KONFERENCJA 4 MARCA

Zapraszamy do zamieszczania informacji na temat wszelkiego rodzaju zjazdów chrześcijańskich na terenie Polski, które mają związek z tematem forum.
bernard

Re: KONFERENCJA 4 MARCA

Postautor: bernard » pt mar 10, 2017 6:34 am

Iskierka
Jedna rzecz mnie zastanawia, a mianowicie "nadmierne" interesowanie się "brudami" organizacji,

Fakt . Często jest tak ze to co łączy ex-SJ to utyskiwanie na Organizację a nie Pan . Niczym się to nie różni od mentalności typowych ŚJ , dla których spoiwem tez są brudy innych.
Przestrzegać przed złem obecnym w Organizacji ( i gdxie indziej ) to jedno, żyć natomiast tym złem to jest już wypaczenie.

Awatar użytkownika
morwa

Postautor: morwa » pt mar 10, 2017 6:36 am

Racja Bernardzie...

Obrazek
1Kor 4:5 bw "Przeto nie sądźcie przed czasem

Awatar użytkownika
Ann78

Postautor: Ann78 » pt mar 10, 2017 9:43 am

bernard pisze:Iskierka
Jedna rzecz mnie zastanawia, a mianowicie "nadmierne" interesowanie się "brudami" organizacji,

Fakt . Często jest tak ze to co łączy ex-SJ to utyskiwanie na Organizację a nie Pan . Niczym się to nie różni od mentalności typowych ŚJ , dla których spoiwem tez są brudy innych.
Przestrzegać przed złem obecnym w Organizacji ( i gdxie indziej ) to jedno, żyć natomiast tym złem to jest już wypaczenie.

Prawda.
Tak dużo ludzi wychodzi z organizacji, pytanie: gdzie idą?
Niestety, wielu pozostaje w gniewie na organizację. To ich wyniszcza, nie leczy.

Natan

Postautor: Natan » pn mar 13, 2017 5:19 pm

Drodzy, witam Was ponownie bardzo serdecznie.

Byłem na tej konferencji i doznałem wielkiego zbudowania. Było około 180 osób. Sporo takich, którzy dopiero co wyszli z organizacji, albo wkrótce z niej zamierzają wyjść. Podchodzili do znanych im z internetu Braci, byłych ŚJ, i radzili się ich lub dzielili się swoimi historiami.

Wiem, że dla wielu z Was, którzy pozostawiliście tematy związane z organizacją daleko za sobą, drążenie doktrynalnych błędów Towarzystwa Strażnica jest już nudne lub męczące. Ale dla tych ludzi, wybudzających się z letargu takie przemówienia prostujące skrzywienia organizacji i prezentujące zdrowe nauki Biblii są równoznaczne z uwolnieniem ich umysłów od zniewolenia. Bóg się do tego przyznaje i mamy echa po konferencji, że poszczególnych Braci czy Siostry dotknęło głoszone żywe Słowo Boże w mocy Ducha Świętego. Była też możność wymiany kontaktów oraz sposobność zareagowania na potrzeby niektórych niezależnych grup byłych Świadków. Były też żywe świadectwa. Jeden z mówców przyznał się publicznie, że nawrócenie do Chrystusa uleczyło jego relacje z ojcem.

Tak jak pisaliście, są kontrowersje co do miejsca, w którym odbyło się to zgromadzenie i co do pastora tej społeczności, ale zobaczymy, gdzie odbędzie się kolejny taki zjazd, który wstępnie jest planowany na październik. W międzyczasie, jak pisała Ann, 10 czerwca czeka nas konferencja w Poznaniu.

Natan

Postautor: Natan » pn mar 13, 2017 5:24 pm

Chciałbym jeszcze dodać, że było duże zapotrzebowanie na książkę Kryzys sumienia i tym podobne dzieła. Ale, co cieszy, wielu odchodzących Świadków pragnie czytać i studiować Słowo Boże. Niektórzy Bracia ofiarowali bezpłatnie lekko używane egzemplarze Biblii w dobrych przekładach. Były rozdawane bezpłatne Nowe Testamenty. Można też było kupić niektóre wydania Biblii. Ten głód Słowa Bożego to bardzo zdrowy objaw.

Wróć do „Zjazdy, konferencje i spotkania”