Mt 7,21- 29

W tym miejscu można zamieszczać cytaty z chrześcijańskich publikacji dedykowane na dany dzień.
bernard
Posty: 1642
Rejestracja: ndz wrz 20, 2015 6:38 pm

Mt 7,21- 29

Postautor: bernard » czw cze 23, 2016 7:02 am

EWANGELIA (Mt 7,21-29)

Dom zbudowany na skale i dom zbudowany na piaskuJezus powiedział do swoich uczniów:
„Nie każdy, który Mi mówi: «Panie, Panie», wejdzie do królestwa niebieskiego, lecz ten, kto spełnia wolę mojego Ojca, który jest w niebie. Wielu powie Mi w owym dniu: Panie, Panie, czy nie prorokowaliśmy mocą Twego imienia i nie wyrzucaliśmy złych duchów mocą Twego imienia, i nie czyniliśmy wielu cudów mocą Twego imienia?» Wtedy im oświadczę: «Nigdy was nie znałem. Odejdźcie ode Mnie wy, którzy dopuszczacie się nieprawości».
Każdego więc, kto tych słów moich słucha i wypełnia je, można porównać z człowiekiem roztropnym, który dom swój zbudował na skale. Spadł deszcz, wezbrały potoki, zerwały się wichry i uderzyły w ten dom. On jednak nie runął, bo na skale był utwierdzony.
Każdego zaś, kto tych słów moich słucha, a nie wypełnia ich, można porównać z człowiekiem nierozsądnym, który dom swój zbudował na piasku. Spadł deszcz, wezbrały potoki, zerwały się wichry, i rzuciły się na ten dom. I runął, a upadek jego był wielki”.
Gdy Jezus dokończył tych mów, tłumy zdumiewały się Jego nauką. Uczył ich bowiem jak ten, który ma władzę, a nie jak ich uczeni w Piśmie.Mocny fundament

Slowa te kończą Kazanie na górze ,gdzie nasz Pan mowil o błogosławieństwach, wezwaniu, aby być solą ziemi i światłem świata, o dopełnienia przykazań, o jałmużnie, modlitwie i poście, modlitwie Ojcze nasz, ostrzeżegał, że nie można służyć dwóm panom, o złotej regule postępowania, przysłowiu o owocach naszych uczynków. Na zakończenie tego kazania Jezus podaje nam ważne ostrzeżenie. Nie wystarczy je czytać, objaśniać, komentować, kontemplować. Trzeba Jego nauczanie wprowadzać w czyn, żyć nim na co dzień. Tylko w ten sposób będziemy mądrymi budowniczymi, budującymi dom na Skale, czyli na Chrystusie. Wtedy niestraszne nam będą życiowe przeciwności.


Chryste, zasłuchany w Twoje słowa wiem, że nie mogę być jedynie słuchaczem oszukującym samego siebie. Na Tobie opieram moje życie, abym szczęśliwie przetrwał wszelkie nawałnice.

Wróć do „Tekst dzienny”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość