1 Samuela 22,23

W tym miejscu można zamieszczać cytaty z chrześcijańskich publikacji dedykowane na dany dzień.
Natan

1 Samuela 22,23

Postautor: Natan » śr maja 02, 2018 5:01 pm

Pozostań przy mnie, nie bój się; kto nastawać będzie na moje życie, nastawać będzie i na twoje życie, lecz u mnie jesteś pod dobrą opieką.
1. Samuela 22,23

Przypominasz sobie moment, w którym przyszedłeś do Zbawiciela ze swoimi grzechami, a On przebaczył ci całą winę i podarował życie wieczne? Mogłeś czuć się wówczas jak kapłan Ebiatar, który w swojej biedzie uciekł do Dawida i u niego szukał schronienia. Jakże pocieszające były słowa Dawida do odrzuconego uciekiniera: „Pozostań przy mnie, nie bój się... U mnie jesteś pod dobrą opieką”. Tak pociesza Pan Jezus każdego, kto złoży w Nim swoją ufność.

Bardzo ważne jest, abyśmy poważnie traktowali Słowo Boże i wypełniali to, co ono mówi. Jakże smutne byłoby, gdybyśmy po nawróceniu znowu chcieli sami kierować własnym życiem! Nigdzie nie będzie nam lepiej niż przy Panu Jezusie. Będąc w bliskiej społeczności z Nim i żyjąc w zależności od Niego, nie musimy się nikogo i niczego obawiać. Znajdujemy się po stronie Tego, którego ani szatan, ani żadna siła tego świata nie są w stanie poruszyć. Jednak jeśli się od Niego oddalimy, ogarną nas niepewność, niepokój, troski i strach.

Jeśli nie jesteśmy szczęśliwi i brak nam wewnętrznej radości, powodem jest z pewnością to, że odeszliśmy od Pana Jezusa. Co powinniśmy wówczas uczynić? Jest tylko jedno wyjście: zawrócić do Pana, wyznać Mu swoją samowolę i trwać w bliskiej społeczności z Nim. On chce dla nas jak najlepiej, przy Nim jesteśmy bezpieczni. On będzie z nami jak był z Mojżeszem, kiedy Bóg postawił go w wyłomie skalnym i zakrył swoją ręką. Skała to obraz Pana Jezusa, który jest niezachwianym fundamentem naszego zbawienia. Trwajmy więc w bliskiej społeczności z Nim – naszym niezrównanym Zbawicielem!

Kalendarz Dobry Zasiew, kartka z dnia 2 maja 2018.

Wróć do „Tekst dzienny”