Rocznica

Jeśli masz jakieś uwagi w sprawach forum to napisz w tym dziale.
Iskierka

Rocznica

Postautor: Iskierka » pt wrz 16, 2016 8:03 pm

Coś mi się wydaje, że chyba już mija rok od założenia Forum, wnioskuję po zamieszczonym Regulaminie :) .

Jakie macie refleksje? Czy Forum spełniło Wasze oczekiwania? Czy udało się Wam poznać w realu osoby z Forum? Trochę się tu działo.
Muszę przyznać, że zżyłam się z Wami, pomimo dających się zauważyć, różnic w poglądach. Zatem życzę wszystkim Wam i sobie także, dalszego owocnego działania, konstruktywnej wymiany myśli, zdrowej krytyki... i nie dajmy się „zwariować”. ;)

Awatar użytkownika
Datsun

Re: Rocznica

Postautor: Datsun » pt wrz 16, 2016 9:35 pm

Tak, to już rok :)
Dobrze powiedziałaś Iskierko "nie dajmy się zwariować" i róbmy swoje. Ja widzę dużo pozytywnych efektów jak na przykład kontaktowanie się uczestników forum z grupami wsparcia. Poza tym cieszę się z nawiązywanych znajomości :)
Przy okazji pozdrawiam wszystkich i dziękuję wszystkim za uczestnictwo. ;)

Awatar użytkownika
Ann78
Kontaktowanie:

Postautor: Ann78 » ndz wrz 18, 2016 6:58 am

Ja także dziękuję za to forum. Wiele wartościowych rozmów, trochę niepotrzebnych potyczek. Już rok.
No proszę, a pamietam jeszcze rozmowę na poprzednim Apollosie o potrzebie utworzenia takiego miejsca w sieci. Niech Pan prowadzi tę inicjatywę, a Tobie Datsunie i innym zaangażowanym serdecznie dziękuję za pracę i serce :)
Zapraszam na www.jwpomoc.pl

Awatar użytkownika
Datsun

Postautor: Datsun » ndz wrz 18, 2016 10:28 am

Dziękuję Ann78 :-)
Aby forum "żyło" to musi się na nim coś dziać. Ostatnio zauważyłem mniejszą aktywność. Miejmy nadzieję, że to tylko chwilowe.

Awatar użytkownika
Ann78
Kontaktowanie:

Postautor: Ann78 » pn wrz 19, 2016 3:38 pm

Datsun pisze:Dziękuję Ann78 :-)
Aby forum "żyło" to musi się na nim coś dziać. Ostatnio zauważyłem mniejszą aktywność. Miejmy nadzieję, że to tylko chwilowe.

Lepszy taki spokój, moim zdaniem, niż ferment jaki wprowadzali niektórzy wyzywając innych od pomiotów szatańskich, itp..
Kto ma tu trafić, to trafi.
Póki co, budujmy siebie nawzajem :)

Awatar użytkownika
Datsun

Postautor: Datsun » pn wrz 19, 2016 7:09 pm

Tak, masz rację Ann.
Można przecież przez ten czas zamieszczać na forum różne świadectwa, linki itp. Coś co może być pomocne byłym świadkom lub tym "na wylocie".
Hej, kto ma trochę czasu to zachęcam do aktywności :)

Ilyad

Postautor: Ilyad » wt wrz 20, 2016 10:45 am

Ann78 pisze:

Lepszy taki spokój, moim zdaniem, niż ferment jaki wprowadzali niektórzy wyzywając innych od pomiotów szatańskich, itp..

Gdy czytałem "pełne ducha" komentarze naszych "przyjaciół" SJ, to ręce opadały i chociaż miałem w temacie Trójcy czy preegzystencji Pana Jezusa sporo do powiedzenia, szczerze nic nie miałem ochoty pisać. Z forum odchodziłem z gorszym stanem ducha niż gdy wchodziłem. Raczej nie był to pokój, ani ukojenie który Chrystus obiecał swoim sługom :? Więc wydaje mi się że "bicie piany" w dyskusji z takimi ludźmi, to chyba niezbyt dobra droga, bo sporo przez to nagrzeszyli a nawet nabluźnili. Naszym, do niedawna obecnym na forum, "przyjaciołom" SJ, na razie, oceniając po owocach ich języka, daleko do pokuty i nawiązania społeczności z Chrystusem. Zapraszam do przyłączenia się do modlitwy za nimi, a także za forum, by Bóg używał go jako swojego narzędzia. Co innego rzeczowa, nacechowana wzajemnym szacunkiem dyskusja w duchu godnym Bożych Dzieci - do takiej chętnie się przyłączę :)

Awatar użytkownika
Ann78
Kontaktowanie:

Postautor: Ann78 » wt wrz 20, 2016 4:27 pm

Ilyad pisze:
Ann78 pisze:

Gdy czytałem "pełne ducha" komentarze naszych "przyjaciół" SJ, to ręce opadały i chociaż miałem w temacie Trójcy czy preegzystencji Pana Jezusa sporo do powiedzenia, szczerze nic nie miałem ochoty pisać. Z forum odchodziłem z gorszym stanem ducha niż gdy wchodziłem. Raczej nie był to pokój, ani ukojenie który Chrystus obiecał swoim sługom :? Więc wydaje mi się że "bicie piany" w dyskusji z takimi ludźmi, to chyba niezbyt dobra droga, bo sporo przez to nagrzeszyli a nawet nabluźnili. Naszym, do niedawna obecnym na forum, "przyjaciołom" SJ, na razie, oceniając po owocach ich języka, daleko do pokuty i nawiązania społeczności z Chrystusem. Zapraszam do przyłączenia się do modlitwy za nimi, a także za forum, by Bóg używał go jako swojego narzędzia. Co innego rzeczowa, nacechowana wzajemnym szacunkiem dyskusja w duchu godnym Bożych Dzieci - do takiej chętnie się przyłączę :)

Zgadzam się z Tobą, Ilyad.
Forum ma zachęcać i budować, tak aby ludzie chcieli w nim uczestniczyć.
Mówiąc szczerze, nie raz zastanawiałam się, czy aby celem naszych "przyjaciół" SJ nie było, aby to forum rozbić i ośmieszyć :?

Awatar użytkownika
Datsun

Postautor: Datsun » śr wrz 21, 2016 4:28 am

To jest możliwe...
Tzw. "trolle" są na wszystkich forach. Hajtowanie jest wszędzie nagminne. Zrażanie się jednak do pisania na forum z powodu takich ludzi nic dobrego nie da.

Awatar użytkownika
Ann78
Kontaktowanie:

Postautor: Ann78 » śr wrz 21, 2016 5:42 am

Datsun pisze:To jest możliwe...
Tzw. "trolle" są na wszystkich forach. Hajtowanie jest wszędzie nagminne. Zrażanie się jednak do pisania na forum z powodu takich ludzi nic dobrego nie da.

Ja sie nie zrażam :) .
Myślę raczej o tych, co są na rozdrożu, jedną nogą albo i nawet dwiema, jeszcze w organizacji, myślę o tych, którzy cierpią z powodu odrzucenia, ostracyzmu, depresji - tacy najbardziej potrzebują pomocy, a nie będą chcieli się ujawniać z powodu strachu przed kolejną "jatką"...

Wróć do „Ogłoszenia, propozycje, sugestie i pytania odnośnie forum”