zbawienie

Jest to miejsce do dyskusji na wszelkiego rodzaju tematy Pisma Świętego
christianinroman

zbawienie

Postautor: christianinroman » ndz lis 29, 2015 7:03 pm

Podaję nowy temat pod dyskusję, którego tutaj nie zauważyłem a przecież Piotr napisał, że celem wiary człowieka jest zbawienie duszy(1 PIOTRA 1:9)

Awatar użytkownika
Datsun

Re: zbawienie

Postautor: Datsun » ndz lis 29, 2015 7:34 pm

Witam.
Temat, który poddał Roman na naszym forum należy w pierwszym rzędzie rozważyć.

Werset, o którym wspomniał Roman uzupełniłbym jeszcze takim:

Mar. 16:15-16
15. I rzekł im: Idąc na cały świat, głoście ewangelię wszystkiemu stworzeniu.
16. Kto uwierzy i ochrzczony zostanie, będzie zbawiony, ale kto nie uwierzy, będzie potępiony.
(BW)

Mam więc w związku z tym konkretne pytanie: w kogo należy uwierzyć aby zostać zbawionym?

Awatar użytkownika
Ann78
Kontaktowanie:

Postautor: Ann78 » ndz lis 29, 2015 8:32 pm

Uwierzyć oczywiście, w Pana Jezusa Chrystusa :)

(1) Na początku było Słowo, a Słowo było u Boga, a Bogiem było Słowo. (2) Ono było na początku u Boga. (3) Wszystko przez nie powstało, a bez niego nic nie powstało, co powstało. (4) W nim było życie, a życie było światłością ludzi. (...) (11) Do swej własności przyszedł, ale swoi go nie przyjęli. (12) Tym zaś, którzy go przyjęli, dał prawo stać się dziećmi Bożymi, tym, którzy wierzą w imię jego, (13) którzy narodzili się nie z krwi ani z cielesnej woli, ani z woli mężczyzny, lecz z Boga. (14) A Słowo ciałem się stało i zamieszkało wśród nas, i ujrzeliśmy chwałę jego, chwałę, jaką ma jedyny Syn od Ojca, pełne łaski i prawdy. (...) (17) Zakon bowiem został nadany przez Mojżesza, łaska zaś i prawda stała się przez Jezusa Chrystusa. (18) Boga nikt nigdy nie widział, lecz jednorodzony Bóg, który jest na łonie Ojca, objawił go. J. 1

16) Albowiem tak Bóg umiłował świat, że Syna swego jednorodzonego dał, aby każdy, kto weń wierzy, nie zginął, ale miał żywot wieczny. (17) Bo nie posłał Bóg Syna na świat, aby sądził świat, lecz aby świat był przez niego zbawiony. (18) Kto wierzy w niego, nie będzie sądzony; kto zaś nie wierzy, już jest osądzony dlatego, że nie uwierzył w imię jednorodzonego Syna Bożego. J. 3

(9) Bo jeśli ustami swoimi wyznasz, że Jezus jest Panem, i uwierzysz w sercu swoim, że Bóg wzbudził go z martwych, zbawiony będziesz. (10) Albowiem sercem wierzy się ku usprawiedliwieniu, a ustami wyznaje się ku zbawieniu. (11) Powiada bowiem Pismo: Każdy, kto w niego wierzy, nie będzie zawstydzony. (12) Nie masz bowiem różnicy między Żydem a Grekiem, gdyż jeden jest Pan wszystkich, bogaty dla wszystkich, którzy go wzywają. (13) Każdy bowiem, kto wzywa imienia Pańskiego, zbawiony będzie. Rz. 10

ŚJ uznają słowa ap. Pawła z Listu do Rzymian 10, 13 jedynie za cytat z Joela 3, 5, dlatego zmienili werset 13 na:
Gdyż "każdy, kto wzywa imienia Jehowy, będzie wybawiony". Jest to błąd.

Jest bardzo dużo analogii pomiędzy Starym i Nowym Testamentem. Te paralele to nie tylko cytaty, ale wypełnione w Jezusie Chrystusie proroctwa.

Autorzy NT celowo kierowali uwagę czytelników na Pana Jezusa, wstawiając słowo Pan w miejscach, gdzie w podobnych fragmentach ST jest tetragram YHWH. Błędem jest zamiana zastosowana przez tłumaczy NŚ słowa Pan na Jehowa. Dotyczy to ponad 237 miejsc NT.

Zbawienie jest w Jezusie Chrystusie.

(11) On to jest owym kamieniem odrzuconym przez was, budujących, On stał się kamieniem węgielnym. (12) I nie ma w nikim innym zbawienia; albowiem nie ma żadnego innego imienia pod niebem, danego ludziom, przez które moglibyśmy być zbawieni. Dz. 4
Zapraszam na www.jwpomoc.pl

Ilyad

Postautor: Ilyad » pn lis 30, 2015 3:31 am

To temat bardzo ważny. Jego analiza otworzyła mi oczy na oszustwo, jakim jest gloszony przez Russela restytucjonizm i anihilacjonizm. Zbawienie znaczy dosłownie "RATUNEK". Gdy to zrozumiałem jakie niebezpieczeństwo mi grozi, bardziej skoncentrowałem się w rozważaniu Biblii nad tym JAKIM BYĆ niż JAK JEST (w kwestii doktrynalnej).

