List do Hebrajczyków 4,12

W tym miejscu można zamieszczać cytaty z chrześcijańskich publikacji dedykowane na dany dzień.
Iskierka
Posty: 1267
Rejestracja: śr lis 11, 2015 8:49 am

List do Hebrajczyków 4,12

Postautor: Iskierka » wt kwie 02, 2019 5:49 am

„Bo Słowo Boże jest żywe i skuteczne, ostrzejsze niż wszelki miecz obosieczny (...) zdolne osądzić zamiary i myśli serca” – List do Hebrajczyków 4,12

Ktokolwiek pragnie osiągnąć prawdziwą korzyść ze Słowa Bożego nigdy nie powinien przeoczyć faktu, że Jego Słowo osądza nas, nie my osądzamy Słowo. Wielu ludzi popełnia błąd, myśląc, że mogą formułować krytyczne opinie dotyczące Słowa Bożego. Sprawa ta rozciąga się daleko, począwszy od całkowitego odrzucenia Biblii przez tych, którzy są jej przeciwni, aż do indywidualnych, świadomych nadinterpretacji przez tych, którzy zasadniczo uznają jej prawdziwość.
Nawet prawdziwie wierzący tracą dużo błogosławieństwa i doświadczają zubożenia życia wiary, jeśli nie podporządkowują się stale osądowi, który wywiera na nich Pismo święte.
Potwierdza to werset z 1. Listu do Koryntian (10,15), w którym apostoł Paweł mówi: "Przemawiam jak do rozsądnych: Rozsądźcie sami, co mówię." Tutaj przesłanie Słowa nie jest uzależnione od osądu Koryntian; Paweł apeluje do ich rozsądku i zrozumienia.
Słowo Boże jest "żywe i skuteczne". Bóg nie przemawiał tylko wtedy, gdy to zostało napisane; On przemawia również dzisiaj, zawsze wtedy, gdy Biblia jest czytana. Jego Słowo jest ostrzejsze niż jakakolwiek inna broń, ponieważ atakuje nasze sumienie. To może nam sprawiać ból. Nie wycofujmy się jednak, ale raczej uporządkujmy te uchybienia, które wyciąga Słowo Boże na światło dzienne w naszym życiu! Przypuszczalnie dotyka ono naszych najbardziej ukrytych motywów działania. Wówczas powinniśmy słuchać, co ma ono do powiedzenia o nas! Autor Psalmu 139 rozpoznał, jakie błogosławieństwo to przynosi - on prosi Boga: "zobacz, czy nie kroczę drogą zagłady, a prowadź mnie drogą odwieczną" (w.24).

Tekst z Kalendarza „Dobry Zasiew” - 02.04.2019 r.

Awatar użytkownika
tadeusz2904
Posty: 754
Rejestracja: ndz kwie 02, 2017 10:02 am

Re: List do Hebrajczyków 4,12

Postautor: tadeusz2904 » pt kwie 05, 2019 6:48 pm

Iskierka pisze:„Bo Słowo Boże jest żywe i skuteczne, ostrzejsze niż wszelki miecz obosieczny (...) zdolne osądzić zamiary i myśli serca” – List do Hebrajczyków 4,12


Ktokolwiek pragnie osiągnąć prawdziwą korzyść ze Słowa Bożego nigdy nie powinien przeoczyć faktu, że Jego Słowo osądza nas, nie my osądzamy Słowo. Wielu ludzi popełnia błąd, myśląc, że mogą formułować krytyczne opinie dotyczące Słowa Bożego. Sprawa ta rozciąga się daleko, począwszy od całkowitego odrzucenia Biblii przez tych, którzy są jej przeciwni, aż do indywidualnych, świadomych nadinterpretacji


Tekst z Kalendarza „Dobry Zasiew” - 02.04.2019 r.


Mężowie wiary Noe,Tymoteusz, pośrednio Paweł oraz Pan Jezus mieli styczność z alkoholem ale niektórzy przewodzący kościołom zamykają podwoje te zaszczytniejsze ( i bardzo dobrze )lub naznaczają osoby którzy szukają ratunku w alkoholu .
Tak samo z paleniem tytoniu, Pan Jezus powiedział że kala człowieka to co wychodzi z jego ust a palący nie zjada dymu tylko go wypuszcza trując innych.
,,Nagi wyszedłem .. i nagi się tam wrócę.Hi 1,20(UBG).


Wróć do „Tekst dzienny”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość