1 JANA 5:13

W tym miejscu można zamieszczać cytaty z chrześcijańskich publikacji dedykowane na dany dzień.
Iskierka

1 JANA 5:13

Postautor: Iskierka » wt cze 07, 2016 7:37 am

1 JANA 5:13 „To napisałem wam, którzy wierzycie w imię Syna Bożego, abyście wiedzieli, że macie żywot wieczny”.

Gdy zadaje się ludziom pytanie, czy są zbawieni, zwykle odpowiadają: „jestem religijnym człowiekiem i mam nadzieję, że będę ostatecznie zbawiony”. Czy słyszałeś, żeby ktoś powiedział: „Mam nadzieję, że w mojej kieszeni znajdują się pieniądze, ale tak naprawdę to nie jestem tego pewien”?

Religia, która nie daje mi absolutnej pewności zbawienia, nie jest więcej warta niż ta mglista nadzieja człowieka z powyższego przykładu. Jakże wspaniałe zapewnienie jest zawarte w powyższym wersecie! Każdy kto wierzy w imię Syna Bożego, może mieć całkowitą pewność , że posiada żywot wieczny.
Apostoł Paweł mógł powiedzieć:” Albowiem jestem tego pewien, że ani śmierć, ani życie, ani aniołowie, ani potęgi niebieskie, ani teraźniejszość, ani przyszłość, ani moce, ani wysokość, ani głębokość, ani żadne inne stworzenie nie zdoła nas odłączyć od miłości Bożej, która jest w Chrystusie Jezusie , Panu naszym”(Rzym 8:38-39).
Tak, wszyscy którzy z ufnością przyszli ze swoimi grzechami do Pana Jezusa, mogą powiedzieć jak apostoł Paweł i mieć zupełną pewność, że wszystkie ich grzechy zostały przebaczone. Wiara może oprzeć się na niezawodnym Słowie Bożym i Jego obietnicach.
Najbardziej zasadnicze pytanie jest zatem takie: czy wierzysz temu Słowu? Czy znalazłeś już pewne schronienie pod krzyżem Jezusa Chrystusa? Jeżeli tak, to wiesz, że masz życie wieczne i że nie będziesz sądzony. „Kto wierzy w Syna Bożego, ma świadectwo w sobie. Kto nie wierzy w Boga, uczynił go kłamcą, gdyż nie uwierzył świadectwu, które Bóg złożył o Synu swoim. A takie jest to świadectwo, że żywot wieczny dał nam Bóg, a żywot ten jest w Synu jego” (1 Jana 5:10,11).

Tekst z „Dobry zasiew” 2016 r.

.... niektórzy mylą dwa pojęcia : pewność zbawienia - utracalność zbawienia

Wróć do „Tekst dzienny”