10.01.2016r Przypowieści Salomona 18:10

W tym miejscu można zamieszczać cytaty z chrześcijańskich publikacji dedykowane na dany dzień.
Awatar użytkownika
Karzurmass

10.01.2016r Przypowieści Salomona 18:10

Postautor: Karzurmass » wt sty 12, 2016 10:39 am

Potężną twierdzą jest imię Pana, tam prawy się schroni. Przypowieści Salomona 18:10
W marcu 2014 roku, w okolicach mojego miasta wybuchł konflikt międzyplemienny. Zmusiło to mojego ojca wraz z domownikami oraz innych uciekinierów do schronienia się w stolicy naszego regionu. Przez całe dzieje ludzkości ci, którzy przestali czuć się bezpiecznie w swojej ojczyźnie, przenosili się w miejsca, gdzie spodziewali się bezpieczeństwa i lepszego losu.

W sytuacji, która spotkała naszą rodzinę, przypomniały mi się miastach schronienia opisywanych w Jozuego 20:1-9. Były to miejsca wyznaczone dla osób uciekających przed zemstą rodzin, w przypadku nieumyślnego zabicia kogoś z ich krewnych (w. 3). Zapewniały one pokój i ochronę.

Dzisiaj ludzie nadal szukają miejsc schronienia czy ucieczki, choć z różnych powodów. Mimo, że miejsca te zaspokajają podstawowe potrzeby, jak woda czy pożywienia, nie są w stanie całkowicie zaspokoić potrzeb wygnańców czy uciekinierów. Zupełne bezpieczeństwo i wytchnienie można znaleźć jedynie w Bogu. Ci, którzy chodzą z Bogiem, w Nim znajdują prawdziwe schronienie i najlepszą ochronę. Gdy starożytny Izrael skazano na wygnanie, Pan powiedział: „Będę dla nich świątynią w tych krajach, do których przybyli” (Ezechiela 11:16).

Tak, jak psalmista możemy z przekonaniem Bogu powiedzieć: „Tyś dla mnie ucieczką: z ucisku mnie wyrwiesz, otoczysz mnie radościami ocalenia” (32:7).

Nic nie wstrząśnie tymi, których zabezpiecza Boża ręka.

Wróć do „Tekst dzienny”