Księga Izajasza 49,15

W tym miejscu można zamieszczać cytaty z chrześcijańskich publikacji dedykowane na dany dzień.
Natan

Księga Izajasza 49,15

Postautor: Natan » czw paź 03, 2019 5:37 am

Czy kobieta może zapomnieć o swoim niemowlęciu i nie zlitować się nad dziecięciem swojego łona? A choćby nawet one zapomniały, jednak Ja ciebie nie zapomnę.
Księga Izajasza 49,15

W 2008 roku w Sechuan, w Chinach, miało miejsce tragiczne trzęsienie ziemi. W wyniku tego kataklizmu zginęło około 50 000 osób, 345 000 zostało rannych, a miliony ludzi straciły dach nad głową. Na całym świecie zarządzono trzy minuty ciszy w celu wyrażenia współczucia i żalu z powodu tak wielu ofiar tej tragedii.

Są ludzie, którzy zobojętnieli na statystyki pochodzące z takich wydarzeń. Są też ignoranci, którzy bezmyślnie błaznują: "to Chińczycy, jest ich tak wielu...". Jeśli rozpoznajesz gdzieś tutaj siebie, zważ: ludzie Ci odczuwają i chcą żyć tak samo jak my!

W tym tragicznym wydarzeniu było jednakże coś, co szczególnie wstrząsnęło narodami - miłość matki do swego dziecka. Oddziały ratunkowe biorące udział w akcji po kilku dniach straciły już zupełnie jakąkolwiek nadzieję na odnalezienie ocalałych, gdy nagle jednemu ze współuczestników wydało się, że słyszy dochodzący z gruzów płacz dziecka. Mężczyźni od razu przystąpili do pracy. Usunęli gruz z miejsca, z którego dochodził dziecięcy głosik. Po krótkim czasie odnaleźli matkę, która leżała martwa, przygnieciona kamieniami. Swoim ciałem osłaniała leżące pod sobą dziecko, które kurczowo trzymała w ramionach. I ono żyło! Oddając własne życie, uratowała życie swemu dziecku, które płaczem zwróciło na siebie uwagę ratujących. Cud Boży!

Jakże matka mogłaby zapomnieć o swoim dziecku, skoro gotowa jest nawet oddać za nie życie? To jest wręcz nie do pomyślenia! O ileż więcej pewne jest, że Bóg nie zapomni o mnie i o tobie. On wydał swego jedynego, umiłowanego Syna Jezusa Chrystusa na śmierć na krzyżu Golgoty za moje i twoje grzechy. Przez wiarę i wyznanie naszych win otrzymaliśmy nie tylko przebaczenie naszych grzechów, ale posiedliśmy również prawo nazywania Boga naszym Ojcem w niebie, który się o nas troszczy i nigdy o nas nie zapomina. Co za niepojęta Boża łaska!

Kalendarz Dobry Zasiew, kartka na dzień 3 października 2019 r.

Wróć do „Tekst dzienny”