Witam

Jeśli jesteś nowy to na dobry początek zapraszamy abyś się przedstawił i napisał kilka słów o sobie.
Awatar użytkownika
Ann78

Re: Witam

Postautor: Ann78 » śr sty 31, 2018 9:45 pm

otojaaaaa123 pisze:Wiem ze rodzice bardzo mnie kochaja i chca dla mnie jak najlepiej boja sie że moge miec ciezko w przyszlosci I ja to rozumiem ale to moj wybor jestem z nim bo go kocham I nie widze w tym nic zlego. Chlopak doskonale wie co sie dzieje bo mowie mu zawsze o wszystkich rozmowach ze starszymi I o wszystkim co sie dziejedzieje.Nadal sie ucze moj chlopak wybiera sie na studia a pozniej chcielismy zalegalizowac nasz zwiazek I zamieszkac razem. Rozmawialismy o przyszlosci ,o wychowaniu dzieci o obchodzeniu swiat Itd. On doskonale zdaje sobie sprawe kim jestem I jakie mam zasady I od samego poczatku to szanuje I nie ma zamiaru mnie od tego odsuwac I nigdy nawet nie probowal. Czesto rozmawiamy na te tematy dotyczace przyszlosci. Modle sie nie zapombialam w tym wszystkim o Bogu.

Droga Otojaaa,
To, co napisałaś brzmi budujaco. To bardzo dobrze, ze nie zatajasz nic przed nim i rozmawiacie o przyszłości. Pamiętaj tylko, ze nakazy znajdziesz w Biblii, te znalezione w organizacji są od ludzi.
Pozdrawiam Cię :)

Iskierka

Re: Witam

Postautor: Iskierka » śr sty 31, 2018 10:49 pm

Podchodząc do tematu bez emocji i uprzedzenia, dobrze sprawdzić czy wszystkie "nakazy organizacji" są od ludzi, czy rzeczywiście nic tam nie ma z Biblii i Boga?

Otojaaaaa, myślę że masz dobre rozeznanie, nie raz czytasz Biblię i ona da Ci odpowiedź. Jeśli rady starszych zboru nie mają pokrycia w tym co mówi Pismo Święte, to znaczy, że pochodzą od ludzi.
Czy dla Twoich rodziców przeszkodą jest tylko światopogląd chłopaka, bo nie jest świadkiem? Liczy się człowiek, jakim on jest, co sobą reprezentuje, nic na siłę aby kogoś wciągać do świadków by zadowolić ogół. Jeśli to wartościowy człowiek, to nie daj się manipulować.
Czy jesteś po chrzcie, bo przeoczyłam tę informację?
Zależność finansowa od rodziców jest teraz pewnym problemem, bo jako pełnoletni możecie wziąć ślub, nauka nie jest przeszkodą, ale utrudnieniem jeśli nie można zarobić na własne utrzymanie.
Podstawą i fundamentem małżeństwa jest "bycie w Panu" czyli w Chrystusie, a nie bycie w jednej organizacji.

Wróć do „Tutaj możesz się przywitać :)”