Czy wszystko jedno?

Jeśli szukasz odpowiedzi na jakieś nurtujące Ciebie pytania, dręczą jakieś wątpliwości lub zwyczajnie chciałbyś popisać na jakiś głębszy temat to jest to odpowiednie do tego celu miejsce.
Awatar użytkownika
morwa

Re: Czy wszystko jedno?

Postautor: morwa » sob lut 25, 2017 9:15 am

Arcykapłan pisze:
To powiedzcie mi jak wy szanujecie imię Boga ? zastępując je słowem Pan albo wmawiając ludziom, ze Jehowa to to samo co Jezus ? Gdzie w kościołach czy zborach używa się w ogóle imienia Boga ?

Masz luki w naukach Straznicy...
Imię to nie tylko brzmienie ton...ale coś więcej...
Poszperaj na jw.org a potem pytaj jak i czy w ogóle szanujemy imię Stwórcy.
1Kor 4:5 bw "Przeto nie sądźcie przed czasem

Arcykapłan

Postautor: Arcykapłan » sob lut 25, 2017 9:24 am

morwa pisze:
Arcykapłan pisze:
To powiedzcie mi jak wy szanujecie imię Boga ? zastępując je słowem Pan albo wmawiając ludziom, ze Jehowa to to samo co Jezus ? Gdzie w kościołach czy zborach używa się w ogóle imienia Boga ?

Masz luki w naukach Straznicy...
Imię to nie tylko brzmienie ton...ale coś więcej...
Poszperaj na jw.org a potem pytaj jak i czy w ogóle szanujemy imię Stwórcy.

Ja nie czytam Strażnic.
Imie to nie tylko brzmienie - zgadza się, imię Jehowy muszą poznać ludzie na całej ziemi więc dlatego musi być głoszone ludziom a nie usuwane ;)
„Jam jest Jehowa, twój Bóg ..." Wj 20,2, PNŚ

Awatar użytkownika
morwa

Postautor: morwa » sob lut 25, 2017 9:35 am

Arcykapłan pisze:Ja nie czytam Strażnic.
Imie to nie tylko brzmienie - zgadza się, imię Jehowy muszą poznać ludzie na całej ziemi więc dlatego musi być głoszone ludziom a nie usuwane ;)

Czytasz ,czytasz,albo czytywałeś,nie ściemniaj tutaj...

Biorąc pod uwagę głębsze znaczenie słowa "imię" a nie tylko jego brzmienie,to ludzie muszą się dowiedzieć również,a może przede wszystkim to,co za tym imieniem się kryje...
To KIM I JAKIM jest Bogiem, jakie ma cechy...
Dbasz o DOBRE imię Boga ujawniając nie tyle brzmienie,ale ale JEGO osobowość którą i Ty masz odzwierciedlać i godnie GO reprezentować...
A to jak na razie miernie Ci wychodzi... Sorry za szczerość...

Arcykapłan

Postautor: Arcykapłan » sob lut 25, 2017 9:41 am

morwa pisze:
Arcykapłan pisze:Ja nie czytam Strażnic.

Czytasz ,czytasz,albo czytywałeś,nie ściemniaj tutaj...

Biorąc pod uwagę głębsze znaczenie słowa "imię" a nie tylko jego brzmienie,to ludzie muszą się dowiedzieć również,a może przede wszystkim to,co za tym imieniem się kryje...
To KIM I JAKIM jest Bogiem, jakie ma cechy...
Dbasz o DOBRE imię Boga ujawniając nie tyle brzmienie,ale ale JEGO osobowość którą i Ty masz odzwierciedlać i godnie GO reprezentować...

Po raz kolejny wiesz lepiej ode mnie co w życiu robię, ciekawe.....;)

Jak na razie to wy pokazujecie , ze w ogóle nie szanujecie imienia jehowy bo tylko walczycie z nim i z tymi, którzy je głoszą.
Ja doskonale wiem co oznacza imię Jehowy i tym bardziej powinniście je głosić za szacunkiem.
Ty niby je znasz ale ganisz mnie za to, ze je głoszę, dziwna postawa ;)
Widze, że odpłynęłaś mimo wszystko mocno od Boga.

bernard

Postautor: bernard » sob lut 25, 2017 10:18 am

My nie uważamy ze Jehowa i Jezus to to samo. Wierzymy ze Jezus jest na równi z Ojcem i Duchem Świętym jednym jedynym Bogiem - JHWH.
JHWH - jeden Bóg lecz nie jedna osoba ,gdyż Ojciec ,Syn i Duch są trzema różnymi osobami.

Awatar użytkownika
morwa

Postautor: morwa » sob lut 25, 2017 10:26 am

Arcykapłan pisze:Po raz kolejny wiesz lepiej ode mnie co w życiu robię, ciekawe.....;)

Jak na razie to wy pokazujecie , ze w ogóle nie szanujecie imienia jehowy bo tylko walczycie z nim i z tymi, którzy je głoszą.
Ja doskonale wiem co oznacza imię Jehowy i tym bardziej powinniście je głosić za szacunkiem.

Zastanawiam się teraz nad Twoimi wpisami tutaj... Noszą one klasyczne znamiona spamu...
Ale pociesza mnie fakt, że nie tylko Ty czytasz to,co ja do Ciebie tutaj piszę..

Nie wiesz co oznacza imię Boże tak do końca,bo gdybyś w istocie wiedział Twoje wpisy byłyby w zupełnie innym tonie...
Ty znasz tylko brzmienie tego imienia i na tym bazujesz ...
Czy myślisz że ludzie nie wiedzą jak to imię brzmi?
Większość wie... ale dzięki Waszej nadgorliwości kojarzą je głównie z korporacją SJ a nie z Osobą Stwórcy... jest to w istocie krecia robota wobec NIEGO.
Imię Boże pojawia się w utworach polskich wieszczy,widnieje w niejednym kościele,czy w niektórych przekładach Biblii...
Osoby głoszące wyłącznie o brzmieniu imienia, skupiające się wyłącznie się na tym, same często nie mają więzi z Bogiem,nie przejawiają cech chrześcijańskich,co miałam okazję obserwować wielokrotnie...
A gdy ich poprosić,żeby opowiedziały dlaczego kochają swojego Boga i co Mu zawdzięczają- milkną.
SJ najczęściej nie potrafią mówić otwarcie o swoich uczuciach i o swojej więzi z Bogiem.
A może Ty potrafisz?
Opowiedz o swoim Bogu... Chętnie posłuchamy... :)

Awatar użytkownika
Ann78
Kontaktowanie:

Postautor: Ann78 » sob lut 25, 2017 10:55 am

morwa pisze:
Arcykapłan pisze:Dbasz o DOBRE imię Boga ujawniając nie tyle brzmienie,ale ale JEGO osobowość którą i Ty masz odzwierciedlać i godnie GO reprezentować...

Po raz kolejny wiesz lepiej ode mnie co w życiu robię, ciekawe.....;)

Nawet nie wiesz, jak przedstawiasz i ukazujesz siebie w swoich wypowiedziach, jak widoczna jest Twoja postawa i osobowość. Jeżeli nie jesteś tego świadomy, lepiej przestan pisać...
Zapraszam na www.jwpomoc.pl

Awatar użytkownika
Datsun

Postautor: Datsun » sob lut 25, 2017 12:59 pm

Arcykapłan pisze:Po raz kolejny wiesz lepiej ode mnie co w życiu robię, ciekawe.....;)

Ciekawe: prawie świadek Jehowy i nie czyta Strażnic. :)
Jak żyję to o takim czymś jeszcze nie słyszałem.
Arcykapłan pisze:Jak na razie to wy pokazujecie , ze w ogóle nie szanujecie imienia jehowy bo tylko walczycie z nim i z tymi, którzy je głoszą.

Klasyczny przykład wyważania otwartych drzwi. Skoro już tak uparłeś się nam głosić imię Jehowy to pisz je przynajmniej z dużej litery, dobrze? :)
Arcykapłan pisze:Widze, że odpłynęłaś mimo wszystko mocno od Boga.

A Ty do Boga "przypłynąłeś", tak? :)
Gdyby tak było to odpowiedziałbyś na proste pytanie: czy narodziłeś się na nowo?

Przecież to żaden wstyd odpowiedzieć ;)

Arcykapłan

Postautor: Arcykapłan » sob lut 25, 2017 5:59 pm

bernard pisze:My nie uważamy ze Jehowa i Jezus to to samo. Wierzymy ze Jezus jest na równi z Ojcem i Duchem Świętym jednym jedynym Bogiem - JHWH.
JHWH - jeden Bóg lecz nie jedna osoba ,gdyż Ojciec ,Syn i Duch są trzema różnymi osobami.

Uzasadnij to w co wierzysz Biblią. Ja czytam w Biblii, że Jehowa to jedyny prawdziwy Bóg co potwierdza cały czas i Jezus. tez i Jezus. Nikt nie jest mu równy .

Arcykapłan

Postautor: Arcykapłan » sob lut 25, 2017 6:00 pm

morwa pisze:

Zastanawiam się teraz nad Twoimi wpisami tutaj... Noszą one klasyczne znamiona spamu...
Ale pociesza mnie fakt, że nie tylko Ty czytasz to,co ja do Ciebie tutaj piszę..

Nie wiesz co oznacza imię Boże tak do końca,bo gdybyś w istocie wiedział Twoje wpisy byłyby w zupełnie innym tonie...
Ty znasz tylko brzmienie tego imienia i na tym bazujesz ...
Czy myślisz że ludzie nie wiedzą jak to imię brzmi?
Większość wie... ale dzięki Waszej nadgorliwości kojarzą je głównie z korporacją SJ a nie z Osobą Stwórcy... jest to w istocie krecia robota wobec NIEGO.
Imię Boże pojawia się w utworach polskich wieszczy,widnieje w niejednym kościele,czy w niektórych przekładach Biblii...
Osoby głoszące wyłącznie o brzmieniu imienia, skupiające się wyłącznie się na tym, same często nie mają więzi z Bogiem,nie przejawiają cech chrześcijańskich,co miałam okazję obserwować wielokrotnie...
A gdy ich poprosić,żeby opowiedziały dlaczego kochają swojego Boga i co Mu zawdzięczają- milkną.
SJ najczęściej nie potrafią mówić otwarcie o swoich uczuciach i o swojej więzi z Bogiem.
A może Ty potrafisz?
Opowiedz o swoim Bogu... Chętnie posłuchamy... :)

Ja tez wiem co oznacza imię Boga i głoszę je z szacunkiem. O mojej więzi z Bogiem moge rozmawiac ale nie na publicznych forach bo jest to dla mnie groteska ;)

Wróć do „Potrzeby duchowe”