Dan.11:28-30a - Powrót Rosji i III WOJNA ŚWIATOWA

Dział poświęcony bieżącym wydarzeniom, które chcielibyśmy skomentować.
Awatar użytkownika
Marek_

Re: Dan.11:28-30a - Powrót Rosji i III WOJNA ŚWIATOWA

Postautor: Marek_ » wt sty 02, 2018 7:29 pm

Pstryk Provolone pisze:Dlaczego zatem mam się bać tych, którzy są w stanie zabić ciało, lecz nie są w stanie zabić duszy? I dlaczego mam przed nimi uciekać?

...

Pstryku nie chcę być niegrzeczny ale nie liczyłbym na to, że Bóg wyśle aniołów aby na siłę ratowali twoje życie jak Lota z Sodomy.
"Gdy już zaczynało świtać, aniołowie przynaglali Lota, mówiąc: «Prędzej, weź żonę i córki, które są przy tobie, abyś nie zginął z winy tego miasta». 16 Kiedy zaś on zwlekał, mężowie ci chwycili go, jego żonę i dwie córki za ręce - Pan bowiem litował się nad nim - i wyciągnęli ich, i wyprowadzili poza miasto. 17 A gdy ich już wyprowadzili z miasta, rzekł jeden z nich: «Uchodź, abyś ocalił swe życie. Nie oglądaj się za siebie i nie zatrzymuj się nigdzie w tej okolicy, ale szukaj schronienia w górach, bo inaczej zginiesz!". Rodz19:16,17

Dlaczego Jezus powiedział uczniom: "Skoro ujrzycie Jerozolimę otoczoną przez wojska, wtedy wiedzcie, że jej spustoszenie jest bliskie. Wtedy ci, którzy będą w Judei, niech uciekają w góry," (Łuk 21:20, 21a)

Józef z Marią i malutkim Jezusem uciekli do Egiptu przed Herodem choć mogli liczyć na ochronę Boga.

Jezus Chrystus oraz apostoł Paweł i inni chrześcijanie również ratowali się ucieczką gdy zagrożone było ich życie.

Oczywiście zawsze można zbagatelizować te wskazówki i nie wyciągnąć żadnych wniosków z tych wydarzeń, jest to każdego indywidualny wybór.

Zastanów się nad poniższym zachowaniem Jezusa:
"Wtedy wziął Go diabeł do Miasta Świętego, postawił na narożniku świątyni 6 i rzekł Mu: «Jeśli jesteś Synem Bożym, rzuć się w dół, jest przecież napisane: Aniołom swoim rozkaże o tobie, a na rękach nosić cię będą, byś przypadkiem nie uraził swej nogi o kamień»4. 7 Odrzekł mu Jezus: «Ale jest napisane także: Nie będziesz wystawiał na próbę Pana, Boga swego»." (Mat 4:5).

Gdy może być zagrożone nasze życie nie powinniśmy wystawiać na próbę Pana Boga swego gdyż byłaby to zwykła zarozumiałość i pycha. "Przed porażką - wyniosłość, duch pyszny poprzedza upadek." (Prz 16:18)

Przy 27:12 "Roztropny, widząc nieszczęście, kryje się; niedoświadczony idzie dalej i ponosi karę."

Decyzja należy do każdego z nas.

Pozdrawiam.
Dan 11:28-30 - Rozpad UE i NATO powrót Rosji i III WŚ.

Pstryk Provolone

Postautor: Pstryk Provolone » wt sty 02, 2018 8:07 pm

Nie o to mi chodzi. Po pierwsze, nie ma zagrożenia żeby uciekać, po drugie jeśli takie zagrożenie jak piszesz wystąpi, to nie będziesz miał gdzie uciec. Poza tym skąd wiesz, że w miejscu w którym jestem teraz i które dobrze znam, nie jestem bezpieczny, lub jestem bezpieczny mniej niż w innym miejscu? Ja też na cudowne ocalenia nie liczę, jednak nie boję się tych którzy sprzedadzą swoje człowieczeństwo, stając się odmóżdżonymi zombie na usługach szatana. Nie boję się już tak bardzo śmierci cielesnej, gorzej gdybym umarł duchowo.
Ostatnio zmieniony wt sty 02, 2018 8:15 pm przez Pstryk Provolone, łącznie zmieniany 1 raz.
Miarą wszystkich rzeczy jest człowiek.

Pstryk Provolone

Postautor: Pstryk Provolone » wt sty 02, 2018 8:10 pm

Od Armagedonu też będziesz uciekał?

Pstryk Provolone

Postautor: Pstryk Provolone » wt sty 02, 2018 9:41 pm

Człowiek panuje nad człowiekiem ku jego szkodzie... (nie pamiętam gdzie był ten werset)..
Nie ulega wątpliwości, że ktoś kto jest zniewolony jest jednocześnie pokonany (to też werset). Jak to działa? Dostajesz "przynależność narodową", "prawa obywatelskie", "wykształcenie", "pracę", "pozycję społeczną", "różne przywileje i dobra materialne", "ehh..opiekę medyczną z wiadrem lekarstw i emeryturą która być może ci wystarczy". Gdy przychodzi co do czego (np konflikt zbrojny) musisz wręcz poświęcić własne życie za coś co tak naprawdę nie istnieje. Cóż zatem? Zwyciężać świat (tak jak Jezus) czy być przez świat zwyciężonym?? A myślicie że dlaczego bogatym (i tym którzy tacy chcą być) będzie bardzo trudno (wręcz niemożliwe) wejść do Królestwa Bożego?
Ostatnio zmieniony wt sty 02, 2018 10:31 pm przez Pstryk Provolone, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Datsun

Postautor: Datsun » wt sty 02, 2018 9:48 pm

Pstryk Provolone pisze:Od Armagedonu też będziesz uciekał?

Pewne rzeczy są nieuniknione, Pstryku. Wierzę Pismu i przed nami jest anarchia, głód, wojny, wielki ucisk i koniec świata. Nie ma się czego obawiać -im szybciej to nastąpi tym lepiej, bo spotkamy się z Panem Jezusem na obłokach i zasiądziemy w Królestwie Bożym.

Pstryk Provolone

Postautor: Pstryk Provolone » wt sty 02, 2018 10:04 pm

Datsun pisze:
Pstryk Provolone pisze:Od Armagedonu też będziesz uciekał?

Pewne rzeczy są nieuniknione, Pstryku. Wierzę Pismu i przed nami jest anarchia, głód, wojny, wielki ucisk i koniec świata. Nie ma się czego obawiać -im szybciej to nastąpi tym lepiej, bo spotkamy się z Panem Jezusem na obłokach i zasiądziemy w Królestwie Bożym.

jesteś 100% pewien, że nie mamy się czego obawiać?
Gdyby anarchia była przed nami, było by dobrze, to przez hierarchizm jesteśmy uciskani. Przez tych którzy mają "władzę". Tymczasem mam wrażenie, że jesteśmy przez to zniewoleni (jako ludzkość) i pokonani (jako ludzkość) i w pełni odbieramy swą nagrodę (jako ludzkość)

Pstryk Provolone

Postautor: Pstryk Provolone » wt sty 02, 2018 10:29 pm

Screenshot_20171026-013129.jpg
Screenshot_20171026-013129.jpg (104.31 KiB) Przejrzano 777 razy
Screenshot_20171026-013209.jpg
Screenshot_20171026-013209.jpg (169.59 KiB) Przejrzano 777 razy
Screenshot_20171026-011455.jpg
Screenshot_20171026-011455.jpg (369.63 KiB) Przejrzano 777 razy

Pstryk Provolone

Postautor: Pstryk Provolone » wt sty 02, 2018 10:34 pm

Jesteś w stanie sprzedać wszystko co masz, aby naśladować Chrystusa i otrzymać życie wieczne?

Awatar użytkownika
Ann78
Kontaktowanie:

Postautor: Ann78 » śr sty 03, 2018 7:14 am

Pstryk Provolone pisze:Dlaczego zatem mam się bać tych, którzy są w stanie zabić ciało, lecz nie są w stanie zabić duszy? I dlaczego mam przed nimi uciekać?

Otóż to!
Zapraszam na www.jwpomoc.pl

Awatar użytkownika
Marek_

Postautor: Marek_ » pt sty 05, 2018 7:27 pm

Schulz grozi Polsce i Węgrom konsekwencjami finansowymi. http://tvn24bis.pl/ze-swiata,75/schulz- ... 03789.html

"Sueddeutsche Zeitung": Przeciwnicy suwerennej Europy mogą wyjść z UE http://forsal.pl/swiat/unia-europejska/ ... -z-ue.html

Ciekawy tytuł: http://www.stefczyk.info/wiadomosci/swi ... 2129962101

Człowiek, który lada dzień może zostać wicekanclerzem Niemiec grozi Polsce utratą unijnych pieniędzy http://www.newsweek.pl/swiat/polityka/m ... _Section_2

IF U.S. GOES TO WAR WITH RUSSIA, THESE COULD BE MOSCOW’S MOST POWERFUL WEAPONS
W wypadku, gdyby USA zdecydowały się na wojnę z Rosją; oto najpotężniejsze siły bojowe, jakie mogą być użyte przez Moskwę. http://www.newsweek.com/if-us-goes-war- ... g.comments

President Trump Threatens Kim Jong Un With His 'Bigger And More Powerful' Nuclear Button
Prezydent Trump zagraża Kim Jongowi Un ze swoim "większym i bardziej potężnym" jądrowym guzikiem https://www.youtube.com/watch?v=Jc02NTJ ... e=youtu.be
Dan 11:28-30 - Rozpad UE i NATO powrót Rosji i III WŚ.

Wróć do „Wydarzenia z kraju i ze świata”