List do Filipian 3, 18-20

W tym miejscu można zamieszczać cytaty z chrześcijańskich publikacji dedykowane na dany dzień.
Iskierka
Posty: 1281
Rejestracja: śr lis 11, 2015 8:49 am

List do Filipian 3, 18-20

Postautor: Iskierka » sob lip 13, 2019 9:54 am

List do Filipian 3, 18-20

Wielu bowiem z tych, o których często wam mówiłem, a teraz także z płaczem mówię, postępuje jak wrogowie krzyża Chrystusowego; końcem ich jest zatracenie, bogiem ich jest brzuch, a chwałą to, co jest ich hańbą, myślą bowiem o rzeczach ziemskich. Nasza zaś ojczyzna jest w niebie, skąd też Zbawiciela oczekujemy, Pana Jezusa Chrystusa(...)”

Czasami słyszy się z ust wierzących, że należy rozróżniać rzeczy ziemskie i świeckie. Wielu jest zdania, że z rzeczy ziemskich można czerpać pełnymi garściami, a jedynie od świeckich trzeba trzymać się z daleka. Niemniej Słowo Boże tak nie naucza. W Liście do Filipian 3,19 apostoł Paweł pisze o ludziach, którzy postępują jak wrogowie krzyża Chrystusowego. Ich Bogiem jest brzuch, a ich chwałą to, co jest ich hańbą, ponieważ, jak mówi apostoł, myślą tylko o rzeczach ziemskich. List do Jakuba 3,15 nazywa mądrość, która nie pochodzi z góry, „przyziemną, zmysłową i demoniczną”. Z drugiej zaś strony starotestamentowy przybytek Boży w Liście do Hebrajczyków 9,1 został określony jako „świecki”, a nie „ziemski".

Nie da się zatem udowodnić na podstawie Słowa Bożego całkowitej odrębności tych pojęć. Chodzi więc o to, że wszystko, co jest świeckie, jest też ziemskie, a to, co jest ziemskie, szybko może stać się świeckie. Kto natomiast upiera się przy całkowitym rozdzielaniu tych pojęć, musi zadać sobie pytanie, czy przypadkiem nie chce przez to poszerzyć wąskiej drogi wiary. Zwykle winne jest nasze serce, jak słusznie określa je prorok Jeremiasz: Podstępne jest serce, bardziej niż wszystko inne, i zepsute, któż może je poznać?” (Jer. 17,9). Nasz Pan chce mieć dla siebie całe nasze serce. Nie połowę, ale całe!

Tekst z Kalendarza Dobry Zasiew 13.07. 2019r.

Wróć do „Tekst dzienny”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość