Wykluczenie jako forma przemocy

W tym dziale można zamieszczać wszelkiego rodzaju artykuły o tematyce religijnej, które według Ciebie mogą być przydatne dla chrześcijanina.
Lew
Posty: 2
Rejestracja: wt lip 12, 2016 10:35 pm

Wykluczenie jako forma przemocy

Postautor: Lew » ndz wrz 17, 2017 3:06 pm

W najnowszym numerze "Niebieskiej Linii" (nr 4/2017) można zapoznać się z moim artykułem na temat zjawiska wykluczenia w społeczności Świadków Jehowy - "Wykluczenie jako forma przemocy". Nowy numer dwumiesięcznika można już kupić za pośrednictwem strony internetowej.

"Starsi zboru decydując o wykluczeniu reprezentują autorytet Boga i działają pod Jego natchnieniem. Z osobą wykluczoną nie można utrzymywać jakichkolwiek kontaktów. Nie można spożywać z nią wspólnych posiłków, rozmawiać, wspólnie pracować, nie można się z nią nawet witać jeśli zostanie przypadkowo spotkana. Osoba taka staje się „martwa za życia”. Daleko posunięta izolacja członka społeczności jest źródłem ogromnych cierpień dla tej osoby, jak również dla pozostałych wyznawców, szczególnie krewnych wykluczonego." "Przeciętny świadek Jehowy nie jest niemoralną osobą, która z chęcią oddali się od wykluczonego bliskiego, wprost przeciwnie, bardzo często są to ludzie o wysokich standardach moralnych, którzy niestety muszą podporządkować się również zasadom niosącym niepotrzebne cierpienie."

Gorąco zachęcam do kupna tego numeru czasopisma (17 zł) i do lektury artykułu "Wykluczenie jako forma przemocy".

Niebieska Linia jest czasopismem fachowym dotyczącym przemocy i mam nadzieję, że ta publikacja przyczyni się do zainteresowania tematem specjalistów. Myślę, że ten artykuł o tyle jest ważny, że w sposób obiektywny porusza temat, na łamach cenionego periodyku indeksowanego na liście czasopism naukowych "Index Copernicus" i można na spokojnie się na tą publikację powoływać. Egzemplarz artykułu wysłałem również do Nadarzyna z prośbą o ustosunkowanie się.

Ze swojej strony dziękuję zaś Kancelarii Radcy Prawnego Piotr Motyl. Wszystkie poruszone kwestie prawne dotyczące wykluczeń i zrywania więzi z rodziną oparłem na opinii prawnej ww Kancelarii.

Czasopismo można zamówić tutaj:

http://www.niebieskalinia.pl/pismo/biezacy-numer

Wróć do „Książki lub opracowania, które polecasz”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości