V konferencja dla ofiar sekt — 2.12.2017 Dąbrowa Górnicza

Zapraszamy do zamieszczania informacji na temat wszelkiego rodzaju zjazdów chrześcijańskich na terenie Polski, które mają związek z tematem forum.
Awatar użytkownika
tadeusz2904

Re: V konferencja dla ofiar sekt — 2.12.2017 Dąbrowa Górnicza

Postautor: tadeusz2904 » czw lis 23, 2017 7:05 pm

Iskierka pisze:
christianinroman pisze:Korba. Wejdź sobie na stronę Wspólnota Biblijna KWCH Wrocław i usługę z 12 listopada 2017r. pod tytułem ,, Misja Więzienna Chrześcijańskiej Wspólnoty Zielonoświątkowej Kłodzko". Posłuchaj świadectw dwóch nawróconych byłych przestępców. To są prawdziwe CUDA.

Na pewno masz rację Romanie. Fakt, że bardziej widać żywym okiem zmianę u takich osób.

Ja uważam, że najtrudniej nawrócić się do Boga tym "porządnym" ludziom, co to nikogo nie zabili, nie okradli, nie cudzołożą, są moralni i "zaślepieni" swoją "dobrocią". Z zewnątrz wszystko wydaje się okey, bo jesteśmy "lepsi" od tych co kradną, zabijają, łamią wszelkie zasady współżycia społecznego itp. Niemniej jakie naprawdę jest nasze wnętrze, to tylko przyznać przed Bogiem w pokorze, że jesteśmy takimi samymi grzesznikami (może bardziej moralnymi ;) ) i też potrzebujemy Bożej Łaski, pokuty i szczerego oddania się Bogu.

Byłbym ostrożny ażeby świadectwom przypisywać, aż taką wagę .
-----------------------------------------nie przypisywać ----------------.
,,Wtedy zgromadzili się wokół niego (Pana Jezusa)... .{Mk 7:1}
,,Ten lud czci mnie wargami ,lecz ich serce daleko jest ode mnie.{Mk7:6b}.
,,Nagi wyszedłem .. i nagi się tam wrócę.Hi 1,20(UBG).

Iskierka

Postautor: Iskierka » czw lis 23, 2017 8:19 pm

tadeusz2904 pisze:
Iskierka pisze:
christianinroman pisze:Korba. Wejdź sobie na stronę Wspólnota Biblijna KWCH Wrocław i usługę z 12 listopada 2017r. pod tytułem ,, Misja Więzienna Chrześcijańskiej Wspólnoty Zielonoświątkowej Kłodzko". Posłuchaj świadectw dwóch nawróconych byłych przestępców. To są prawdziwe CUDA.

Na pewno masz rację Romanie. Fakt, że bardziej widać żywym okiem zmianę u takich osób.

Ja uważam, że najtrudniej nawrócić się do Boga tym "porządnym" ludziom, co to nikogo nie zabili, nie okradli, nie cudzołożą, są moralni i "zaślepieni" swoją "dobrocią". Z zewnątrz wszystko wydaje się okey, bo jesteśmy "lepsi" od tych co kradną, zabijają, łamią wszelkie zasady współżycia społecznego itp. Niemniej jakie naprawdę jest nasze wnętrze, to tylko przyznać przed Bogiem w pokorze, że jesteśmy takimi samymi grzesznikami (może bardziej moralnymi ;) ) i też potrzebujemy Bożej Łaski, pokuty i szczerego oddania się Bogu.

-----------------------------------------nie przypisywać ----------------.
,,Wtedy zgromadzili się wokół niego (Pana Jezusa)... .{Mk 7:1}
,,Ten lud czci mnie wargami ,lecz ich serce daleko jest ode mnie.{Mk7:6b}.

... a kogo masz na myśli? Czyżbyś nie wierzył, że dużo osób szczerze nawraca się do Boga?

Ilyad

Postautor: Ilyad » czw lis 23, 2017 9:26 pm

Tadeusz:

Dlaczego ? Przecież świadectwa budują wiarę i motywują by nieść Ewangelię potrzebującym.

Sadlor

Postautor: Sadlor » czw lis 23, 2017 11:41 pm

To jasne że świadectwa nie zastąpią Ewangelii i Żywego Słowa. Ja jednak uważam że w świecie fałszywych znaków i cudów i pogoni za "niewiadomo czym" to właśnie świadectwo odmienionego życia, jest prawdziwym nadnaturalny przejawem Bożej Mocy, który tak często możemy obserwować i który jest autentyczny bardziej niż uzdrowienia, egzorcyzmy, wzbogacenia itp itd.
Pamietam jak kiedyś gdy przeżywałem kryzys wiary spowodowany walką z grzechem w której co i rusz przegrywałem, rozmawiałem z jednym Bratem któremu spowiadałem się z moich problemów i powiedział mi mniej wiecej taką rzecz: Popatrz na swoje życie wstecz kim byłeś z iloma problemami borykałeś się i nie potrafiłeś wygrać dopuki nie spotkałeś Pana Jezusa, teraz już tego nie ma, Jesteś Dzieckiem Bożym, a w twoim życiu zostało wykonane pondanaturane Dzieło Boże, więc odwróć się od grzechu i nie pozwól oskarażać szatanowi. ( to oczywiście parafraza kilkugodzinnej rozmowy ).
Być może nie każdego muszą poruszać czyjeś świadectwa uważam jednak że to one najlepiej we współczesnych czasach pokazują że Bóg działa, ma Moc i nic nie jest dla niego niemożliwe, bo można przenieśc góry, osuszyć morza, ale tylko Bóg może zmienić serce grzesznika w pokutujące Dziecko Boże.
z bojaźnią i ze drżeniem zbawienie swoje sprawujcie.

Awatar użytkownika
morwa

Postautor: morwa » pt lis 24, 2017 5:47 am

Sadlor pisze:....
Być może nie każdego muszą poruszać czyjeś świadectwa uważam jednak że to one najlepiej we współczesnych czasach pokazują że Bóg działa, ma Moc i nic nie jest dla niego niemożliwe, bo można przenieśc góry, osuszyć morza, ale tylko Bóg może zmienić serce grzesznika w pokutujące Dziecko Boże.

Przed paru laty bardzo poruszyło mnie świadectwo Artura C. i jego zony który dziś jest leaderem Kościoła Mocy...
To,co ten człowiek dzisiaj głosi i jak to robi zastanawia mnie czy to w ogóle było nawrócenie...
Owszem z takich świadectw można czerpać siły duchowe...
Ja jednak po obserwacji niektórych po jakimś czasie od nawrócenia, podchodzę do tego z większą dozą realizmu...
1Kor 4:5 bw "Przeto nie sądźcie przed czasem

Awatar użytkownika
Datsun

Postautor: Datsun » pt lis 24, 2017 7:31 am

Po nawróceniu człowiek może popaść w zwiedzenie. To się zdarza, niestety.
Niemniej jednak uważam, że takie publiczne świadectwa i spotkanie z Jezusem jest bardzo potrzebne na konferencjach. Czysta analiza Słowa lub same wykłady to nie wszystko...

Iskierka

Postautor: Iskierka » pt lis 24, 2017 10:11 am

Datsun pisze:Po nawróceniu człowiek może popaść w zwiedzenie. To się zdarza, niestety.
Niemniej jednak uważam, że takie publiczne świadectwa i spotkanie z Jezusem jest bardzo potrzebne na konferencjach. Czysta analiza Słowa lub same wykłady to nie wszystko...

Też tak uważam. "...a oni zwyciężyli go przez krew Baranka i przez słowo świadectwa swojego...."(Obj. 12:10-12).
Zazwyczaj jest tak, że jak ktoś przychodzi do Kościoła (nawet jako gość), Bracia proszą Go aby powiedział przed zborem swoje świadectwo. To służy zbudowaniu. Przykre jest jednak to, że od niektórych nie usłyszy się świadectwa, to tak jakby tylko przyjęli nauki z Pisma intelektem ale osobiście nie przeżyli nawrócenia, nie nawiązali relacji z Bogiem.

Co do sprawy zwiedzenia, któremu może ktoś ulec po nawróceniu, to dodam swoje spostrzeżenie, że pierwszym krokiem jest pycha - przekonanie, że mnie to już nic nie zwiedzie, taki jestem mocny w Chrystusie. Skoro jednak Biblia mówi abyśmy strzegli swojego serca, abyśmy baczyli aby nie upaść, to znaczy, że i nawróconym osobom, przydarzy się taki upadek. Ważne, by w porę to zauważyć i jak mówi Pismo "przyjść do Tronu Łaski" .

Awatar użytkownika
morwa

Postautor: morwa » pt lis 24, 2017 10:41 am

Iskierka pisze:.... to tak jakby tylko przyjęli nauki z Pisma intelektem ale osobiście nie przeżyli nawrócenia, nie nawiązali relacji z Bogiem.

....

Tu się nie mogę zgodzić Iskierko... Nie każdy jest gotów publicznie rozprawiać o sobie...
Niektórzy są nieśmiali,mają obawy przed publicznym wystąpieniem...
Inni może zmagają się z jakąś chorobą (np jąkanie,nerwica,depresja itp.)...
Nie generalizowałabym zatem...
Znam wspaniałych nawróconych ludzi,którzy w kąciku, w cichości realizują swoje poświęcenie i nie lubią być w centrum uwagi...

Awatar użytkownika
morwa

Postautor: morwa » pt lis 24, 2017 10:52 am

Iskierka pisze:
Też tak uważam. "...a oni zwyciężyli go przez krew Baranka i przez [u]słowo świadectwa swojego[/u]...."(Obj. 12:10-12).
.

Co to jest świadectwo o którym tu mowa?
Czy to oznacza zawsze dłuugi publiczny wywód jak przyszedłem do Chrystusa?
Myślę że świadectwem może być krótka deklaracja...
Tak wierzę w Syna Bożego !

J 1:34 bw "A ja widziałem to i złożyłem świadectwo, że ten jest Synem Bożym."
1J 5:10 bw "Kto wierzy w Syna Bożego, ma świadectwo w sobie.

Nie jestem przeciwniczką publicznych świadectw, uważam,że mogą budować i budują wiarę...
ale rozumiem też różne osoby ,które z różnych przyczyn,nie zabierają publicznie głosu..

Awatar użytkownika
Ann78

Postautor: Ann78 » pt lis 24, 2017 11:23 am

Iskierka pisze:
Datsun pisze:Po nawróceniu człowiek może popaść w zwiedzenie. To się zdarza, niestety.

Też tak uważam. "...a oni zwyciężyli go przez krew Baranka i przez słowo świadectwa swojego...."(Obj. 12:10-12).
Zazwyczaj jest tak, że jak ktoś przychodzi do Kościoła (nawet jako gość), Bracia proszą Go aby powiedział przed zborem swoje świadectwo. To służy zbudowaniu. Przykre jest jednak to, że od niektórych nie usłyszy się świadectwa, to tak jakby tylko przyjęli nauki z Pisma intelektem ale osobiście nie przeżyli nawrócenia, nie nawiązali relacji z Bogiem.

Co do sprawy zwiedzenia, któremu może ktoś ulec po nawróceniu, to dodam swoje spostrzeżenie, że pierwszym krokiem jest pycha - przekonanie, że mnie to już nic nie zwiedzie, taki jestem mocny w Chrystusie. Skoro jednak Biblia mówi abyśmy strzegli swojego serca, abyśmy baczyli aby nie upaść, to znaczy, że i nawróconym osobom, przydarzy się taki upadek. Ważne, by w porę to zauważyć i jak mówi Pismo "przyjść do Tronu Łaski" .

Dokładnie o tym samym chciałam napisać, Iskierko, tylko odłożyłam to na pózniej, bo w momencie przeglądania forum, nie miałam na to czasu :)

1. Świadectwo służy zbudowaniu. Człowiek, którego Pan dotknął, nie może o tym nie mówić, ponieważ Chrystus staje się centrum jego życia.

2. Pycha zawsze jest tym, co szatan kocha najbardziej. Ktoś słusznie kiedyś powiedział, ze kroczy ona przed upadkiem.

Wróć do „Zjazdy, konferencje i spotkania”