Kto wszedł przez bramę? Ez.44,1-2

Osoba Jezusa Chrystusa oraz nasze z Nim relacje
Awatar użytkownika
Ann78
Kontaktowanie:

Kto wszedł przez bramę? Ez.44,1-2

Postautor: Ann78 » ndz lut 18, 2018 1:54 pm

Świadkowie Jehowy i wiele osob tutaj, na tym forum twierdzi, ze Pan Jezus nie jest Bogiem. Proszę, aby ustosunkowali się do zamieszczonych poniżej cytatów - Ez.44,1-2, Zach.9,9 i Mat.21,1-5
Jest tam napisane, ze Bóg JHWH wszedł przez bramę do Jerozolimy, Kto wszedł - chyba wiemy?

„Potem poprowadził mnie z powrotem w kierunku bramy zewnętrznej świątyni, zwróconej ku wschodowi; lecz była zamknięta. I rzekł do mnie: Ta brama będzie zamknięta, nie będzie się jej otwierać i nikt nie będzie przez nią wchodził, gdyż Pan, Bóg izraelski, wszedł przez nią, dlatego będzie zamknięta." Ez.44,1-2 (BW)

Tutaj ten sam fragment z Biblii Hebrajskiej:
http://bibliaapologety.com/WLC/Ez44.htm

Tutaj przekład Nowego Świata:
"I poprowadził mnie z powrotem drogą przez bramę sanktuarium, tę na zewnątrz, zwróconą na wschód, a była ona zamknięta. Wówczas Jehowa rzekł do mnie: "Jeśli chodzi o tę bramę, pozostanie zamknięta. Nie będzie otwierana i żaden człowiek przez nią nie wejdzie, bo Jehowa, Bóg Izraela, wszedł przez nią, i ma pozostać zamknięta." Ez.44,1-2 (PNŚ)

"Wesel się bardzo, córko syjońska! Wykrzykuj, córko jeruzalemska! Oto twój król przychodzi do ciebie, sprawiedliwy on i zwycięski, łagodny i jedzie na ośle, na oślęciu, źrebięciu oślicy." Zach 9,9 (BW)

"Gdy się przybliżyli do Jerozolimy przyszli do Betfage na Górze Oliwnej, wtedy Jezus posłał dwóch uczniów i rzekł im: Idźcie do wsi, która jest przed wami, a zaraz znajdziecie oślicę uwiązaną i źrebię z nią. Odwiążcie je i przyprowadźcie do Mnie!
A gdyby wam kto co mówił, powiecie: Pan ich potrzebuje, a zaraz je puści.
Stało się to, żeby się spełniło słowo Proroka:
Powiedzcie Córze Syjońskiej: Oto Król twój przychodzi do Ciebie łagodny, siedzący na osiołku, źrebięciu oślicy." Mat.21,1-5

Tekst z bloga http://www.jwpomoc.pl
Zapraszam na www.jwpomoc.pl

GrzegorzS04

Re: Kto wszedł przez bramę? Ez.44,1-2

Postautor: GrzegorzS04 » ndz lut 18, 2018 6:48 pm

Ann78 pisze:Świadkowie Jehowy i wiele osob tutaj, na tym forum twierdzi, ze Pan Jezus nie jest Bogiem. Proszę, aby ustosunkowali się do zamieszczonych poniżej cytatów - Ez.44,1-2, Zach.9,9 i Mat.21,1-5
Jest tam napisane, ze Bóg JHWH wszedł przez bramę do Jerozolimy, Kto wszedł - chyba wiemy?

„Potem poprowadził mnie z powrotem w kierunku bramy zewnętrznej świątyni, zwróconej ku wschodowi; lecz była zamknięta. I rzekł do mnie: Ta brama będzie zamknięta, nie będzie się jej otwierać i nikt nie będzie przez nią wchodził, gdyż Pan, Bóg izraelski, wszedł przez nią, dlatego będzie zamknięta." Ez.44,1-2 (BW)

T

"Wesel się bardzo, córko syjońska! Wykrzykuj, córko jeruzalemska! Oto twój król przychodzi do ciebie, sprawiedliwy on i zwycięski, łagodny i jedzie na ośle, na oślęciu, źrebięciu oślicy." Zach 9,9 (BW)

"Gdy się przybliżyli do Jerozolimy przyszli do Betfage na Górze Oliwnej, wtedy Jezus posłał dwóch uczniów i rzekł im: Idźcie do wsi, która jest przed wami, a zaraz znajdziecie oślicę uwiązaną i źrebię z nią. Odwiążcie je i przyprowadźcie do Mnie!
A gdyby wam kto co mówił, powiecie: Pan ich potrzebuje, a zaraz je puści.
Stało się to, żeby się spełniło słowo Proroka:
Powiedzcie Córze Syjońskiej: Oto Król twój przychodzi do Ciebie łagodny, siedzący na osiołku, źrebięciu oślicy." Mat.21,1-5

Zestawienie nie trafione, Bóg Izraela jak podaje Ezechiel wszedł przez bramę do świątyni a Jezus wjechał na oślęciu do Jeruzalemu,nie do świątyni

Awatar użytkownika
Ann78
Kontaktowanie:

Postautor: Ann78 » ndz lut 18, 2018 8:26 pm

Niestety, chyba nie wiesz, ze brama wschodnia prowadziła bezpośrednio na dziedziniec Świątyni w Jerozolimie.
Zobacz to:
https://youtu.be/MyhkXkWf7D4

Pstryk Provolone

Postautor: Pstryk Provolone » ndz lut 18, 2018 9:27 pm

Ciekawie mówi o mieście Petra.
Miarą wszystkich rzeczy jest człowiek.

GrzegorzS04

Postautor: GrzegorzS04 » pn lut 19, 2018 6:59 am

Chyba wiem,ale był to również wjazd do miasta.
Jezus wjezdzając na oślęciu do JEROZOLIMY przez ZŁOTĄ BRAMĘ spełnił szereg proroctw dotyczących własnej osoby jako posłańca niebios ,obiecanego Mesjasza
Nie mógł być jednoczesnie posyłającym i posłanym,bo to przeczy logice.
Jest wiele przykładów biblijnych,wskazujących na działania posłańców Bożych często zwykłych śmiertelników ,które Biblia przypisuje Bogu.
Iz 37:32 bw "gdyż z Jeruzalemu wyjdzie resztka, a z góry Syjon poczet ocalonych. Dokona tego gorliwość Pana Zastępów."
Czy BÓG OSOBIŚCIE wyprowadzał swój lud?
Nie,bo miał swoje narzędzia,a jednak te działania przypisane są JEMU.
Jezus wiele razy nazywany był posłańcem i Sam też o tym mówił,że to Ojciec Go posłał.

Pstryk Provolone

Postautor: Pstryk Provolone » pn lut 19, 2018 11:04 am

Co z tą zamkniętą bramą Korba, sprecyzuj
Miarą wszystkich rzeczy jest człowiek.

Awatar użytkownika
Ann78
Kontaktowanie:

Postautor: Ann78 » czw mar 01, 2018 12:23 pm

korba pisze:Po prostu, księga Ezechiela wspomina o zamkniętej bramie od wschodu. Nie dostrzegam w tym jakiegoś odwołania do tego, co zrobił Jezus wjeżdżając do Jerozolimy na osiołku.

Nie dostrzegasz?

Oto nawiązanie do proroctwa. Opis wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy na osiołku oraz nawiązanie do słów Proroka:
„Stało się to, żeby się spełniło słowo Proroka:
Powiedzcie Córze Syjońskiej: Oto Król twój przychodzi do Ciebie łagodny, siedzący na osiołku, źrebięciu oślicy." Mat.21,4-5
Masz wątpliwości, ze to jest nawiązanie do Zachariasza?
Tekst z Ez. opisuje to samo zdarzenie.

Przeczytaj jeszcze raz początkowy post. Sprawdź to.

Poza tym, zwróć uwagę - brama jest zamknięta, prawda? Jest zamknięta, gdyż Bóg YHWH wszedł przez nią. Już wszedł. Rozumiesz?

ariel

Postautor: ariel » ndz mar 04, 2018 8:59 pm

Ann78 pisze:Świadkowie Jehowy i wiele osob tutaj, na tym forum twierdzi, ze Pan Jezus nie jest Bogiem. Proszę, aby ustosunkowali się do zamieszczonych poniżej cytatów - Ez.44,1-2, Zach.9,9 i Mat.21,1-5

Dawno temu odniosłem się krótko do tych argumentów. Pozostały tego ślady na mojej dawnej stronie. Jeśli Cię interesuje, to poniżej link:
http://web.archive.org/web/200606140846 ... octwa.html
Jeden Bóg, Ojciec
Jeden Pan, Jezus Chrystus
thaleia.pl

GrzegorzS04

Postautor: GrzegorzS04 » pt mar 23, 2018 7:36 am

A to chyba nowsze opracowanie: Polecam również.

http://thaleia.pl/2018/03/21/zlota-brama/

Wróć do „Jezus Chrystus”