Czy człowiek może być bogiem? Ks. WYJŚCIA 7,1

Jeśli chciałbyś skomentować jakiś fragment Biblii lub chciałbyś poznać opinie innych użytkowników to jest to przeznaczone do tego miejsce.
GrzegorzS04

Czy człowiek może być bogiem? Ks. WYJŚCIA 7,1

Postautor: GrzegorzS04 » pn kwie 09, 2018 5:38 pm

(1) I rzekł Pan do Mojżesza: Oto ustanawiam cię bogiem dla faraona, a brat twój Aaron będzie twoim prorokiem.

Skoro słowo Bóg może odnosić się do człowieka, to tym bardziej do Syna Bożego.

Pan Jezus nigdy o sobie nie powiedział, że jest Bogiem.
Przedstawiał się, jako Syn Boga.
Żydzi robili mu z tego zarzut twierdząc, że w ten sposób czyni siebie równym Bogu, ale on odparł ich oskarżenia powołując się na fragment z Pism, który nazywa ludzi bogami.

„Odpowiedzieli Mu Judejczycy: ‘Nie chcemy Cię kamienować za dobry czyn, ale za bluźnierstwo, za to, że Ty będąc człowiekiem uważasz siebie za Boga.’ Odpowiedział im Jezus: ‘Czyż nie napisano w waszym Prawie: Ja rzekłem: Bogami jesteście? Jeżeli nazywa bogami tych, do których skierowano słowo Boże – a Pisma nie można unieważnić to jakżeż wy o Tym, którego Ojciec poświęcił i posłał na świat, mówicie: Bluźnisz, dlatego że powiedziałem: Jestem Synem Bożym?’” – Jana 10:33-36.

Jak więc widzimy, Pan Jezus nazywając siebie Synem Boga, nie miał zamiaru równać siebie z Ojcem.

Sadlor

Re: Czy człowiek może być bogiem? Ks. WYJŚCIA 7,1

Postautor: Sadlor » pn kwie 09, 2018 8:51 pm

Bóg Bogu nie równy, pewnie dlatego że Bóg jest jeden.

( Mk 12 : 29 ) "Jezus odpowiedział: Pierwsze przykazanie jest to: Słuchaj, Izraelu! Pan, Bóg nasz, Pan jeden jest."
z bojaźnią i ze drżeniem zbawienie swoje sprawujcie.

Awatar użytkownika
Datsun

Postautor: Datsun » wt kwie 10, 2018 5:20 am

Wtrącę tylko jedną myśl...
To, że Biblia nazywa bogami ludzi, a nawet anioła czy szatana to nam jest wiadome. Nigdzie jednak o ile sobie przypominam nie mówi, że mamy w tych bogów wierzyć i czcić .
Wierzyć mamy w jednego Boga. To jak w takim razie rozumieć to, że Biblia Jezusa też nazywa Bogiem i, że jak sam Jezus uczył "we mnie wierzcie" i mamy "czcić". Mamy wierzyć i czcić ... ilu Bogów :?:
Pozdrawiam. :)

Iskierka

Postautor: Iskierka » wt kwie 10, 2018 6:28 am

GrzegorzS04 pisze:(1) I rzekł Pan do Mojżesza: Oto ustanawiam cię bogiem dla faraona, a brat twój Aaron będzie twoim prorokiem.

Skoro słowo Bóg może odnosić się do człowieka, to tym bardziej do Syna Bożego.

Pan Jezus nigdy o sobie nie powiedział, że jest Bogiem.
Przedstawiał się, jako Syn Boga.
Żydzi robili mu z tego zarzut twierdząc, że w ten sposób czyni siebie równym Bogu, ale on odparł ich oskarżenia powołując się na fragment z Pism, który nazywa ludzi bogami.

„Odpowiedzieli Mu Judejczycy: ‘Nie chcemy Cię kamienować za dobry czyn, ale za bluźnierstwo, za to, że Ty będąc człowiekiem uważasz siebie za Boga.’ Odpowiedział im Jezus: ‘Czyż nie napisano w waszym Prawie: Ja rzekłem: Bogami jesteście? Jeżeli nazywa bogami tych, do których skierowano słowo Boże – a Pisma nie można unieważnić to jakżeż wy o Tym, którego Ojciec poświęcił i posłał na świat, mówicie: Bluźnisz, dlatego że powiedziałem: Jestem Synem Bożym?’” – Jana 10:33-36.

Jak więc widzimy, Pan Jezus nazywając siebie Synem Boga, nie miał zamiaru równać siebie z Ojcem.

Pan Jezus ponad wszystko wywyższał Swego Ojca, czy to jednak znaczy, że sam Ojciec nie widzi w Nim równego Sobie?

Iskierka

Postautor: Iskierka » wt kwie 10, 2018 6:32 am

Sadlor pisze:Bóg Bogu nie równy, pewnie dlatego że Bóg jest jeden.

( Mk 12 : 29 ) "Jezus odpowiedział: Pierwsze przykazanie jest to: Słuchaj, Izraelu! Pan, Bóg nasz, Pan jeden jest."

Bóg jest jeden, to prawda.
Ja lepiej poznaję Boga, bo objawia mi się w Osobie Ojca (ST), w Osobie Syna (NT) i w Osobie Ducha Świętego.

Awatar użytkownika
tadeusz2904

Postautor: tadeusz2904 » wt kwie 10, 2018 7:00 pm

Iskierka pisze:
Sadlor pisze:Bóg Bogu nie równy, pewnie dlatego że Bóg jest jeden.

Bóg jest jeden, to prawda.
Ja lepiej poznaję Boga, bo objawia mi się w Osobie Ojca (ST), w Osobie Syna (NT) i w Osobie Ducha Świętego.

No i tu Iskierka nie jest taka czytelna- przyparta do muru, poprzez autora 3 wpisu?.
1.Osoba Ojca(ST).
2.Osoba Syna(NT).
3.Osoba Ducha Świętego(brak testamentu).
,,Nie jest możliwe żeby nie przyszły zgorszenia"wypowiedz Pana Jezusa do uczniów zanotowana przez ewangelistę Łukasza 17:1.
jes!jes!jes! no i znalazłem coś na Iskierkę.
,,Nagi wyszedłem .. i nagi się tam wrócę.Hi 1,20(UBG).

Wróć do „Komentarze do wersetów”