Nawracanie Świadków Jehowy,jego sposoby, wartość i style.

W tym miejscu można opisywać wszelkiego rodzaju spostrzeżenia związane z byciem Świadkiem Jehowy
ZG63

Re: Nawracanie Świadków Jehowy,jego sposoby, wartość i style.

Postautor: ZG63 » pn paź 01, 2018 3:48 pm

Musiałbym się spotykać z osobami o prawie identycznych poglądach, nie należącymi raczej do żadnej denominacji. Nie mam takich bliskich znajomych a szkoda.

Awatar użytkownika
Datsun

Postautor: Datsun » pn paź 01, 2018 5:21 pm

ZG63 pisze:Musiałbym się spotykać z osobami o prawie identycznych poglądach, nie należącymi raczej do żadnej denominacji. Nie mam takich bliskich znajomych a szkoda.

Można przecież tolerować odmienne poglądy. Spotkanie kogoś z identycznymi poglądami jest praktycznie niemożliwe. A ciężko przecież samemu...

ZG63

Postautor: ZG63 » pn paź 01, 2018 6:39 pm

Te odmienne poglądy na forach przejawiają się w szerzeniu kłamstwa, a przecież Prawdziwego Ducha Świętego musimy przejawiać m.in. przez głoszenie prawdy. Tolerowanie kłamstwa to przyzwolenie na kłamstwo, a przecież oszuści, kłamcy Królestwa Bożego nie odziedzicza.
Czy nie mamy obowiązku ostrzegać grzeszników? Oczywiście każdy jest grzeszny ale nakaz pozostaje.

Ciężko samemu, ale na forach można kogoś takiego spotkać. Kogoś kto nie boi się przyznać jak ja, ze wierzył w bzdury.

Awatar użytkownika
Datsun

Postautor: Datsun » pn paź 01, 2018 6:58 pm

ZG63 pisze:Te odmienne poglądy na forach przejawiają się w szerzeniu kłamstwa, a przecież Prawdziwego Ducha Świętego musimy przejawiać m.in. przez głoszenie prawdy. Tolerowanie kłamstwa to przyzwolenie na kłamstwo, a przecież oszuści, kłamcy Królestwa Bożego nie odziedzicza.
Czy nie mamy obowiązku ostrzegać grzeszników? Oczywiście każdy jest grzeszny ale nakaz pozostaje.

Ciężko samemu, ale na forach można kogoś takiego spotkać. Kogoś kto nie boi się przyznać jak ja, ze wierzył w bzdury.

Wszystko w co teraz wierzysz to najprawdziwsza prawda? W niczym się nie mylisz?

ZG63

Postautor: ZG63 » pn paź 01, 2018 7:13 pm

Tego nie jestem pewien. Cały czas z modlitwą szukam prawdy. Za pewnik biorę tylko to co wydaje mi się prawdą w zasadzie na 100%.
Nie można poddać analizie całej biblii na raz, chyba że mielibyśmy oryginał.

Awatar użytkownika
Datsun

Postautor: Datsun » wt paź 02, 2018 4:30 am

ZG63 pisze:Tego nie jestem pewien. Cały czas z modlitwą szukam prawdy. Za pewnik biorę tylko to co wydaje mi się prawdą w zasadzie na 100%.

Rozumiem i podziwiam Twój zapał w szukaniu prawdy.
Zauważyłem, że odmienne poglądy nazywasz kłamstwem lub fałszem. Czy nie sądzisz, że to trochę zbyt agresywne gdy jak przyznałeś (doceniam szczerość) sam nie jesteś wszystkiego pewien? ;)
Stuosobowa społeczność z którą ewentualnie mógłbyś się utożsamiać to raczej niedużo. A bierzesz pod uwagę opcję, że ktoś może być dzieckiem Boga i wierzyć inaczej niż Ty?
Domyślam się, że byłeś też kiedyś świadkiem Jehowy. Zgadłem? :)
Proszę, nie odbieraj źle moich pytań. Po prostu chcę poznać Ciebie oraz Twoje poglądy. ;)

Iskierka

Postautor: Iskierka » wt paź 02, 2018 6:33 am

ZG63 pisze:Tego nie jestem pewien. Cały czas z modlitwą szukam prawdy. Za pewnik biorę tylko to co wydaje mi się prawdą w zasadzie na 100%.

To tak trochę filozoficzne podejście. Czy na podstawie dostępnych przekładów, możesz uznać i dać wiarę temu co jest prawdą a co fałszem? Bo jeśli Ci się tylko wydaje, to powiedzenie "wydaje mi się", przez innych też może być odbierane jako kłamstwo w Twoim wydaniu ;) .

ZG63

Postautor: ZG63 » wt paź 02, 2018 3:17 pm

Może być tak odbierane, nic na to nie poradzę. Każdy odpowiada za siebie. Tak czy owak większość niebiblijnych dogmatów jak np. trójca, obala się jednym wersetem, oczywiście o ile rozmówca ma otwarty umysł i jest w stanie logicznie myśleć. Na zaślepionych fanatyków nic nie działa.

Awatar użytkownika
Ann78
Kontaktowanie:

Postautor: Ann78 » śr paź 03, 2018 1:11 pm

ZG63 pisze:Za pewnik biorę tylko to co wydaje mi się prawdą w zasadzie na 100%.

Zdanie nielogiczne: albo jesteś czegoś pewny na 100%, albo Ci się wydaje, że coś jest prawdą. Poza tym, sformułowanie "w zasadzie na 100%", przeczy 100-procentowej pewności.
Zapraszam na www.jwpomoc.pl

ZG63

Postautor: ZG63 » śr paź 03, 2018 3:21 pm

Ok. zatem niech będzie 100%. Tamten post był ostrożny, bo przecież nie mamy oryginały biblii tylko n-te kopie.

Wróć do „Życie Świadka Jehowy”