Odwieczny Syn, który stworzył wieki

Osoba Jezusa Chrystusa oraz nasze z Nim relacje
Awatar użytkownika
Datsun

Re: Odwieczny Syn, który stworzył wieki

Postautor: Datsun » czw lut 08, 2018 8:44 pm

korba pisze:
Datsun pisze:A'propos herezji to w myśl powyższego wersetu osoby, które twierdzą, że zmartwychwstanie już się dokonało to heretycy czy nie? Jak myślisz korbo?

Czas. Uwzględnij czas tej wypowiedzi, bo Twoje pytanie jest ogólne a rzecz dotyczyła I wieku.
Moja odpowiedź: WTEDY, w I wieku, osoby, które twierdziły, że już nastąpiło zmartwychwstanie, były heretykami.
Biblia przecież wskazywała na zmartwychwstanie dopiero w przyszłości. Jeśli ta przyszłość to już nasza teraźniejszość, to dzisiaj rzecz wygląda już inaczej.

Dziś jest inaczej?
Zmartwychwstanie już się dokonało?

yanco

Postautor: yanco » śr lut 14, 2018 11:27 am

A jednak to ma sens . Bóg istnieje w czasie i poza czasem dlatego Bóg JEST, JESTEM. Bóg jest ponad wszystkim i takie rzeczy jak przestrzeń czas go nie ograniczają. Bóg stworzył czas . Jak to jest napisane moje drogi nie są waszymi drogami i moje myśli nie są waszymi myślami . Bóg jest święty oddzielony inny i nie możemy go szufladkować według siebie . My nie stwarzamy sobie Boga według własnego widzimisię to Bóg nas stworzył . My możemy starać się troszkę go poznać takim jakim on jest . A jest on Ojcem i Synem i Duchem Świętym . Istota chrześcijaństwa.

yanco

Postautor: yanco » śr lut 14, 2018 6:45 pm

korba pisze:
yanco pisze:Bóg jest święty oddzielony inny i nie możemy go szufladkować według siebie

No właśnie, tylko, że teraz zaszufladkowałeś Boga wg. siebie. No bo skąd wiesz, że Bóg jest poza czasem? Skąd pomysł, że jest zarazem swoim synem?
Oczywiście to tematy na inny wątek.

Ja Boga nie zaszufladkowałem według siebie. Ja zaznaczyłem że on jest odmienny od nas. Nie taki jak my . Bóg jest ponad nami .

yanco

Postautor: yanco » czw lut 15, 2018 6:25 am

korba pisze:
yanco pisze:Ja Boga nie zaszufladkowałem według siebie. Ja zaznaczyłem że on jest odmienny od nas. Nie taki jak my . Bóg jest ponad nami .

OK! Tak ujęcie sprawy nie wywołuje sprzeciwu. Jednak TY za wnioskiem, że Bóg jest inny/odmienny od nas, wrzuciłeś w ten wniosek coś, do czego nie miałeś prawa, no bo... skąd wiesz, że owa inność Boga oznacza, że jest np. POZA CZASEM?
Nie naciągajmy wniosków. Jak wiemy TYLKO A, to nie wyciągajmy wniosków, że skoro A to i zapewne B, C, D itd.
Np. w tą 'inność' Boga ludzie wymyślają kosmiczne wnioski, i argumentują to właśnie 'sloganem'" bo Bóg jest inny niż my! Więc wymyślają jakieś teorie, co do których nie ma ani podstaw, ani nawet tekstu w Biblii, który by cokolwiek z tego sugerował.
Inność/przewaga Boga nad nami (fakt), nie oznacza, że cokolwiek absurdalnego sobie wymyślimy, oznacza, ze tak jest naprawdę.

Zaraz zaraz gdyby nie wyciąganie wniosków z obserwacji świata to do dziś byłaby epoka kamienia łupanego . Tak więc wnioskowanie to metoda dobra na poznanie Boga. To może takie pytania. Co było przed stworzeniem? Czy czas może ograniczać Boga? Co to jest wieczność? A co do inności Boga to święty znaczy inny. Bóg to nie człowiek . Bóg to absolut i nie ma innego Boga.
Co do tego ze Bóg jest swoim Synem no to chyba nie do końca tak . Ale Jezus powiedział Ja i Ojciec jedno jesteśmy.

Natan

Postautor: Natan » pt wrz 14, 2018 4:14 pm

Na fakt, że Chrystus istniał przed wszystkimi wiekami i przed wszelkim stworzeniem wskazuje Ewangelia Jana 17:5: "A teraz Ty, Ojcze, otocz mnie przy sobie tą chwałą, którą miałem przy Tobie, zanim stał się świat". [Przekład Remigiusza Popowskiego NT].

A skoro wszystko zostało stworzone przez Chrystusa, to także i czas. Bo "przedtem" była tylko wieczność. Zatem rozpoczynając ten wątek nie myliłem się, że odwieczny Syn stworzył wieki:

"W Nim bowiem zostało stworzone wszystko w niebiosach i na ziemi: rzeczy widzialne i niewidzialne, czy to trony, czy panowania, czy zwierzchności, czy władze - wszystko przez Niego i dla Niego zostało stworzone. On też jest przed wszystkim i wszystko istnieje dzięki Niemu" [Kolosan 1:16-17, Przekład Ekumeniczny].

Awatar użytkownika
Ann78
Kontaktowanie:

Postautor: Ann78 » pt wrz 14, 2018 4:19 pm

Amen!
Zapraszam na www.jwpomoc.pl

ZG63

Postautor: ZG63 » ndz wrz 30, 2018 7:19 am

Natan pisze:Na fakt, że Chrystus istniał przed wszystkimi wiekami i przed wszelkim stworzeniem wskazuje Ewangelia Jana 17:5: "A teraz Ty, Ojcze, otocz mnie przy sobie tą chwałą, którą miałem przy Tobie, zanim stał się świat". [Przekład Remigiusza Popowskiego NT].

A skoro wszystko zostało stworzone przez Chrystusa, to także i czas. Bo "przedtem" była tylko wieczność. Zatem rozpoczynając ten wątek nie myliłem się, że odwieczny Syn stworzył wieki:

"W Nim bowiem zostało stworzone wszystko w niebiosach i na ziemi: rzeczy widzialne i niewidzialne, czy to trony, czy panowania, czy zwierzchności, czy władze - wszystko przez Niego i dla Niego zostało stworzone. On też jest przed wszystkim i wszystko istnieje dzięki Niemu" [Kolosan 1:16-17, Przekład Ekumeniczny].

Natan, mijasz się z prawdą. Wersety które cytujesz z Kolosan to nowe stworzenie w Jezusie Chrystusie. Pisze o tym w 2 Kor. 5:17
Tak więc, jeśli ktoś jest w Chrystusie, nowym jest stworzeniem; stare przeminęło, oto wszystko stało się nowe.

Owe trony, panowania itp. to Królestwo Niebiańskie w którym zasiądzie po prawicy Ojca.

Nowe stworzenie to nie to samo co stare. Chyba dla Ciebie nie ma różnicy. O tym że Stwórca, nie Jezus, tylko Bóg Ojciec stwarzał wszystko sam
pisze w Biblii kilkadziesiąt razy w różnych miejscach. Np.

Izaj 44:24 Tak mówi Pan, twój Odkupiciel i twój Stwórca jeszcze w łonie matki: Ja jestem Pan, Stwórca wszystkiego, Ja sam rozciągnąłem niebiosa, sam ugruntowałem ziemię - kto był ze mną?

Wyj.20:11 Gdyż w sześciu dniach uczynił Pan niebo i ziemię, morze i wszystko, co w nich jest, a siódmego dnia odpoczął. Dlatego Pan pobłogosławił dzień sabatu i poświęcił go.

O tym że uczynił to swoim literalnym słowem pisze w relacji ze stwarzania opisanej w Rodzaju 1. Powtórzono to w Hebr.11:3 Przez wiarę poznajemy, że światy zostały ukształtowane słowem Boga, tak iż to, co widzialne, nie powstało ze świata zjawisk.
Oraz Psalm 33:6 Słowem Pana uczynione zostały niebiosa, A tchnieniem ust jego całe wojsko ich.
Wersety te nawiązują do tendencyjnych przekładów prologu Jana. Wyjaśniają go.

Co do Jana 17:5 to Jezus miał chwałę przed przyjściem na świat, bo miał przyjść jako ktoś bardzo ważny w Planie Bożym, nie swoim tylko Bożym.
O tym że Jezus wtedy był tylko w planie pisze np. 1 Piotra 1:20 Wprawdzie był On na to przeznaczony już przed założeniem świata, ale objawiony został dopiero w czasach ostatnich ze względu na was.
Łukasz pisze kiedy Jezus stał się Synem Boga, nie było to na początku dzieła stwórczego jak niektórzy błędnie interpretują, było to dużo później, wtedy kiedy się urodził.
Łukasza 1:35 I odpowiadając anioł, rzekł jej: Duch Święty zstąpi na ciebie i moc Najwyższego zacieni cię. Dlatego też to, co się narodzi, będzie święte i będzie nazwane Synem Bożym.

Jeszcze jedno, Jezus Ducha Świętego otrzymał przy chrzcie i dopiero po tym fakcie zaczął czynić cuda. Jest więc niepoważne uważanie że zanim się urodził stworzył świat nie posiadając nawet Ducha Świętego i nie istniejąc.

Natan

Postautor: Natan » pn paź 22, 2018 3:24 am

Panie ZG, proszę nie czytać tak wielu publikacji unitariańskich lub chrystadelfiańskich, bo nałożyły one Panu okulary, przez które nie potrafi Pan już dostrzec wyrazistego i zrozumiałego przekazu Nowego Testamentu. Zamiast tego wczytuje Pan do Biblii spaczone interpretacje.

Bóg wszystko stworzył przez Chrystusa istniejącego przed wszystkimi stworzeniami:

UBG List do Efezjan 3:9: "I żebym ujawnił wszystkim, jaka jest wspólnota tej tajemnicy ukrytej od wieków w Bogu, który wszystko stworzył przez Jezusa Chrystusa;".

UBG List do Hebrajczyków 1:2: "W tych ostatecznych dniach przemówił do nas przez swego Syna, którego ustanowił dziedzicem wszystkiego, przez którego też stworzył światy;".

Oddaję dziś o poranku, w dniu moich 56 urodzin chwałę mojemu Zbawicielowi, powtarzając za apostołem Tomaszem: "Pan mój i Bóg mój!". Oddaję też chwałę Bogu Ojcu, który opiekuje się mną i prowadzi mnie od tylu lat i który 18 lat temu skutecznie pociągnął mnie do Chrystusa, mojego Zbawiciela. Życzę wszystkim, którzy jeszcze tego nie doświadczyli, by Dobry Bóg przyprowadził ich do Pana Jezusa.

Wróć do „Jezus Chrystus”