Bóg Jehowa- kim jest dla Ciebie?

Dział poświęcony tematom ostatecznym takim jak koniec świata, powtórne przyjście Pana Jezusa itp.
Agnieszka

Re: Bóg Jehowa- kim jest dla Ciebie?

Postautor: Agnieszka » pt mar 02, 2018 3:15 pm

Grzes55555 pisze:
Agnieszka pisze:
Grzes55555 pisze:korba, dopóki nie dasz świadectwa nawrócenia na forum nie uważam za stosowne dyskutować z Tobą..
PS
Czytaj Biblię a nie strażnicę.

Przepraszam , że wyrace się w dyskusję , ale w moim odczuciu ( i nie tylko moim) brzmi to jak dyskryminacja , taki mini ostracyzm i wymuszanie..... - być może dlatego to forum odstrasza - odstrasza bo trzeba się tłumaczyć a jak się nie wytłumaczysz "to nie jest stosowne dyskutować z Tobą".

Agnieszko, to forum jest poświęcone aby pomagać świadkom Jehowy którzy mają jakiekolwiek wątpliwości co do doktryny jaką narzuca towarzystwo Strażnica oraz pokazywanie i udowadnianie że owa doktryna jest niezgodna z Biblią- Natchnionym Słowem Bożym oraz przybliżanie ludzi do Chrystusa- jedynego Pana i Zbawiciela, jedynego pośrednika do Boga Ojca. to nie Bóg Ojciec złożył za nas ofiarę a Jezus Chrystus, On unizył się i poświęcił się aby złożyć ofiarę za nas grzeszników, od chwili złożenia okupu nie obowiązuje nas zakon ( prawo Mojżeszowe ) a łaska, tylko łaska i posłuszeństwo naszemu Panu Chrystusowi.
Jeżeli uwierzymy z serca, nie z przymusu i damy się ochrzcić daliśmy publiczny znak że oddaliśmy swoje życie jedynemu Panu i Zbawicielowi.

Wielu Świadków Jehowy żyje w jarzmie błędnych nauk Towarzystwa Strażnica, które to między innymi ustalało daty końca świata i nakazywało w nie wierzyć ( por 5 Moj 18:20-22 ).

W czasach Starego Testamentu fałszywych proroków kamienowano, dziś mamy łaskę jaką dał nam Jezus Chrystus.

Niestety korba nie przyjmuje żadnych argumentów, wchodzi tu aby robić sobie żarty i w moim zrozumieniu wyśmiewania innych co widać po emotikonach.

Jeżeli ktoś chce szczerze rozmawiać o Biblii, doktrynie Strażnicy i o tym jak przybliżyć się do Boga to jesteśmy chętni do szczerej dyskusji.

Jeżeli porzucimy jarzmo Towarzystwa Strażnica i szczerze zaczniemy badać Słowo Boże przybliżymy się do Boga, Boga miłości który jest Bogiem wybaczającym nam nasze winy, grzechy oraz przybliżymy się do Pana i Zbawiciela.

Nie jest to forum zamknięte, jesteśmy bardzo chętni aby rozmawiać ze Świadkami Jehowy, Katolikami, Protestantami, Ateistami i osobami z każdej religii świata.
Ale ta rozmowa musi wypływać ze szczerej chęci obu stron.

Grześ, ja o "rybce" Ty o .......
Odnośnie prawd biblijnych - doktryn , to dzisiaj chrześcijaństwo jest tak różnorodne w wierzeniach..... i to co jedni uważają za prawdę, inni za fałsz..... i tak jedni chcą pomagać drugim - udowadniać prawdy wszelako rozumiane.
Żydzi pewnie z politowaniem patrzą na tzw. wg nich gojów a większość chrześcijan na żydów posylajac inowierców do piekła - wydając tym samym wyrok : "bo jak nie uwierzysz to......".
Ja już ten rozdział w swoim życiu mam zamknięty.
Myślę, że wielu świadków Jehowy są bardziej bliżej Boga niż nie jeden katolik , protestant , prawosławny itd.
To nie deklaracja - publiczne świadectwo jest kluczowe , nie manifestacja, afisz, itp. tylko czyny mówią więcej niż słowa.
Z pamięci zacytuję wg mnie bardzo mądre słowa
"Niech Cię chwala usta innych a nie Twoje własne".

