2 List do Koryntian 3:2-3

W tym miejscu można zamieszczać cytaty z chrześcijańskich publikacji dedykowane na dany dzień.
Natan
Posty: 854
Rejestracja: ndz wrz 20, 2015 6:04 am

2 List do Koryntian 3:2-3

Postautor: Natan » śr kwie 12, 2017 3:40 am

Wy jesteście listem naszym, napisanym w sercach naszych, znanym i czytanym przez wszystkich ludzi; wiadomo przecież, że jesteście listem Chrystusowym sporządzonym przez nasze usługiwanie.
2 List do Koryntian 3:2-3

W powyższym wersecie apostoł Paweł nazywa wierzących listem Chrystusowym. Patrząc na nich ludzie mieli odczytać, kim jest Chrystus. Życie wierzących powinno być wyrazistym świadectwem o ich Panu – świadectwem potwierdzającym i uwierzytelniającym poselstwo ewangelii, jakie wychodzi z naszych ust.

W naszych czasach, w których skutecznie odrzuca się wszelkie zasady opierające się na Słowie Bożym, potrzeba szczególnej odwagi, by świadczyć o Panu Jezusie nie tylko naszymi ustami, lecz również naszym życiem opartym na Panu Jezusie jako naszym wzorze i na standardach, jakie wyznacza nam On w swoim Słowie. Być listem Chrystusowym oznacza m.in. także:

1. codziennie znajdować czas na czytanie Biblii i modlitwę;

2. zachować wierność małżeńską wbrew nowej, niebiblijnej moralności, wpośród wielu rozpadających się związków i mimo wszelkich trudności, od których nie jest wolne również i nasze życie;

3. zainwestować nasze siły i czas w pomoc potrzebującym – jeśli chodzi o potrzeby materialne, praktyczną pomoc czy też potrzeby duchowe;

4. znosić w cichości zniewagi i prześladowania, aby ci, którzy nas gnębią, opamiętali się i uwierzyli;

5. znosić cierpliwie dolegliwości związane z procesem starzenia się i mimo własnych problemów z sercem wypełnionym dobrocią Bożą szczerze troszczyć się o innych ludzi;

6. pozostać wiernym Panu i ufać wytrwale Jego łasce, niezależnie od zmieniających się i nie zawsze sprzyjających okoliczności życiowych.

Ileż to razy ludzie niewierzący dali się przyciągnąć przez taki list Chrystusowy i z otwartym sercem przyjęli Słowo Boże!

Kalendarz chrześcijański "Dobry zasiew", kartka na 12 kwietnia 2017 r.

Wróć do „Tekst dzienny”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość