02.02.2015r Ew. Marka 10:45

W tym miejscu można zamieszczać cytaty z chrześcijańskich publikacji dedykowane na dany dzień.
Awatar użytkownika
Karzurmass
Posty: 128
Rejestracja: śr wrz 16, 2015 6:19 pm

02.02.2015r Ew. Marka 10:45

Postautor: Karzurmass » wt lut 02, 2016 10:40 pm

Albowiem Syn Człowieczy nie przyszedł, aby mu służono, lecz by służyć. Ew. Marka 10:45
Pewien brygadzista firmy budującej drogi zginął w wypadku. Człowiek ten bardzo kochał swoją rodzinę, szanował współpracowników, był powszechnie lubiany w lokalnej społeczności, co sprawiło, że śmierć jego wzbudziła poczucie straty u bardzo wielu osób. Lokalny, wiejski kościół nie mógł pomieścić wszystkich żałobników, więc organizatorzy przenieśli nabożeństwo do dużo większego budynku. Znajomi i rodzina wypełnili całe pomieszczenie. Wymowa tego była jednoznaczna: Tim w unikalny sposób wpłynął na życie wielu ludzi, którym brakuje jego uprzejmości, dowcipu i życiowego entuzjazmu.

Po powrocie z pogrzebu, zacząłem myśleć o życiu króla Jorama. Cóż za kontrast! Jego krótkie tyrańskie rządy opisane są w II Księdze Kronik 21. Dla umocnienia swej władzy, Joram pozabijał swoich własnych braci i kilku znamienitszych dworzan (w. 4), następnie skłonił mieszkańców Judy do kultu bożków. Zapis biblijny stwierdza: „Gdy odszedł, nikt go nie żałował” (w. 20). Joram sądził, że posługiwanie się brutalną siłą zapewni mu znaczące dziedzictwo. I tak się stało—Biblia wspomina go jako władcę okrutnego, przepełnionego złem i całkowicie zapatrzonego w siebie.

Jezus, mimo że był królem, przyszedł na ziemię, aby stać się sługą. Czyniąc wyłącznie dobro, znosił nienawiść ludzi mających władzę. W konsekwencji, ten król-sługa oddał swoje życie za innych.

Dzisiaj Jezus żyje, tak, jak i Jego dziedzictwo. Obejmuje ono również tych, którzy rozumieją, że celem życia nie jest zaspokajanie własnych potrzeb. Życie powinno koncentrować się na Jezusie, który pragnie swymi silnymi, przebaczającymi ramionami objąć wszystkich, którzy się do Niego zwrócą.

Życie przeżyte dla Boga pozostawia trwałe dziedzictwo.

Wróć do „Tekst dzienny”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość