11.10.2015r Ew. Marka 12:30

W tym miejscu można zamieszczać cytaty z chrześcijańskich publikacji dedykowane na dany dzień.
Awatar użytkownika
Karzurmass
Posty: 128
Rejestracja: śr wrz 16, 2015 6:19 pm

11.10.2015r Ew. Marka 12:30

Postautor: Karzurmass » ndz paź 11, 2015 9:36 am

Będziesz tedy miłował Pana, Boga swego z całego serca swego i z całej duszy swojej i z całej myśli swojej i z całej myśli swojej. Ew. Marka 12:30
Aby uniknąć problemów ze zdrowiem, lekarze zalecają rutynowe badania. Możemy również zbadać swoje zdrowie duchowe, zadając sobie kilka pytań w oparciu o najwięk sze przykazanie (Ew. Marka 12:30), do którego nawiązał Jezus.

Czy miłuję z całego serca, gdyż Bóg umiłował mnie jako pierwszy? Czego pragnę bardziej—ziemskiego zysku czy skarbów, które mam w Chrystusie? (Kolosan 3:1). Bóg chce, żeby Jego pokój panował w naszych sercach.

Czy miłuję Boga z całej duszy? Czy słucham, co mówi mi o mnie samym? Czy rezygnuję z egocentrycznych pragnień (w. 5)? Czy staję się coraz bardziej współczujący, życzliwy, pokorny, łagodny i cierpliwy (w. 12)?

Czy miłuję Boga z całej myśli? Czy skupiam się na relacji Jego z Synem, czy raczej pozwalam by moje myśli błądziły gdzie tylko chcą (w. 2)? Czy prowadzą mnie one do problemów czy pomagają mi w ich rozwiązywaniu? Czy dążą do jedności, czy do podziałów? Czy kierują mnie ku przebaczeniu, czy ku zemście (w. 13)?

Czy miłuję Boga z całej siły? Czy jestem gotów by postrzegano mnie jako osobę słabą, aby Bóg mógł objawić we mnie swoją siłę (w. 17)? Czy polegam na Jego łasce by być silnym w Duchu?

Gdy pozwalamy by „Słowo Chrystusowe mieszkało w nas obficie . . . we wszelkiej mądrości” (w. 16), Pan uzdolni nas do budowania siebie nawzajem, abyśmy mogli być duchowo sprawni i pożyteczni w Bożym Królestwie.

Aby być duchowo zdrowy, karm się Bożym Słowem i używaj swojej wiary

Wróć do „Tekst dzienny”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość