Łono Abrahama

Jest to miejsce do dyskusji na wszelkiego rodzaju tematy Pisma Świętego
korba

Re: Nowy Testament J.Grebera

Postautor: korba » pn lut 05, 2018 7:40 pm

Datsun pisze:Wcale nie jestem jedynym. Poza tym większość wcale nie musi mieć przecież racji.

Oczywiście, że zawsze znajdzie się ktoś podobny. Tylko to jest... niszowe... sorry Datsun, ale twoje podejście/interpretacje są dla mnie jakieś... fantastyczne, mało rozsądne a nawet nielogiczne. Cóż, tak oceniam.
Dlaczego niedosłownie?
Jeśli jakaś przenośnia to w takim razie Pan Jezus opowiadał ludziom jakieś bajki.

No sorry, jeśli przenośnie Jezusa uznajesz za... bajki...
Dla mnie to jakieś dziwne zjawisko proponujesz, mianowicie, że cokolwiek powiedział Jezus to... NIE zastosował tzw. metafory.
Możesz Datsunie powiedzieć, KTÓRE wypowiedzi Jezusa są dla Ciebie metaforą (przenośnią), symboliką itd.?
Jakoś w tym temacie, mam wrażenie, że akurat z TOBĄ będzie ciężka gadka.
Po prostu, masz SWOJĄ religię i już.

Awatar użytkownika
Datsun

Re: Nowy Testament J.Grebera

Postautor: Datsun » wt lut 06, 2018 10:36 am

korba pisze:
Datsun pisze:Wcale nie jestem jedynym. Poza tym większość wcale nie musi mieć przecież racji.

Oczywiście, że zawsze znajdzie się ktoś podobny. Tylko to jest... niszowe... sorry Datsun, ale twoje podejście/interpretacje są dla mnie jakieś... fantastyczne, mało rozsądne a nawet nielogiczne. Cóż, tak oceniam.

Co jest nielogicznego?
Nie zgadzasz się z tym dlatego, że nie pasuje do Twoich poglądów mianowicie, że człowiek po śmierci nie istnieje. Tymczasem Biblia uczy inaczej niż naucza Strażnica -w tym masz problem.

korba pisze:
Datsun pisze:Dlaczego niedosłownie?
Jeśli jakaś przenośnia to w takim razie Pan Jezus opowiadał ludziom jakieś bajki.

No sorry, jeśli przenośnie Jezusa uznajesz za... bajki...

Przenośnia, powiadasz...
Skup się i zastanów: Pan Jezus wszystkie przypowieści podawał jak prawdziwe wydarzenia, np. o siewcy, perle itd itp. Tę jedną opowieść opowiadał jako bajkę? Gdyby człowiek po śmierci nie istniał to Jezus nie opowiadałby o tym jako o wydarzeniu gdzie bohaterami jest Abraham, Łazarz i bogacz, którego imienia nie znamy. Wytłumacz, proszę niby dlaczego Pan Jezus miałby opowiadać jakąś fałszywą naukę o istnieniu ludzi po śmierci? Pytam się i nie wykręcaj się ciągle. Brakowało Jezusowi pomysłów do przypowieści to zaczął opowiadać jakieś kłamstwa? Zastanów się szczerze nad tym.
Jeśli Pan Jezus nie opowiadał kłamstw (chyba każdy się z tym zgodzi) to Abraham i inni bohaterowie tej opowieści mogli być naprawdę. Abraham na którego łonie aniołowie położyli sprawiedliwego Łazarza był rzeczywisty, łono jak najbardziej też. Co w tym jest takiego dziwnego? Przecież Łazarz nie był wiecznie na jakimś łonie tylko jest opisana taka sytuacja.

korba pisze:Dla mnie to jakieś dziwne zjawisko proponujesz, mianowicie, że cokolwiek powiedział Jezus to... NIE zastosował tzw. metafory.
Możesz Datsunie powiedzieć, KTÓRE wypowiedzi Jezusa są dla Ciebie metaforą (przenośnią), symboliką itd.?

