17.02.2016r Ew. Mateusza 28:19

W tym miejscu można zamieszczać cytaty z chrześcijańskich publikacji dedykowane na dany dzień.
Awatar użytkownika
Karzurmass
Posty: 128
Rejestracja: śr wrz 16, 2015 6:19 pm

17.02.2016r Ew. Mateusza 28:19

Postautor: Karzurmass » śr lut 17, 2016 9:14 pm

Idźcie tedy i czyńcie uczniami wszystkie narody. Ew. Mateusza 28:19
Charlie Sifford to ważna osobistość w amerykańskim sporcie. Jest pierwszym afro-amerykańskim golfistą, który został członkiem związku Professional Golfers Association (PGA) Tour. Wybrał sobie dyscyplinę sportową, która do 1961 roku była prawnie zarezerwowana wyłącznie dla białych. Znosząc rasową niesprawiedliwość i szykany, Sifford zdobył pozycję w pierwszej lidze zawodników, wygrał dwa turnieje a w 2004 roku został pierwszym Afro-Amerykaninem wprowadzonym do golfowej Alei Sławy, czyli the World Golf Hall of Fame. Charlie Sifford otworzył drzwi golfa zawodowego graczom ze wszystkich ras i grup etnicznych.

Otwieranie drzwi jest też głównym motywem misji głoszenia Ewangelii. Jezus powiedział: „Idźcie tedy i czyńcie uczniami wszystkie narody, chrzcząc je w imię Ojca i Syna i Ducha świętego, ucząc je przestrzegać wszystkiego, co wam przykazałem. A oto Ja jestem z wami po wszystkie dni aż do skończenia świata” (Ewangelia Mateusza 28:19-20).

Słowo narody (w. 19) w języku greckim to ethnos, które jest też źródłem słowa etniczny. Innymi słowy: „Idźcie na świat i czyńcie uczniami wszystkie grupy etniczne.” Dzieło Jezusa na krzyżu otwarło drogę do Ojca wszystkim ludziom na ziemi.

Teraz mamy przywilej troszczenia się o innych tak, jak Bóg troszczy się o nas. Możemy otworzyć drzwi ludziom, którzy nigdy nawet nie marzyli, że osobiście zostaną zaproszeni do domu i rodziny Boga.

Jezus otworzył drzwi zbawienia wszystkim, którzy uwierzą.

Wróć do „Tekst dzienny”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość