Jak można pomóc świadkom Jehowy?

Jeśli szukasz odpowiedzi na jakieś nurtujące Ciebie pytania, dręczą jakieś wątpliwości lub zwyczajnie chciałbyś popisać na jakiś głębszy temat to jest to odpowiednie do tego celu miejsce.
Agnieszka

Re: Jak można pomóc świadkom Jehowy?

Postautor: Agnieszka » wt lut 28, 2017 12:11 am

Zastanawiałem się i to często. Jezus jest centralną postacią NT bo jest Synem Jehowy, bo zawarł nowe przymierze pomiędzy Bogiem a ludźmi, bo Jehowa dał swojego Syna na okup za nasz grzechy. M in dlatego Jezus jest główną postacia NT. Jednocześnie Jezus sam mówi, że największym przykazaniem jest abyśmy Jehowę miłowali z całego serca, Jezusa nigdy nie mówi o sobie, że jest tą samą osobą co jego Ojciec.
A czy ty, zastanawiałeś się kiedykolwiek kto posłał Jezusa na ziemię ? W której części Biblii sa proroctwa dotyczące przyjścia Jezusa ? Kto jest najwazniejszą osobą w ST ? ;)[/quote]

Oprócz wersetów które przytoczyłam wcześniej w Ewangelii Łukasza 24 : 44 czytamy o Jezusie - Potem rzekł do nich : "To właśnie znaczyły słowa , które mówiłem do was , gdy byłem jeszcze z wami : Musi się wypełnić wszystko , co jest napisane o Mnie w Prawie Mojżesza , u Proroków i w Psalmach".47 W imię Jego głoszone będzie nawrócenie i odpuszczenie grzechów wszystkim narodom , począwszy od Jerozolimy .
Tak więc o Jezusie czytamy już nawet w Prawie Mojżesza a Izajasz cały czas prorokuje o naszym Zbawicielu / Odkupicielu a Psalmisa śpiewa naszemu Zbawicielowi .
P.S. Tez kiedyś myślałam , że Stary Testament jest o Jahwe a Nowy o Jezusie a teraz wiem , że ten Pan JHWH ze Starego Przymierza to Jezus.

Awatar użytkownika
Datsun

Postautor: Datsun » wt lut 28, 2017 5:53 am

Celowo wydzieliłem wątek o sposobach pomagania dla świadków Jehowy.
Arcy, zadałeś pytanie, więc odpowiedziałem.

Arcykapłan

Postautor: Arcykapłan » wt lut 28, 2017 7:32 am

Agnieszka pisze:W Starym Przymierzu centralna postacią jest również Jezus który to wyprowadził swój lud z ziemi egipskiej , Izajasz również prorokowal o Panu - JHWH czyli Jezusie jako naszym ZBAWICIELU / ODKUPICIELU a Psalmisa śpiewal naszemu Panu Zbawicielowi pieśni -Temu Zbawicielowi Jezusowi Chrystusowi w którego nie uwierzyła większość żydów , ale pieśni śpiewają i włączają muzykę na cały regulator :-) ze słowami żeby wychwalac JAHASZUA / JASZUA - tylko wciąż czekają na swojego innego Mesjasza. Nawet w modlitewnikach są zawarte modlitwy do Jahaszua - Jezusa - ale to wciąż nie Ten co oddał swoje życie na krzyżu. Gdybym nie zamieszkała nigdy wśród żydów , to pewnie nie dowiedziałabym się o tym wszystkim..... , ja nawet bywam w synagogach - jestem gościem na BAR MITZVAH , ślubach , itp. więc środowisko żydów nie jest mi obce - nie jest mi obce jak śpiewają Mesjanskie pieśni itp.

Masz niesamowite tezy. Jezus wyprowadził Izraelitów w ziemi egipskiej. Naprawdę czytałas kiedykolwiek Biblię ? Bo ja w swojej czytam , że Izraelitów z Egiptu wyprowadził jehowa, Bóg a nie Jezus.
„Jam jest Jehowa, twój Bóg ..." Wj 20,2, PNŚ

Awatar użytkownika
Ann78
Kontaktowanie:

Postautor: Ann78 » wt lut 28, 2017 7:45 am

Arcykapłan pisze:
Agnieszka pisze:W Starym Przymierzu centralna postacią jest również Jezus który to wyprowadził swój lud z ziemi egipskiej , Izajasz również prorokowal o Panu - JHWH czyli Jezusie jako naszym ZBAWICIELU / ODKUPICIELU a Psalmisa śpiewal naszemu Panu Zbawicielowi pieśni -Temu Zbawicielowi Jezusowi Chrystusowi w którego nie uwierzyła większość żydów , ale pieśni śpiewają i włączają muzykę na cały regulator :-) ze słowami żeby wychwalac JAHASZUA / JASZUA - tylko wciąż czekają na swojego innego Mesjasza. Nawet w modlitewnikach są zawarte modlitwy do Jahaszua - Jezusa - ale to wciąż nie Ten co oddał swoje życie na krzyżu. Gdybym nie zamieszkała nigdy wśród żydów , to pewnie nie dowiedziałabym się o tym wszystkim..... , ja nawet bywam w synagogach - jestem gościem na BAR MITZVAH , ślubach , itp. więc środowisko żydów nie jest mi obce - nie jest mi obce jak śpiewają Mesjanskie pieśni itp.

Masz niesamowite tezy. Jezus wyprowadził Izraelitów w ziemi egipskiej. Naprawdę czytałas kiedykolwiek Biblię ? Bo ja w swojej czytam , że Izraelitów z Egiptu wyprowadził jehowa, Bóg a nie Jezus.

Arcy, przestudiuj dokładnie fragmenty Biblii dot. kamienia obrazy i skały potknięcia (możesz zobaczyć je w tym wątku). Bądź szczery i czytaj tak, jak jest, nie tak, jak chcesz, aby było.

viewtopic.php?f=26&t=941
Zapraszam na www.jwpomoc.pl

Arcykapłan

Postautor: Arcykapłan » wt lut 28, 2017 7:55 am

I w tych fragmentach doczytałaś, że Jezus to ta sama osoba co Bóg Jehowa ? ;)

Jeśli ktoś tu twierdzi, że w ST czytamy, że Jehowa to to samo co Jezus to zabłądził bardzo mocno. Nawet księża z KK nigdy czegoś takiego mi nie mówili .

Awatar użytkownika
Datsun

Postautor: Datsun » wt lut 28, 2017 3:07 pm

Bardzo proszę o trzymanie się tematu.

Arcykapłan

Postautor: Arcykapłan » wt lut 28, 2017 9:58 pm

Datsun pisze:Celowo wydzieliłem wątek o sposobach pomagania dla świadków Jehowy.
Arcy, zadałeś pytanie, więc odpowiedziałem.

A jak wyszukujecie ŚJ żeby im pomóc ?

Awatar użytkownika
Datsun

Postautor: Datsun » śr mar 01, 2017 5:58 am

Nie trzeba wyszukiwać. Sami się znajdują :)
Nie masz chyba pojęcia ilu ludzi co roku odchodzi z organizacji. Co najmniej tyle samo co przychodzi.

Arcykapłan

Postautor: Arcykapłan » śr mar 01, 2017 9:45 pm

Datsun pisze:Nie trzeba wyszukiwać. Sami się znajdują :)
Nie masz chyba pojęcia ilu ludzi co roku odchodzi z organizacji. Co najmniej tyle samo co przychodzi.

Z tego co czytam to Jezus nakazał swoim uczniom iść do ludzi i głosić im dobra nowinę a nie że ludzie mieli przychodzić do nich ;)

Szczerze to nie wiem ile osób odchodzi od ŚJ. Nigdy też nie poznałem osoby, która opuściła ŚJ a chętnie bym z taka osobą porozmawiał sobie. Czytam antyświadkowe fora i niestety nikt nigdy nie pisze co robi po odejściu od ŚJ. Całą swoją energię zużywają na opluwaniu organizacji, w której do niedawna byli.
Żal mi takich ale co zrobić ;)

Awatar użytkownika
Datsun

Postautor: Datsun » czw mar 02, 2017 5:59 am

Jak to sobie wyobrażasz, że trzeba chodzić od drzwi do drzwi i szukać świadków i byłych świadków Jehowy? :)
Odnośnie innych for internetowych to zgadzam się z tym co napisałeś. Niestety tam się skupia na atakowaniu "organizacji". Trzeba pomagać jednostkom ale walka z religią nie ma żadnego sensu.

Wróć do „Potrzeby duchowe”