Oczywiście, że stosował -choćby tutaj:
Mat. 5:29
29. Jeźli cię tedy oko twoje prawe gorszy, wyłup je, a zarzuć od siebie; albowiem pożyteczniej jest tobie, aby zginął jeden z członków twoich, a wszystko ciało twoje nie było wrzucone do ognia piekielnego.
(BG)
Chyba nikt dosłownie nie rozumie tych słów, prawda? Ważne jest jednak to, że oko istnieje naprawdę, i można je wyłupić. Przyrównując do opowiadania o bogaczu i Łazarzu też należy tak to rozumieć, że ludzie po śmierci istnieją. Podaj mi chociaż jedno opowiadanie Pana Jezusa gdzie rzeczywisty obraz tego co opowiadał byłby całkowitym absurdem. Nie ma czegoś takiego, dlatego kiedyś uważałem podobnie jak Ty teraz, a potem czytając Biblię zrozumiałem, że zwyczajnie błądziłem.

korba pisze:Jakoś w tym temacie, mam wrażenie, że akurat z TOBĄ będzie ciężka gadka.
Po prostu, masz SWOJĄ religię i już.

Po co ciągle te zaczepki?
Może po prostu byś się skupił i zastanowił czy nie zrobić "reset". Kiedyś tak zrobiłem oraz wielu ludzi, których znam i Biblię zaczęło poznawać od nowa -bez żadnych "pomocy" Strażnic, tomów Russella itp.

korba

Re: Łono Abrahama

Postautor: korba » czw lut 08, 2018 3:09 pm

Datsun pisze:Co jest nielogicznego?
Nie zgadzasz się z tym dlatego, że nie pasuje do Twoich poglądów mianowicie, że człowiek po śmierci nie istnieje. Tymczasem Biblia uczy inaczej niż naucza Strażnica -w tym masz problem.

Jaki tam problem? Czytam Biblię i wyciągam wniosek, że łono Abrahama to symbol.
Jeśli Abraham w niebie ma dosłowne łono, więc nie powinieneś też wykluczać, że Maria poszła do nieba z ciałem i duszą :-D

Skup się i zastanów: Pan Jezus wszystkie przypowieści podawał jak prawdziwe wydarzenia, np. o siewcy, perle itd itp. Tę jedną opowieść opowiadał jako bajkę? Gdyby człowiek po śmierci nie istniał to Jezus nie opowiadałby o tym jako o wydarzeniu gdzie bohaterami jest Abraham, Łazarz i bogacz, którego imienia nie znamy. Wytłumacz, proszę niby dlaczego Pan Jezus miałby opowiadać jakąś fałszywą naukę o istnieniu ludzi po śmierci? Pytam się i nie wykręcaj się ciągle. Brakowało Jezusowi pomysłów do przypowieści to zaczął opowiadać jakieś kłamstwa? Zastanów się szczerze nad tym.

Datsun, skup się: przypowieści to przypowieści a nie kłamstwa, jak mylnie je określasz. Nieprawdą jest, że tylko tą jedną przypowieść Jezus mógł wymyślić. Wymyślił więcej takich rzeczy: belka w oku bliźniego. Prawda czy fałsz? Wielbłąd, który przechodzi przez ucho igielne, kłamstwo? Czy przenośnia? Przykładów jest więcej, tylko się... skup :-)

Podaj mi chociaż jedno opowiadanie Pana Jezusa gdzie rzeczywisty obraz tego co opowiadał byłby całkowitym absurdem.

Wy jesteście solą ziemi (Mat 5:13)
Gdyby to była rzeczywistość to oczywiście absurdalna. Naprawdę, gdybym cię polizał, to poczuję smak soli? :mrgreen:

Może po prostu byś się skupił i zastanowił czy nie zrobić "reset".

Już go kiedyś zrobiłem. Wcześniej za wielki mętlik miałem w głowie i zbyt mało sensownych wyjaśnień.
Datsunie, dostrzegam, że po prostu... mylą się Tobie style literackie, ich zastosowanie z dosłownością.
Rozumiem, że to może być trudne, aby w końcu ustalić co w Biblii jest dosłownością a co przenośnią, ale trud naprawdę się opłaca i 'ucieczka' w dosłowność, jaką tu pokazujesz, mimo wszystko wywołuje u mnie uśmiech na mojej gębie.
Dosłowne łono w niebie... a niech mnie :-D :-D

Awatar użytkownika
Datsun

Postautor: Datsun » pt lut 09, 2018 11:40 am

korba pisze:Jeśli Abraham w niebie ma dosłowne łono, więc nie powinieneś też wykluczać, że Maria poszła do nieba z ciałem i duszą :-D

A kto wyklucza? Pismo Święte nic o tym (o Marii) nie naucza, więc takie twierdzenie nie ma po prostu sensu bo to tylko zwykła demagogia.
Co innego Abraham.

korba pisze:Datsun, skup się: przypowieści to przypowieści a nie kłamstwa, jak mylnie je określasz. Nieprawdą jest, że tylko tą jedną przypowieść Jezus mógł wymyślić.

Gdyby umarli po śmierci nie istnieli to w prostej linii wniosek: Pan Jezus nauczał "fałszywych" nauk o istnieniu ludzi po śmierci.

korba pisze:Wymyślił więcej takich rzeczy: belka w oku bliźniego. Prawda czy fałsz? Wielbłąd, który przechodzi przez ucho igielne, kłamstwo? Czy przenośnia? Przykładów jest więcej, tylko się... skup :-)

Belka, oko, ucho igielne, wielbłąd itd. itp. -wszystkie używane przez Jezusa przykłady istnieją naprawdę. Umarli po śmierci, których opisywał Jezus to już zwykła fikcja i wymysły? Pytam się: skończyły się pomysły i Pan Jezus używał jako przykłady "fałszywe nauki"? :)
To tak jakby w swoich przypowieściach uczył np., że człowiek powstał od małpy albo na Marsie żyją kosmici. Nie widzę różnicy ;)

korba pisze:Rozumiem, że to może być trudne, aby w końcu ustalić co w Biblii jest dosłownością a co przenośnią, ale trud naprawdę się opłaca i 'ucieczka' w dosłowność, jaką tu pokazujesz, mimo wszystko wywołuje u mnie uśmiech na mojej gębie.
Dosłowne łono w niebie... a niech mnie :-D :-D

To jest tylko subiektywne doznanie co kogo bawi. Jednemu śmieszne jest, że Pan Jezus już przyszedł w 1914 roku, drugiemu, że ziemia jest okrągła, że są takie istoty jak aniołowie itp. itd.

Ilyad

Postautor: Ilyad » pt lut 09, 2018 10:27 pm

Korba:
Datsun, skup się: przypowieści to przypowieści a nie kłamstwa, jak mylnie je określasz. Nieprawdą jest, że tylko tą jedną przypowieść Jezus mógł wymyślić. Wymyślił więcej takich rzeczy: belka w oku bliźniego. Prawda czy fałsz? Wielbłąd, który przechodzi przez ucho igielne, kłamstwo? Czy przenośnia? Przykładów jest więcej, tylko się... skup :-)

Gdzie przeczytałeś że historia o bogaczu i Łazarzu to przypowieść ?

Pstryk Provolone

Postautor: Pstryk Provolone » sob lut 10, 2018 2:26 am

To się działo i nadal dzieje
Miarą wszystkich rzeczy jest człowiek.

Pstryk Provolone

Postautor: Pstryk Provolone » sob lut 10, 2018 2:28 am

Nie widzisz tego Korbo?
Masz tu Bogacza który ma zainfekowany umysł i serce:
https://youtu.be/NB4bvNFfhFw
Widzisz?
Ja p....... "Ludzie z natury są leniwi"
No co za oszałamiające wnioski.
A jakie argumenty :D
Czyli jesteśmy zacofanymi/ prymitywnym leniami?
Zapomniał jednak że nie wszyscy mają takie same możliwości i środki aby takie (wówczas są to pożądliwości) realizować.
Dlaczego napisałem pożądliwości? Bo pieniądze też uzależniają. A nie wszyscy chcą być jak "wielbłąd/gryby sznur" nie mogący przedostać się przez ucho igły.
Ostatnio zmieniony sob lut 10, 2018 5:29 am przez Pstryk Provolone, łącznie zmieniany 3 razy.

Pstryk Provolone

Postautor: Pstryk Provolone » sob lut 10, 2018 2:34 am

Taki brudny algorytm który programuje ludzi do większego generowania zysków dla farmy podatkowej.

Bla Bla Bla Bla Bla Bla Bla Bla Bla -tyle ma do powiedzenia

A ja wiem że nic się nie zmienia
Odkąd Kain zabił Abla

Zatrute słowa infekują umysł.
Ostatnio zmieniony sob lut 10, 2018 5:20 am przez Pstryk Provolone, łącznie zmieniany 2 razy.

Pstryk Provolone

Postautor: Pstryk Provolone » sob lut 10, 2018 2:41 am

Przez różowe okulary nie zobaczysz świata

korba

Postautor: korba » śr lut 14, 2018 9:11 am

Ilyad pisze:Gdzie przeczytałeś że historia o bogaczu i Łazarzu to przypowieść ?

W tym samym miejscu, gdzie Jezus powiedział, że wielbłąd i ucho od igły to przenośnia.

Wróć do „Różne zagadnienia Biblii”