Cóż znaczy być Szczęśliwym ? Czym jest Szczęście ?

Czyli dział poświęcony na wszelkiego rodzaju rozmowy niekoniecznie związane z przesłaniem forum
Awatar użytkownika
alert

Re: Cóż znaczy być Szczęśliwym ? Czym jest Szczęście ?

Postautor: alert » czw wrz 28, 2017 1:57 pm

Pstryk Provolone pisze:I jesteś lepszy bo jesteś wierzący?

I uważaj, bo ludzie grzeszni mogą być bliżej Chrystusa niż niejeden chrześcijanin lub osoba pobożna przesiąknięta formaliną religijną.

Sam fakt że człowiek trwa w grzechu oddala go od Chrystusa. Raczej należy stwierdzić iż ludzie bezreligijni, niezrzeszeni w denominacji religijnej mogą być bliżej Chrystusa niż ci z plakietkami.

Bo szczęściem jest być blisko Boga, to znaczy wydawać Owoc Ducha Świętego.
Jezus żyje i wkrótce Powróci

Natan

Postautor: Natan » sob wrz 30, 2017 6:52 am

Ciekawe odpowiedzi zawierają stare katechizmy chrześcijańskie z czasów Reformacji:

Mały Katechizm Westminsterski (AD 1647)
"Pytanie 1: Co jest nadrzędnym celem człowieka?
Nadrzędnym celem człowieka jest chwalić Boga i radować się Nim na wieki. 1 Kor. 10:31, Ps. 73:25-26".

Katechizm Heidelberski (AD 1563)
"1. Jedyna pociecha
Pytanie 1: W czym znajdujesz jedyną pociechę w życiu i wobec śmierci?
W tym, że ciałem i duszą należę - zarówno teraz, gdy żyję, jak i wtedy, gdy umrę - nie do siebie, ale do Jezusa Chrystusa, mego wiernego Zbawiciela. To On swą drogą krwią dał całkowite zadośćuczynienie za moje grzechy, wyzwolił mnie z mocy diabła, to On strzeże mnie tak dobrze, że nawet włos z głowy mi nie spadnie bez woli Ojca niebiańskiego, co więcej - wszystko musi służyć mojemu dobru. Dlatego - przez Ducha Świętego - daje mi On pewność życia wiecznego i pozwala, abym od tej chwili z całego serca pragnął żyć dla Niego. Rz.14:8; 1 Ptr.1:18-19; 1 J.3:8; Mt.10:29-31; Łk.21:18; Rz.8:28; 2 Kor.1:22; Rz.8:14".

Natan

Postautor: Natan » sob wrz 30, 2017 6:54 am

Ciąg dalszy z Katechizmu Heidelberskiego:

"Pytanie 2: Z czego powinieneś zdawać sobie sprawę, aby żyć i umierać w taki sposób pocieszony?
Z trzech prawd: po pierwsze - z ogromu własnego grzechu i niedoli; po drugie - ze sposobu, w jaki zostałem z nich wyzwolony; i po trzecie - z wdzięczności, jaką winien jestem Bogu za to wyzwolenie. Rz.7:24-25; 1 Kor.6:11; Tyt.3:3-7; 1 Ptr.2:9-10".

Awatar użytkownika
Ann78
Kontaktowanie:

Postautor: Ann78 » sob wrz 30, 2017 8:12 am

Piękne słowa Bracie Natanie.
Mogę z radością się pod nimi podpisać.
Zapraszam na www.jwpomoc.pl

Natan

Postautor: Natan » sob wrz 30, 2017 2:07 pm

Ann78 pisze:Piękne słowa Bracie Natanie.

Tak, i trzeba to sobie przypominać i żyć w tej rzeczywistości, gdyż wprowadza to cudowny pokój pośród życiowych trosk, a nawet wstrząsów.

Awatar użytkownika
Ann78
Kontaktowanie:

Postautor: Ann78 » sob wrz 30, 2017 9:19 pm

Natan pisze:
Ann78 pisze:Piękne słowa Bracie Natanie.

Tak, i trzeba to sobie przypominać i żyć w tej rzeczywistości, gdyż wprowadza to cudowny pokój pośród życiowych trosk, a nawet wstrząsów.

Tak jest. Dziękuję.
Zapraszam na www.jwpomoc.pl

Wróć do „O tym i o tamtym”