Konferencje biblijne – czy potrzebne?

Zapraszamy do zamieszczania informacji na temat wszelkiego rodzaju zjazdów chrześcijańskich na terenie Polski, które mają związek z tematem forum.
Iskierka

Postautor: Iskierka » pn mar 04, 2019 11:58 am

Żeby nie zaśmiecać wątku, w którym Ann78 zaprasza na konferencję Misji Łaski, odniosę się tu do postu Romana.

viewtopic.php?f=21&t=2115

Roman, wiele racji jest w tym co napisałeś w komentarzu. Jednak nie możemy odpowiadać za wszystkich, szczególnie za motywacje ludzi, którzy jeżdżą na konferencje dla jakiegoś konkretnego mówcy. Tak już jest, że każdy ma wolną wolę, wielu ma swoich ulubionych kaznodziei, nauczycieli. Jedni jadą z potrzeby serca, inni dla widowisk, ostatnio modne „uzdrawianie” i „uwalnianie demoniczne” – śmiechy, tarzanie się po podłodze, przewracanie za dotknięciem i coś tam jeszcze.

Przyznaję, że gloryfikuje się pastorów, liderów, tych co działają w kościele, nie omieszka się nawet przywoływać Ich tytułów naukowych, promować wydawane przez Nich książki. Czasem konferencje przybierają formę jarmarków, na których można kupować i sprzedawać różne „świecidełka” jako pamiątki. Byłam/jestem tego świadkiem. No cóż, taka jest specyfika co niektórych zgromadzeń/konferencji biblijnych.

Powołujesz się tu na fakt, że są one kosztowne – bo są. Jedne koszty są niezbędne, inne zbyteczne. Wspomniałeś Braci z Afryki, że dobrze byłoby Ich wspierać, bo żyją w biedzie. Wierzę, że są wspierani. Nie widzę jednak powodu aby, jak piszesz, zamiast na konferencje, wydać pieniądze na potrzebujących. Są pieniądze na konferencje, jeśli jest taka potrzeba, są i dla potrzebujących. Jedno drugiemu nie przeszkadza.

Przypomniał mi się pewien fakt opisany w Biblii, w Ew. Mateusza 26:6-11. „Przystąpiła do niego niewiasta, mająca alabastrowy słoik bardzo kosztownego olejku i wylała go na głowę jego, gdy spoczywał przy stole. A uczniowie ujrzawszy to, oburzyli się i mówili li: Na cóż ta strata? Przecież można było to drogo sprzedać i rozdać ubogim. A gdy to zauważył Jezus, rzekł im: czemu wyrządzacie przykrość tej niewieście? Wszak dobry uczynek spełniła względem mnie. Albowiem ubogich zawsze macie wśród siebie, ale mnie nie zawsze mieć będziecie”. Widzimy różne spojrzenie na to samo wydarzenie.

Tak naprawdę to nie ma co na siłę krytykować, by nie popaść w rozgoryczenie,tracić zdrowie i radość. Jeden lubi biały kolor, drugi wszystko chce mieć kolorowe, taka nasza natura.
To do nas należy wybór – jechać czy nie jechać na konferencję? :)

Awatar użytkownika
Ann78
Kontaktowanie:

Re: Konferencje biblijne – czy potrzebne?

Postautor: Ann78 » pn mar 04, 2019 9:18 pm

Iskierka pisze:Konferencje biblijne – czy potrzebne?

Moim zdaniem i dla mnie osobiście - jak najbardziej.
Po co? Dla wspólnego budowania się w wierze, wzrastania w Chrystusie, wielbienia Boga, modlitwy.
Taka konferencja, to nie tylko słuchanie wykładów, ale tez czas rozmów, świadectw, wsparcia modlitewnego.
Od czterech lat uczestniczę w konferencjach Misji Łaski. Zawsze jest to dla mnie czas „ładowania akumulatorów”.
W ogóle nie chodzi tu o szczególnych mówców, jak pisał Roman. Każde kazanie wnosi bowiem coś odswiezajacego.
Bóg buduje Swój Kościół. Nie ważne, kto przemawia, ale co mówi, na ile Bóg wypracował w nim pokory i posługuje się nim.
Żałuję, ze w ograniczonym zakresie (ze względu na obowiązki zawodowe) będę mogła uczestniczyć w nadchodzącej konferencji, ale cieszę się i dziękuję Bogu za to, co będzie mi dane. Chociaż te kilka dni :)
Zapraszam na www.jwpomoc.pl

Awatar użytkownika
Datsun

Postautor: Datsun » wt mar 05, 2019 5:41 am

Moim zdaniem konferencje są piękną inicjatywą i bardzo potrzebną. Znam ludzi, którzy nawrócili się na konferencji na którą ktoś ją zaprosił i trwają w Prawdzie aż do dziś. Do tej pory nie przyszło mi nawet do głowy, że może to być niepotrzebne i z argumentami oponentów zgodzić się nijak nie mogę. :)

Awatar użytkownika
tadeusz2904

Postautor: tadeusz2904 » wt mar 05, 2019 11:41 am

Datsun pisze:Moim zdaniem konferencje są piękną inicjatywą i bardzo potrzebną. STOKROĆ ZGADZAM SIĘ Z TYM. Znam ludzi, którzy nawrócili się na konferencji na którą ktoś ją zaprosił i trwają w Prawdzie aż do dziś.NIE MAM WĄTPLIWOŚCI. Do tej pory nie przyszło mi nawet do głowy,A KTO MA WĄTPLIWOŚCI BRACIA SIĘ BUDUJĄ A I RZĄDZONCYM COŚ SKAPNIE. że może to być niepotrzebne i z argumentami oponentów zgodzić się nijak nie mogę. :)
TO JEDNAK MASZ OTWARTY UMYSŁ.

Nie poczynajcie mi tego za zarozumiałość ale ja nie potrzebuję nawrócenia, ale jest niedaleko taki murzyn co być może nie zna Pana Jezusa,tak samo moi najblizsi
w stopniu dostatecznym.
Może po sentencji oraz otoczce konferencji byliby bliżej - wyżej
,,Nagi wyszedłem .. i nagi się tam wrócę.Hi 1,20(UBG).

Awatar użytkownika
Datsun

Postautor: Datsun » wt mar 05, 2019 12:58 pm

Tadeuszu,mam prośbę abyś nie redagował czyichś wypowiedzi jak mojej w poście powyżej. Wystawiłeś tekst dużymi literami tak jakby to była moja wypowiedź. Nie poprawiam celowo aby było widać o co mi chodzi.
Pozdrawiam. :)

Aha, i dziękuję za to że uznałeś mój umysł za otwarty. ;)

Ilyad

Postautor: Ilyad » śr mar 06, 2019 3:51 pm

ja nie potrzebuję nawrócenia

Drogi Tadeuszu ! Napisz proszę swoje świadectwo, jak Chrystus stał się Twoim Panem i Zbawicielem. Myślę że mogłoby być wszystkim ku zbudowaniu :)

Awatar użytkownika
tadeusz2904

Postautor: tadeusz2904 » śr mar 06, 2019 6:13 pm

Ilyad pisze:
ja nie potrzebuję nawrócenia

Drogi Tadeuszu ! Napisz proszę swoje świadectwo, jak Chrystus stał się Twoim Panem i Zbawicielem. Myślę że mogłoby być wszystkim ku zbudowaniu :)

Ilad a po co to Tobie ?
Przyjedz połóż okiem na wszystko i wszystko ewentualnie obal.
Będziesz wiedział co i jak, opiszesz zapewniam Cię nie będę prostował po prostu sram na to (przepraszam Ciebie uniżenie :( .
Trafisz bez problemu jak coś to ludzie dopowiedzą.
Ps. moje świadectwo jest zawarte w postach.

Pozdrawiam Cię Drogi Iladzie.

Ilyad

Postautor: Ilyad » śr mar 06, 2019 7:52 pm

Moją misją jest BUDOWAĆ, nie BURZYĆ. ;)

Awatar użytkownika
tadeusz2904

Postautor: tadeusz2904 » czw mar 07, 2019 6:20 am

Ilyad pisze:

Moją misją jest BUDOWAĆ, nie BURZYĆ. ;)

To była prowokacja - ale żeś dobrze wybrnął :)

Chciałbym ażebyś wczuł się w położenie tego najmniejszego - zawsze jest niewolnikiem ludzi.
A powinien być wolnym bo został stworzony na podobieństwo Boga a Jego nic nie ogranicza.

Co prawda ten najmniejszy ma zagwarantowane w Karcie Praw Człowieka oraz Konstytucji prawa ale ten cwańszy zawsze jak chce sprowadzi go do pionu.
A w religii to już ma więcej możliwości. :(

christianinroman

Postautor: christianinroman » czw mar 07, 2019 12:11 pm

Datsun i Ann78. Jakoś w Dziejach Apostolskich nie znalazłem żadnej wzmianki o konferencjach. Czyżby Łukasz coś przeoczył? Jest nowoczesny twór.
Ann78. Widzisz to z innej strony. Ale przejrzyj sobie ogłoszenia o konferencjach. Czy jest w nich na 1 miejscu Chrystus czy raczej kaznodzieja lub uzdrowiciel, znany ewangelista, itp? Pozdrawiam

Wróć do „Zjazdy, konferencje i spotkania”