Psalm 51:8

W tym miejscu można zamieszczać cytaty z chrześcijańskich publikacji dedykowane na dany dzień.
Iskierka

Psalm 51:8

Postautor: Iskierka » wt sie 09, 2016 4:45 pm

Psalm 51:8Oto miłujesz prawdę chowaną na dnie duszy i objawiasz mi mądrość ukrytą”.

Posiadanie prawdy w sercu.
Żyjemy w czasach, kiedy jest tak wielka potrzeba prawdy – posiadania Bożej prawdy ugruntowanej w wewnętrznym człowieku. Wielu może cytować zasady ze Słowa Bożego, ale nie pozwala im zamieszkać w najodleglejszych częściach swojej duszy. Tak łatwo jest wypowiadać słowa chrześcijańskie, ale nie mieć ich na myśli.

Wiele osób stwierdziło: „ Moim jedynym celem w życiu jest to, by moje uczynki były w porządku” i to jest problem; to jest jedynie uczynek, zewnętrzna sprawa. Dla wszystkich wierzących oczywiste jest to, że serce jest zwodnicze, a egoistyczne życie jest zakorzenione w jego wnętrzu.
Dlatego Pan chce służby, która pochodzi z serca motywowanego Jego miłością (Ef. 6:6). On nie rozwodzi się nad zewnętrznym wyczynem, szuka raczej tego, który jest chętny do oddania Mu swojego serca. „Oto miłujesz prawdę chowaną na dnie duszy i objawiasz mi mądrość ukrytą” (Ps. 56:8).

Jezus przyszedł, aby dać nam obfite życie (Jan 10:10). „Kto wierzy we mnie, jak powiada Pismo, z wnętrza jego popłyną rzeki wody żywej” (Jan 7:38). Boże zaopatrzenie przyjdzie z głębi nowego serca, które On nam dał (Ef.11:19). On chce ugruntować nasze serce w łasce (Hebr. 13:9b). „Wierny jest ten, który was powołuje; On też tego dokona” (1 Tes.5:24).

Tekst z książki „Myśli wiary” Carl H. Stevens

Wróć do „Tekst dzienny”