Czy wszystko jedno?

Jeśli szukasz odpowiedzi na jakieś nurtujące Ciebie pytania, dręczą jakieś wątpliwości lub zwyczajnie chciałbyś popisać na jakiś głębszy temat to jest to odpowiednie do tego celu miejsce.
Iskierka

Czy wszystko jedno?

Postautor: Iskierka » ndz sty 22, 2017 7:05 pm

Czy wszystko jedno?

Liczne posty przewijające się w różnych dyskusjach na forum czy fb pokazują jak czasami sprzeczne mamy zrozumienie Słowa Bożego. Szanujemy się, nie chcemy nikogo urazić, co niektórzy to obchodzą się z nami czy innymi jak z przysłowiowym jajkiem. Tacy MY jesteśmy ważni, prawie nietykalni.

I tu nasuwa mi się refleksja. Do czego mnie doprowadzi to, że ktoś mi nie powie, że błądzę, bo boi się mnie urazić?
Prawda boli niestety ale też leczy. To są moje osobiste refleksje, ale to czego mnie nauczyło forum to czytać i nie ustawać w czytaniu Bożego Słowa. Jeśli dziś nie rozumiem, mam nadzieję, że przyjdzie czas i Pan mi objawi, jeśli nie, to może tak ma być.

Są tzw. fora i fb „chrześcijańskie” ale czasami odnoszę wrażenie, że powinny być pod szyldemswobodne rozważania Pisma”, to bardziej uczciwe, a to dlatego, że w dyskusjach filozofia ludzka przeplata się z mądrością Bożego Słowa.

Ktoś przeczyta o „pięć” książek więcej, lepiej zna języki, więcej podróżuje, ma szersze horyzonty myślenia, jest wykształcony,"zachwyca się" książkami "mądrych". Po drugiej stronie „prostaczek”, ufny w Bogu i jedyna nadzieja w Słowie Bożym. Nierówne płaszczyzny.

Dlatego wciąż stoję na stanowisku - nie ustawaj w czytaniu i poznawaniu Słowa.

To takie moje spostrzeżenia i proszę nie brać tego jako krytyka kogokolwiek.

Wiemy też że Syn Boży przyszedł i dał nam rozum, abyśmy poznali tego, który jest prawdziwy. My jesteśmy w tym, który jest prawdziwy, w Synu jego, Jezusie Chrystusie. On jest tym prawdziwym Bogiem i życiem wiecznym” (1Jana 5:20).

Warto wysłuchać:
„O herezji i łowcach zwiedzeń”
https://www.youtube.com/watch?v=Eh7EdBDSr-k

Awatar użytkownika
Ann78

Re: Czy wszystko jedno?

Postautor: Ann78 » ndz sty 22, 2017 10:00 pm

Masz rację, Iskierko, to nie jest wszystko jedno.

Ilyad

Postautor: Ilyad » pn sty 23, 2017 12:09 am

Dlatego wciąż stoję na stanowisku - nie ustawaj w czytaniu i poznawaniu Słowa.

Zgadzam się. Dodam tylko że Biblię trzeba czytać TAK JAK JEST NAPISANA, a nie tak jak MY CHCIELIBYŚMY BY BYŁA. Ja przez wiele lat czytałem na ten drugi sposób i w końcu zagmatwałem się do tego stopnia że prawie nigdzie nie czytałem wprost, a na koniec wiedziałem mniej niż na początku. Dziękuję Bogu że mnie od tego uwolnił.;)

Arcykapłan

Postautor: Arcykapłan » śr lut 22, 2017 9:06 am

Ja po przeczytaniu biblii zrozumiałem, że jest jeden Bóg, Jehowa (Jahwe), Jezus jest jego Synem, zapowiadanym już w ST.
Zanim przeczytałem Biblię słuchałem wielu ludzi z różnych wyznań ale w końcu dopiero u ŚJ znalazłem potwierdzenie tego co sam odkryłem po przeczytaniu Biblii. ;)
„Jam jest Jehowa, twój Bóg ..." Wj 20,2, PNŚ

Awatar użytkownika
morwa

Postautor: morwa » śr lut 22, 2017 9:39 am

Arcykapłan pisze:Ja po przeczytaniu biblii zrozumiałem, że jest jeden Bóg, Jehowa (Jahwe), Jezus jest jego Synem, zapowiadanym już w ST.
Zanim przeczytałem Biblię słuchałem wielu ludzi z różnych wyznań ale w końcu dopiero u ŚJ znalazłem potwierdzenie tego co sam odkryłem po przeczytaniu Biblii. ;)

Arcykapłanie,witaj :)
Sam odkrywałeś prawdy zawarte w Biblii czy Swiadkowie Ci w tym pomagali poprzez studium ?
1Kor 4:5 bw "Przeto nie sądźcie przed czasem

bernard

Postautor: bernard » śr lut 22, 2017 10:28 am

Arcykapłan pisze:Ja po przeczytaniu biblii zrozumiałem, że jest jeden Bóg, Jehowa (Jahwe), Jezus jest jego Synem, zapowiadanym już w ST.

Ludzie nie będący ŚJ którzy też czytają Słowo Boże oraz wierzą ze jest jeden Bóg i jeden Syn Boży Jezus Chrystus.

Arcykapłan

Postautor: Arcykapłan » śr lut 22, 2017 11:00 am

bernard pisze:

Ludzie nie będący ŚJ którzy też czytają Słowo Boże oraz wierzą ze jest jeden Bóg i jeden Syn Boży Jezus Chrystus.

To dziwne bo rozmawiałem z przedstawicielami wielu religii i większość z nich wierzy np w Trójcę. Podejrzewam że wiesz co to za dogmat .
Wskaż mi prosze te religie, które wierzą, że jest jeden Bóg Jehowa a Jezus jest jego Synem - co wynika wprost z Biblii.

Arcykapłan

Postautor: Arcykapłan » śr lut 22, 2017 11:33 am

morwa pisze:

Sam odkrywałeś prawdy zawarte w Biblii czy Swiadkowie Ci w tym pomagali poprzez studium ?

Niestety nie studiowałem Biblii ze ŚJ. Sam poprzez internet znalazłem potwierdzenie tego co czytam w Biblii ;)

Awatar użytkownika
morwa

Postautor: morwa » śr lut 22, 2017 11:38 am

Arcykapłan pisze:
morwa pisze:

Niestety nie studiowałem Biblii ze ŚJ. Sam poprzez internet znalazłem potwierdzenie tego co czytam w Biblii ;)

A w którym momencie poznawania Biblii się z nimi zetknąłeś ? Miałeś ich literaturę wyjaśniającą od kiedy?
1Kor 4:5 bw "Przeto nie sądźcie przed czasem

Arcykapłan

Postautor: Arcykapłan » śr lut 22, 2017 11:40 am

Moje zetknięcia ze ŚJ to tylko te kiedy zapukają do moich drzwi. Mam nadzieję, że teraz już wszystko ci wyjaśniłem ;)

Wróć do „Potrzeby duchowe”