Mt 19,13-15

W tym miejscu można zamieszczać cytaty z chrześcijańskich publikacji dedykowane na dany dzień.
bernard
Posty: 1642
Rejestracja: ndz wrz 20, 2015 6:38 pm

Mt 19,13-15

Postautor: bernard » sob sie 13, 2016 1:40 pm

Wtedy przyniesiono Mu dzieci, aby włożył na nie ręce i pomodlił się za nie; a uczniowie szorstko zabraniali im tego. Lecz Jezus rzekł: Dopuśœćcie dzieci i nie przeszkadzajcie im przyjśœć do Mnie; do takich bowiem należy królestwo niebieskie. Włożył na nie ręce i poszedł stamtąd.


Ci, do których należy królestwo niebieskie, należy błogosławić. Jezus pokonuje opór najbliższych, opór swoich uczniów, aby Jego błogosławieństwo stało się udziałem dzieci. Błogosławieństwo może być udzielone wyłącznie temu, kto przychodzi do Pana. Przyjœście jest znakiem zaufania, zależnoœści, otwarcia się.

Powinniœśmy stawać się jak dzieci. Dlaczego? Kiedy człowiek staje się jak dziecko dośœwiadcza w sercu, że Bóg jest Jego Ojcem. Jest otwarty na Niego, zdolny do powierzenia się Jemu, a przede wszystkim ufa Bogu. Dobro, które jest w nas, dary otrzymane od Boga, aby mogły w nas się rozwijać powinny być umacniane błogosławieństwem, czyli modlitwą.

Zawsze, kiedy chcemy zbliżyć się do Boga, aby stawać się jak dzieci, spotkamy się z przeszkodami zewnętrznymi lub wewnętrznymi. Największą przeszkodę nosimy w sobie, a jest nią opór przed modlitwą („szorstko zabraniali im tego”). Ten opór to działanie w nas tego, co jest nieufnoœścią, zamknięciem się, brakiem zależnoœści przed Bogiem, nieposłuszeństwem wobec Niego. Opór jest zamierzeniem, aby nie dopuœścić do bliskoœści z Jezusem.

Potrzeba wytrwania w pragnieniu bliskośœci z Jezusem, pragnieniu modlitwy. Jezus pokona opór, nie my. Odnosimy zwycięstwo będąc do końca w zależnoœści od Pana. Bóg nie może oprzeć się temu, co jest w nas wołaniem o Jego błogosławieństwo.

Wróć do „Tekst dzienny”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość