III Konferencja dla byłych i obecnych ŚJ - Kraków 22.10.2016

Zapraszamy do zamieszczania informacji na temat wszelkiego rodzaju zjazdów chrześcijańskich na terenie Polski, które mają związek z tematem forum.
Awatar użytkownika
Ann78

Re: III Konferencja dla byłych i obecnych ŚJ - Kraków 1.10.2016

Postautor: Ann78 » pt lip 22, 2016 2:49 pm

gogzmagog pisze:Nie byłaś świadkiem to dlaczego z nimi walczysz ? I do tego głosisz fałszywe nauki ?

Nie walczę ze Świadkami Jehowy.
Znam ludzi, którzy należeli do organizacji. Po nawróceniu do Chrystusa są najbardziej gorliwymi chrześcijanami, jakich znam.
Znam też ludzi, którzy do organizacji należą jeszcze. Bardzo ich szanuję i kocham.
Niektórzy z nich już zobaczyli różnicę pomiędzy Żywym Bogiem, a skostniałą i obłudną strukturą, ale jeszcze są na początku tej długiej i bolesnej drogi.
Inni są jeszcze całym sercem i rozumem z organizacją. Tkwią w niej "rękami i nogami".
Myślę, że Ty też do takich należysz?

Rozłąka z organizacją jest bolesna, ale warto.
To powiedzą Ci wszyscy, którzy tutaj piszą, byli ŚJ.

Piszesz, że głoszę fałszywe nauki?
Ja nie głoszę żadnych ludzkich nauk, głoszę Chrystusa.
Tak samo czynili pierwsi chrześcijanie, dlatego też ich tak nazwano.

Ap. Paweł, co czynił?
(2) Albowiem uznałem za właściwe nic innego nie umieć między wami, jak tylko Jezusa Chrystusa i to ukrzyżowanego. 1 Kor. 2

gogzmagog

Postautor: gogzmagog » pt lip 22, 2016 2:52 pm

A ci nawróceni jak głoszą Jezusa ? Też chodzą po domach czy tylko do twojego kościoła ?

Jeśłi znajdę prawde w innej organizacji to chętnie pójdę do niej. jak na razie to tylko świadkowie starają się glosić to co jest w pismach.
Zarówno ty jak i inne kościoły głoszą kłamstwa i bluźnią Jehowie.
Jahwe, mocarz wojny, Jahwe jest imię jego

Awatar użytkownika
Ann78

Postautor: Ann78 » pt lip 22, 2016 3:07 pm

gogzmagog pisze:A ci nawróceni jak głoszą Jezusa ? Też chodzą po domach czy tylko do twojego kościoła ?

Każdy robi to, do czego powołuje go Pan.
Co znaczy, "do mojego Kościoła"?

gogzmagog pisze:Jeśłi znajdę prawde w innej organizacji to chętnie pójdę do niej.

Jeżeli szczerze to napisałeś, to poleć to Bogu, a On Cię poprowadzi.

A propos organizacji Bożej - już Ci gdzie indziej pisałam, że w Biblii nie ma mowy o organizacji. Jest mowa o Kościele.

gogzmagog

Postautor: gogzmagog » pt lip 22, 2016 4:00 pm

Nawet kościół katolicki jest organizacją a kościół tworza zawsze ludzie a nie budynki.
Póki co Jehowa kieruje dobrze moim życiem. Wiem, że znalazlem prawdę czego i tobie życzę.

Awatar użytkownika
Datsun

Postautor: Datsun » pt lip 22, 2016 6:07 pm

I stałeś się dzieckiem Bożym?

Ilyad

Postautor: Ilyad » pt lip 22, 2016 11:34 pm

gogzmagog pisze:Póki co Jehowa kieruje dobrze moim życiem. Wiem, że znalazlem prawdę czego i tobie życzę.

Jeśli wolno spytać, to jak długo jesteś "w prawdzie"? Pamiętasz co miał przynieść 1975 rok ? Co wówczas Twoja "Organizacja Boża" głosiła ?

gogzmagog

Postautor: gogzmagog » sob lip 23, 2016 3:44 am

Datsun, każdy kto wierzy w Jehowę staje się dzieckiem bożym.
Ilyad, skoro daty Armagedonu nikt nie zna oprócz Jehowy więc nie sposób było w to wierzyć. Poza tym ten rok to dla mnie tylko historia.

Awatar użytkownika
Datsun

Postautor: Datsun » sob lip 23, 2016 6:51 am

gogzmagog pisze:Datsun, każdy kto wierzy w Jehowę staje się dzieckiem bożym.

Czyżby?
Żydzi wierzący w Boga Jahwe też są?
Jezus tłumaczył dla Nikodema jak narodzić się na nowo. Otrzymałeś Ducha Świętego?

Ilyad

Postautor: Ilyad » sob lip 23, 2016 7:23 am

gogzmagog pisze:Datsun, każdy kto wierzy w Jehowę staje się dzieckiem bożym.
.

Doprawdy ? Adwersarze Pana też wierzyli, a pomimo to zostali nazwani DZIEĆMI DIABŁA. Demony też wierzą. Może jednak jest jakiś inny czynnik, który decyduje czy ktoś jest dzieckiem Bożym ? Jakby Cię to interesowało, to wskazówkę znajdziesz np. w Rzym.8:9, Ef.1:13-14. Na Twoim miejscu sprawdził bym, czy jesteś Bożym Dzieckiem. To kwestia Twojego zbawienia.

Ilyad, skoro daty Armagedonu nikt nie zna oprócz Jehowy więc nie sposób było w to wierzyć. Poza tym ten rok to dla mnie tylko historia

Tak, tylko wytłumacz to ok. 2,5 miliona głosicieli którzy po zawodzie odeszli, BO UWIERZYLI NIEWOLNIKOWI, czy może jak byś wolał KANAŁOWI ŁĄCZNOŚCI Z BOGIEM. Prawdopodobnie ponad 90% odeszło do świata, bo tak mówi statystyka. Wyśmienity "owoc" fałszywego proroctwa.

gogzmagog

Postautor: gogzmagog » sob lip 23, 2016 9:42 am

Datsun, nie wiem ilu Żydów wierzy w Jehowę tak samo nie wiem ilu Polaków wierzy w Jehowę. Ja nie czytam w sercach ludzi w co tak naprawdę wierzą. To, że Żydzi boją się wymieniać imienia Jehowy to już sprawa też ich tzw "tradycji" tak jak w kościołach tzw "chrześcijańskich" odrzuca się w ogóle Jehowę jako Boga. Każdy kto poznał prawdę narodził się na nowo.

Ilyad, pisząc "Pan" masz na myśli jehowę czy Jezusa - precyzuj swoje wypowiedzi bo cały czas macie problem z odróżnieniem Jehowy i Jezusa , nazywając obie te osoby "Panem". Jeśli masz na myśli Jehowę to pisz przynajmniej Bóg a jeśli masz na myśli Jezusa to możesz pisac "Pan".

Jeśli po 1975 roku odeszło dużo ludzi z organizacji to dobrze - widac ci bardziej wierzyli "niewolnikowi" niż Jehowie. Gdyby wierzyli Jehowie to wiedzieliby, że o dacie Armagedonu wie tylko Jehowa, nawet Jezus jej nie zna.

Wróć do „Zjazdy, konferencje i spotkania”