Awatar użytkownika
alert

Postautor: alert » sob gru 05, 2015 1:36 pm

Datsun pisze:Witam.
Temat, który poddał Roman na naszym forum należy w pierwszym rzędzie rozważyć.

Werset, o którym wspomniał Roman uzupełniłbym jeszcze takim:

Mar. 16:15-16
15. I rzekł im: Idąc na cały świat, głoście ewangelię wszystkiemu stworzeniu.
16. Kto uwierzy i ochrzczony zostanie, będzie zbawiony, ale kto nie uwierzy, będzie potępiony.
(BW)

Mam więc w związku z tym konkretne pytanie: w kogo należy uwierzyć aby zostać zbawionym?

Oczywiście że Osobą tą jest Jezus Chrystus, bo nie ma innego imienia danego ludziom na ziemi przez które mogliby być zbawieni. Ale sama wiara, wyznanie Jezusa swoim Panem, to zdecydowanie za mało.
Trzeba tak żyć/postępować jak On naucza i Jego apostołowie i prorocy. Biblia mówi że Chrystus ma być w nas ukształtowany. Jak rozumiecie ten wymóg ?

Ps. Strasznie niemrawe jest to forum, nie martwi Cię ten fakt Datsun ?
Jezus żyje i wkrótce Powróci

Awatar użytkownika
Datsun

Postautor: Datsun » sob gru 05, 2015 3:41 pm

alert pisze:Ps. Strasznie niemrawe jest to forum, nie martwi Cię ten fakt Datsun ?

Nie
;)

Awatar użytkownika
alert

Postautor: alert » sob gru 05, 2015 4:15 pm

Datsun pisze:
alert pisze:Ps. Strasznie niemrawe jest to forum, nie martwi Cię ten fakt Datsun ?

Nie
;)

Rozumiem, to chyba bardziej mnie martwi bo nie mam z kim pogadać, a naprawdę nie spotkałem jeszcze tyle narodzonych na nowo osób w jednym miejscu.
To w takim razie proszę napisz słówko odnośnie tego drugiego pytania.
Jezus żyje i wkrótce Powróci

Awatar użytkownika
Ann78
Kontaktowanie:

Postautor: Ann78 » ndz gru 06, 2015 3:09 pm

alert pisze:Oczywiście że Osobą tą jest Jezus Chrystus, bo nie ma innego imienia danego ludziom na ziemi przez które mogliby być zbawieni. Ale sama wiara, wyznanie Jezusa swoim Panem, to zdecydowanie za mało.
Trzeba tak żyć/postępować jak On naucza i Jego apostołowie i prorocy. Biblia mówi że Chrystus ma być w nas ukształtowany. Jak rozumiecie ten wymóg ?

A mogę ja też napisać? ;)

Bóg może nas zmieniać, odnawiać, kształtować tylko wtedy, kiedy Mu na to pozwolimy.

Zgadzacie się?
Zapraszam na www.jwpomoc.pl

Awatar użytkownika
Datsun

Postautor: Datsun » ndz gru 06, 2015 5:26 pm

Ann78 pisze:
A mogę ja też napisać? ;)

Bóg może nas zmieniać, odnawiać, kształtować tylko wtedy, kiedy Mu na to pozwolimy.

Zgadzacie się?

Dokładnie.
Niestety nasza ludzka grzeszna natura czasami bierze górę

Iskierka

Postautor: Iskierka » ndz gru 06, 2015 7:57 pm

ALERT
Prorocy i apostołowie byli niedoskonali, grzeszni i upadali. Gdyby wszystko robili okey, to mogliby dojść do samouwielbienia. Po cóż byłby im potrzebny Zbawiciel i wogóle zbawienie? Dlatego przez nasze upadki, grzechy i całą tę naszą niedoskonałość widzimy, że potrzebujemy Zbawiciela, że jesteśmy całkowicie od Niego zależni . Oczywiście samo wyznanie, że Jezus jest naszym Panem i tylko wiara w Jezusa, to za mało jak sam słusznie zauważyłeś. Uczynki wypływające z wiary są owocem działania Ducha Bożego, a Duch Boży będzie w nas działał i kształtował w Chrystusie tylko wtedy, gdy Mu na to pozwolimy, jak napisali Ann78 i Datsun. Kształtowanie w Chrystusie to proces ciągły i niestety będzie trwał do końca naszych dni (Ef 4:13... dorośniemy do wymiarów pełni Chrystusowej). Napisałeś, że nie spotkałeś jeszcze tyle narodzonych na nowo w jednym miejscu i nie masz z kim pogadać (no cóż, nie można nikogo zmusić do dyskusji). Nie mylmy pewnych pojęć. Nowonarodzenie nie oznacza doskonałości. O potrzebie nowego narodzenia Jezus mówił do niedoskonałych, grzesznych ludzi i nie spodziewał się, że oni w jednej chwili będą doskonali, tylko dlatego że w Niego uwierzyli. Mamy nie trwać w grzechu, co nie znaczy że nie zgrzeszymy. Osoba, która trwa w grzechu, nie widzi potrzeby pokuty i naiwnie myśli, że tak może robić w nieskończoność, bo jest zbawiona w Jezusie, w gruncie rzeczy lekceważy i depcze świadomie Pana Jezusa i Jego ofiarną śmierć. Biblia mówi, że Bóg nie da się z siebie naśmiewać, co człowiek sieje to i żąć będzie ( Gal.6:7,8). Te słowa powinny nam dać dużo do myślenia.

Wróć do „Różne zagadnienia Biblii”