Chrystusa ?

Pytanie zasadnicze więc jak ostoi się jego królestwo ?

Zibi

Postautor: Zibi » pt kwie 08, 2016 9:50 am

A czy Jezus pochwala mordowanie w jego imieniu? Ile religii wolnych jest od takich czynów? Czy Jezus nie powiedział że odrzuci niektórych prorokujących w jego imieniu, że się ich wyprze w dniu sądu..Nie wystarczy Mu mówić Panie, Panie..

Awatar użytkownika
Kaznodzieya

Postautor: Kaznodzieya » pt kwie 08, 2016 9:53 am

Piszesz tak jakby była jaką religia w sensie instytucjonalnym i denominacyjnym doskonała. Jest kilka religii o skrajnie pacyfistycznej teologii, ale czy to wystarczy ? Wskaż mi więc na taką doskonałą bo moim zdaniem takiej niema :) Czy zatem Jezus odrzuci przez ten wzgląd je wszystkie ?

Może to religia ogólnie sama w sobie jest tą Nierządnicą przez którą dzieje się zło na ziemi i nie licuje z naukami o duchowym wielbieniem Boga życiem jak uczył Jezus czy Jakub ? Czy można to wykluczyć ?

"Nadchodzi godzina, kiedy ani na tej górze, ani w Jerozolimie nie będziecie czcili Ojca. ... Nadchodzi jednak godzina, owszem już jest, kiedy to prawdziwi czciciele będą oddawać cześć Ojcu w Duchu i prawdzie, a takich to czcicieli chce mieć Ojciec." Ew. Jana 4:21-24

lub

"Religijność czysta i bez skazy wobec Boga i Ojca wyraża się w opiece nad sierotami i wdowami w ich utrapieniach i w zachowaniu siebie samego nieskalanym od wpływów świata." List Jakuba 1:27

Poza tym dlaczego Twoim zdaniem miałbym upatrywać w Nierządnicy KRK jako kościół a nie Rzym jako pogańskie mocarstwo o jakim napisał Jan niemal wprost je opisując ? Czy to nie przez Rzym wylądował na Patmos za słowo Boże ? Czy myślisz że pominął je w Objawieniu jako otrzymał a jeżeli nie to gdzie o nim pisze ?

Zibi

Postautor: Zibi » pt kwie 08, 2016 10:10 am

KRK to Kościół właśnie rzymski, papież to biskup Rzymu..

Wróć do „Potrzeby duchowe”