Ew. Jana 6:37

W tym miejscu można zamieszczać cytaty z chrześcijańskich publikacji dedykowane na dany dzień.
Iskierka
Posty: 1285
Rejestracja: śr lis 11, 2015 8:49 am

Ew. Jana 6:37

Postautor: Iskierka » czw wrz 19, 2019 8:33 am

"Tego, który do mnie przychodzi, nie wyrzucę precz" - Ew. Jana 6:37

Odkąd Pan Jezus, Zbawiciel, przebywał na tej ziemi, jeszcze nigdy żaden człowiek nie mógł powiedzieć: "Przyszedłem do Jezusa, lecz On mnie odrzucił!" Nie, nawet nieprzyjaciele Pana Jezusa zaświadczyli o Nim: "Ten grzeszników przyjmuje" (Ew. Łuk. 15,2). A miliony zbawionych sławią Go słowami: "Przyszedłem do Jezusa z moimi wielkimi i ciężkimi grzechami, a On mnie przyjął takim, jakim byłem; zdjął ze mnie moje winy, uwolnił od kary i darował pokój, przebaczenie i życie wieczne."

Jeśli którykolwiek z naszych czytelników przyznaje: "Nie jestem jeszcze zbawiony, brakuje mi zbawienia i pokoju" - to z pewnością jeszcze nie przyszedł ze swoją winą do Pana Jezusa, Zbawiciela grzeszników. Ach, jak wiele serc nękanych jest poczuciem winy i niepokojem, pragnie wprawdzie odpuszczenia i prawdziwego pokoju sumienia, a jednak nie czyni kroku w kierunku Pana Jezusa! Jakże straszny i tragiczny będzie koniec tych ludzi, jeśli kwestii grzechu nie potraktują wreszcie w swym życiu z należytą powagą! Czy nie chcesz jeszcze dzisiaj przyjść do Niego? U Pana Jezusa znajdziesz obfitość łaski, całkowite przebaczenie i szczęście, które daleko będzie wykraczać poza wszelkie oczekiwania Twojego serca.

Nie dąż także do tego, by najpierw się poprawić - to Ci się nigdy nie uda. Dokonywanie "retuszu" swojego wizerunku to coś, co charakteryzuje tak często głęboko zakłamane stosunki między ludźmi. Z Bogiem MUSISZ BYĆ SZCZERY! Przyjdź do Pana Jezusa taki, jakim jesteś! On przebacza i daruje - przebacza winę i daruje moc do prowadzenia nowego życia. Wszystko, co służy Twojemu zbawieniu i pokojowi, możesz znaleźć wyłącznie u Niego. Wszelkie własne starania, aby sprawiedliwie postępować i spełniać dobre uczynki nie mogą zgładzić Twej winy, gdyż Słowo Boże mówi: "Bez przelania krwi nie ma odpuszczenia" (List do Hebr. 9,22). Dlatego Syn Boży musiał cierpieć na krzyżu i ponieść na nim śmierć. Na Golgocie płynęła Jego święta krew - jedyny środek skutecznego zgładzenia grzechu.

Tekst z kalendarza "Dobry Zasiew" - 19.09.2019 r.

Wróć do „Tekst dzienny”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości