Ciekawe inspirujące cytaty,niekoniecznie z Biblii...

Czyli dział poświęcony na wszelkiego rodzaju rozmowy niekoniecznie związane z przesłaniem forum
Agnieszka

Re: Ciekawe inspirujące cytaty,niekoniecznie z Biblii...

Postautor: Agnieszka » wt maja 02, 2017 2:41 pm

tadeusz2904 pisze:,,Jesli dostrzezesz madrosc kryjaca sie w krytyce znajdziesz skarb cenniejszy od zlota,, Pytania mlodych ludzi TOM 2 str 180 Wyd.Straznica_Towarzystwo biblijne.

Tadeuszu , świetny cytat :-) Szkoda tylko , że wydawcy odbierają naszą konstruktywną krytykę wobec ich nauk i nie potrafią dostrzec tej mądrości - skarbu którym przede wszystkim jest prawdziwa miłość / pokój w rodzinie a jesteśmy wręcz odbierani jako odstępcy - ludzie gorszego gatunku.

Agnieszka

Postautor: Agnieszka » wt maja 02, 2017 2:43 pm

P.S. Nie dokończyłam myśli - odbierają naszą konstruktywną krytykę jako atak , odstepstwo i wszystko co najgorsze.

Agnieszka

Postautor: Agnieszka » wt maja 02, 2017 3:17 pm

korba pisze:Co to konstruktywności tej krytyki, to raczej miałbym wątpliwości.
.
A jak oceniasz krytykę 7 - głów przywódców i innych zwiazanych z organizacja wobec nas odstępców?

Awatar użytkownika
Datsun

Postautor: Datsun » wt maja 02, 2017 4:07 pm

Agnieszka pisze:
tadeusz2904 pisze:,,Jesli dostrzezesz madrosc kryjaca sie w krytyce znajdziesz skarb cenniejszy od zlota,, Pytania mlodych ludzi TOM 2 str 180 Wyd.Straznica_Towarzystwo biblijne.

Tadeuszu , świetny cytat :-) Szkoda tylko , że wydawcy odbierają naszą konstruktywną krytykę wobec ich nauk i nie potrafią dostrzec tej mądrości - skarbu którym przede wszystkim jest prawdziwa miłość / pokój w rodzinie a jesteśmy wręcz odbierani jako odstępcy - ludzie gorszego gatunku.

Dokładnie :)
Maksymę łatwo było w książce umieścić. Gorzej z przyjmowaniem krytyki do samego siebie. Już nawet nie mówiąc o krytyce, usuwają tych co zwyczajnie nie zgadzają się z oficjalnym "światłem". Nie przyjmują do wiadomości tego, że ktoś może wiedzieć lub rozumieć lepiej od nich :roll:

Agnieszka

Postautor: Agnieszka » czw cze 01, 2017 4:13 pm

"Żyjemy za szybko ,
Dostrzegamy zbyt późno.
Staramy się za mało ,
Oczekujemy za dużo......"

Awatar użytkownika
Ann78
Kontaktowanie:

Postautor: Ann78 » czw cze 01, 2017 9:02 pm

korba pisze:Co to konstruktywności tej krytyki, to raczej miałbym wątpliwości.

Krytyka nie może być ani konstruktywna, ani niekonstruktywna, jeżeli ktoś w ogóle nie chce rozmawiać, ani nawet słuchać.
Zapraszam na www.jwpomoc.pl

Awatar użytkownika
Datsun

Postautor: Datsun » pt cze 02, 2017 4:27 am

Agnieszka pisze:"Żyjemy za szybko ,
Dostrzegamy zbyt późno.
Staramy się za mało ,

Cytat ciekawy ale trochę jakby,... hmmm, dołujący :mrgreen:
To wszystko jakby nie tak jak trzeba robimy? ;)
Agnieszko, może nie jest aż tak źle! :)

Agnieszka

Postautor: Agnieszka » pt cze 02, 2017 6:14 am

Datsun pisze:
Agnieszka pisze:"Żyjemy za szybko ,
Dostrzegamy zbyt późno.
Staramy się za mało ,

Cytat ciekawy ale trochę jakby,... hmmm, dołujący :mrgreen:
To wszystko jakby nie tak jak trzeba robimy? ;)
Agnieszko, może nie jest aż tak źle! :)

Mnie ten cytat pobudza do myślenia :-) Stąd tytuł wątku : Ciekawe , inspirujące cytaty....
Czasami warto zwolnić....... , bo dzisiaj wielu z nas ma mało czasu dla rodziny / najbliższych , nie dostrzegamy potrzeb naszych pociech , drugiej połówki......itp.
Dokończę jeszcze swoje refleksje odnoszące się do Tego cytatu .
Otóż jest też tak , że często oczekujemy od innych wzorowego zachowania - szczególnie od dzieci , a sami nie dajemy albo dajemy zbyt mało tych pozytywnych / wzorowych przykładów.
I jeszcze to co pamiętam ze swojego dzieciństwa - oczekiwania mojego ojca : ma być świadectwo z czerwonym paskiem ( choć i zdarza się tak , że niektórzy rodzice sami nie umieją tabliczki mnożenia do 100 :-) ) , wywieranie takiej presji , że moja siostra i ja mamy być geniuszami :-) , jak ja się bałam powiedzieć ojcu o trójce..... Nie często zdarza się, że jesteśmy orlami ze wszystkiego :-)

I jeszcze takie wtracenie w formie małego żartu : przyjeżdża ksiądz / pastor / nauczyciel itp. najnowszym mercedesem czy inną drogą "fura" do kościoła :-) , ale wspólnocie wciąż powtarza : "błogosławieni ubodzy albowiem oni posiada Królestwo Niebieskie". :-) A potem chodzenie z taca i oczekiwanie grosza co łaska :-) Być może co niektórzy po powrocie do domów są zdolowani :mrgreen: ;-) i mają wyrzuty sumienia , że dali zbyt mało :D ;-)

Agnieszka

Postautor: Agnieszka » ndz cze 04, 2017 9:47 pm

"Nigdy nie wiesz co będzie jutro , więc spraw aby każda chwila była najpiękniejsza".

telemyśli.pl

Agnieszka

Postautor: Agnieszka » ndz cze 04, 2017 10:47 pm

Kiedy inni oczekują od nas , że staniemy się takimi , jakimi oni chcą żebyśmy byli ,
zmuszają nas do zniszczenia tego , kim naprawdę jesteśmy .
To dosyć subtelny rodzaj morderstwa.
Większość kochających rodziców i krewnych popełnia je z uśmiechem na twarzy.

Jim Morrison.

Wróć do „O tym i o tamtym”