Nawracanie Świadków Jehowy,jego sposoby, wartość i style.

W tym miejscu można opisywać wszelkiego rodzaju spostrzeżenia związane z byciem Świadkiem Jehowy
robbo1

Re: Nawracanie Świadków Jehowy,jego sposoby, wartość i style.

Postautor: robbo1 » ndz paź 14, 2018 11:14 am

Tonie ja jestem tym,który zamierza tutaj nawracać.
Niektórzy z was tak.
Nic przeciw nam,tylko z nami,to postępowanie stwórcy.
W pewnym stopniu "nawracanie" jest skuteczne,gdy złego człowieka przeobraża w dobrego otp.
Wiele z nam takich przypadków.

christianinroman

Postautor: christianinroman » ndz paź 14, 2018 2:43 pm

Miałem wczoraj zabawne zdarzenie. W centrum Wrocławia przy jednym z głównych skrzyżowań stały trzy niewiasty od świadków, oczywiście przy stojaku z literaturą. Temat przewodni ,, Czy Bóg się troszczy o nas". Zacząłem im cytować fragment Psalmu 33, a wtedy jedna z nich mówi przy tamtych:Roman, idź gdzie indziej głosić, byliśmy kiedyś w jednym zborze.

Awatar użytkownika
Datsun

Postautor: Datsun » ndz paź 14, 2018 3:39 pm

christianinroman pisze:Miałem wczoraj zabawne zdarzenie. W centrum Wrocławia przy jednym z głównych skrzyżowań stały trzy niewiasty od świadków, oczywiście przy stojaku z literaturą. Temat przewodni ,, Czy Bóg się troszczy o nas". Zacząłem im cytować fragment Psalmu 33, a wtedy jedna z nich mówi przy tamtych:Roman, idź gdzie indziej głosić, byliśmy kiedyś w jednym zborze.

To rzeczywiście zabawne bracie Romanie :)
Budujące i godne pochwały jest to, że zwróciła się do Ciebie grzecznie i bez epitetów.

Awatar użytkownika
Ann78
Kontaktowanie:

Postautor: Ann78 » pn paź 15, 2018 4:21 am

robbo1 pisze:Rozumiem,że twoje "nawracanie" w pewnym stopniu ogranicza się do "dyskredytowania".

Nie rozumiem, co masz na myśli? Kierowanie do Chrystusa nazywasz dyskredytowaniem?

W 8 rozdz Listu do Rzymian jest napisane, ze „kto nie ma Ducha Chrystusowego, ten nie jest Jego”.
W tym samym rozdziale czytamy także, ze „nie ma żadnego potępienia dla tych, którzy są w Chrystusie Jezusie.”
Ja widzisz, jest to poważna sprawa.

W 2 Kor.13,5 mamy wskazanie, aby badać siebie (poddawać próbie), czy Chrystus jest w nas.
Zobacz, jak ważnym jest - mieć świadectwo Jezusa Chrystusa w sobie.

Zadaj sobie pytanie, czy spotkałeś Zbawcę?

robbo1 pisze:Rozumiem,że związałaś się z jednym z wyznań baptyzmu ,który stał się międzynarodowy.

Nie doczytałeś, jak widzę. Kościół Misja Łaski (Greater Grace - http://www.ggwo.org) jest Kościołem Ewangelicznym, co znaczy, ze opiera swą wiarę na Biblii, która jest jedynym i ostatecznym Autorytetem jako natchnione Boże Słowo.
Kościół ten powstał w wyniku modlitw o przebudzenie w rejonie, gdzie było ono potrzebne.
Oto fragment informacji na ten temat ze strony kosciola:
„Przebudzenie w Maine
Na przełomie lat pięćdziesiątych i sześćdziesiątych maleńki kościół baptystyczny, the Montsweag Baptist Church, w Wiscasset w stanie Maine w USA przechodził przez bardzo poważne trudności. Liczył zaledwie 12 aktywnych członków i niektórzy z nich chcieli nawet zamknąć kościół. W tym samym czasie dwie kobiety Ila Bean i Leana Grover przez wiele lat modliły się o to, aby Bóg wzbudził w rejonie Wiscasset biblijnie wierzący kościół, który przyniósłby duchowe przebudzenie do tego miasteczka i okolic. Szczególną uwagę w swoich modlitwach poświęcały właśnie the Montsweag Baptist Church. Już po ich śmierci pastorem tego kościoła został Carl H. Stevens i Bóg użył go, aby odpowiedzieć na modlitwy tych kobiet. W przeciągu kilku lat ten obumierający kościół doświadczył duchowego przebudzenia i rozrósł się do 1000 osób. Od tamtych czasów stale wzrasta i do dzisiaj dotarł z ewangelią do ponad 180 krajów na całym świecie, a w ponad 60 założył kościoły. Obecnie nosi nazwę Greater Grace World Outreach i ma swoją główną siedzibę w Baltimore w USA.”

Nie ma zresztą znaczenia, czy to taki, czy inny - ważne, aby prowadzić ludzi do Chrystusa, a potem do zdrowych wspólnot chrześcijańskich. W rożnych miejscach ludzie się odnajdują. Bóg ich kieruje tam, gdzie są potrzebni i gdzie otrzymają posilenie. To już nie nasza rola.

W moim przypadku tez tak było. Bog dal mi łaskę, aby uwierzyć w Niego i oddać Mu swoje życie, następnie dał mi wspólnotę, pozwolił utworzyć służbę dla SJ, prowadzi mnie każdego dnia, w każdej sprawie. Dziekuje Mu za to.
Zapraszam na www.jwpomoc.pl

Awatar użytkownika
Datsun

Postautor: Datsun » pn paź 15, 2018 4:42 am

Piękny wpis Ann78. :)
Robbo, proponuję abyś odwiedził tę społeczność i sam zobaczył jak tam jest. A jest dobrze ;)

Awatar użytkownika
Ann78
Kontaktowanie:

Postautor: Ann78 » pn paź 15, 2018 1:14 pm

Datsun pisze:Piękny wpis Ann78. :)

Dziekuje, Datsunie :)

Datsun pisze:Robbo, proponuję abyś odwiedził tę społeczność i sam zobaczył jak tam jest. A jest dobrze ;)

Oczywiście, serdecznie zapraszamy!
Możesz tez ogladac bezpośrednie transmisje nabożeństw - w każdą środę o 19 i niedzielę o 11, na fb JW Pomoc Warszawa lub na YouTube, na kanale ggwopoland
Jak poznasz, wyrobisz sobie wlasną opinię :)
Zapraszam na www.jwpomoc.pl

Awatar użytkownika
Datsun

Postautor: Datsun » pn paź 15, 2018 4:27 pm

Ann78 pisze:

Dziekuje, Datsunie :)

Datsun pisze:Robbo, proponuję abyś odwiedził tę społeczność i sam zobaczył jak tam jest. A jest dobrze ;)

Oczywiście, serdecznie zapraszamy!
Możesz tez ogladac bezpośrednie transmisje nabożeństw - w każdą środę o 19 i niedzielę o 11, na fb JW Pomoc Warszawa lub na YouTube, na kanale ggwopoland
Jak poznasz, wyrobisz sobie wlasną opinię :)

Zgadza się :)
link tutaj:
https://www.ggwo.pl/nabozenstwa-online.html

Iskierka

Postautor: Iskierka » wt paź 16, 2018 9:21 am

Robbo, proponuję abyś odwiedził tę społeczność i sam zobaczył jak tam jest. A jest dobrze ;)

Chyba bliżej do YouTube, niż do stolicy ;)
Datsun i Ciebie z rodzinką też zapraszamy :)

Iskierka

Postautor: Iskierka » wt paź 16, 2018 9:39 am

Sadlor pisze:
Ida pisze:
ZG63 pisze: najbardziej mi odpowiadają prawdy wiary - Zbory Boże Chrześcijan Dnia Siódmego.http://zboryboze.pl/
Są bardzo nieliczni, w Polsce ze sto osób.

Przez długi okres też nie widziałam siebie w żadnej społeczności trynitarnej, a alternatywy były bardzo ubogie czyli praktycznie nie było ich. Tak naprawdę granica między unitaryzmem a trynitaryzmem jest bardzo cienka.

Mam ten sam problem Ido, nie widzę siebie w społeczności Trynitarnej, a nie znam żadnej Unitarnej, z którą chciałbym się związać. Jak udało ci się z tego wybrnąć? Dodam tylko że dla mnie granica jest bardzo wyraźna a im lepiej poznaję Pismo, tym ostrzejsza się ona robi.

Baczmy na to by doktryna nie zabiła w nas człowieczeństwa, bo zostaniemy tylko "wiedzą" i nigdzie nie dostrzeżemy bratniej duszy...

Awatar użytkownika
Datsun

Postautor: Datsun » wt paź 16, 2018 12:21 pm

Iskierka pisze:

Chyba bliżej do YouTube, niż do stolicy ;)
Datsun i Ciebie z rodzinką też zapraszamy :)

Chętnie bym odwiedził, dziękuję :)

Wróć do „Życie Świadka Jehowy”