W wolnym czasie odniosę się jeszcze w innym wątku do tzw. prawd.

Awatar użytkownika
Grzes55555

Postautor: Grzes55555 » pt mar 02, 2018 4:19 pm

Agnieszko, zgadza się, niejeden katolik czy prawosławny po prostu MA Biblię, świadek ją czyta i tu jest różnica, świadek nie jest bałwochwalcą i to jest bardzo ważne, a co do zborów protestanckich- jak zapewne wiesz nie ma idealnego zboru, zawsze będzie coś nie tak. Jeżeli nauczanie jest zgodne z Pismem Świętym można tam być, jeżeli zaś odbiega- odchodzimy z takiego zboru, jak pisze - kropla kwasu zakwasza całe ciasto, zatem jeśli w nauczaniu znajdziemy coś niebiblijnego i nie zostanie ono poprawione na właściwe jestem za opuszczeniem takiego zboru. Akurat ja nie zaaklimatyzowałem się w żadnym. Moim zdaniem trudno jest znaleźć zbór całkowicie zgodny z Pismem Świętym a wierz mi widziałem nauczanie niejednego.
Jest to przykre tym bardziej w czasie gdy wkroczyła ekumenia. Doktryna katolicka przenika do wielu zborów i jest to poważne zagrożenie.
Znam wielu jak już pisałem Świadków i są to wspaniali ludzie, uczciwi, uczynni i chętni aby pomóc innym, znam też byłych świadków, złego słowa nie mogę o nich powiedzieć. Zawsze na pierwszym miejscu trakrują nauki biblijne.
I jest to wspaniałe że ludzie wybrali Słowo Boże niż religię, żadna religia nie zbawia, zbawia Jezus Chrystus i to od nas zależy czy stanie się on surowym sędzią czy serdecznym przyjacielem.

Agnieszka

Postautor: Agnieszka » pt mar 02, 2018 4:54 pm

Grzes55555 pisze:Agnieszko, zgadza się, niejeden katolik czy prawosławny po prostu MA Biblię, świadek ją czyta i tu jest różnica, świadek nie jest bałwochwalcą i to jest bardzo ważne, a co do zborów protestanckich- jak zapewne wiesz nie ma idealnego zboru, zawsze będzie coś nie tak. Jeżeli nauczanie jest zgodne z Pismem Świętym można tam być, jeżeli zaś odbiega- odchodzimy z takiego zboru, jak pisze - kropla kwasu zakwasza całe ciasto, zatem jeśli w nauczaniu znajdziemy coś niebiblijnego i nie zostanie ono poprawione na właściwe jestem za opuszczeniem takiego zboru. Akurat ja nie zaaklimatyzowałem się w żadnym. Moim zdaniem trudno jest znaleźć zbór całkowicie zgodny z Pismem Świętym a wierz mi widziałem nauczanie niejednego.
Jest to przykre tym bardziej w czasie gdy wkroczyła ekumenia. Doktryna katolicka przenika do wielu zborów i jest to poważne zagrożenie.
Znam wielu jak już pisałem Świadków i są to wspaniali ludzie, uczciwi, uczynni i chętni aby pomóc innym, znam też byłych świadków, złego słowa nie mogę o nich powiedzieć. Zawsze na pierwszym miejscu trakrują nauki biblijne.
I jest to wspaniałe że ludzie wybrali Słowo Boże niż religię, żadna religia nie zbawia, zbawia Jezus Chrystus i to od nas zależy czy stanie się on surowym sędzią czy serdecznym przyjacielem.

Grzesiu , nie będę i nie chcę już wchodzić w ten temat....... i jak wspomniałam w mojej wcześniej wypowiedzi, że w innym wątku odniosę się jeszcze do tzw. prawd, więc wkleję odnośnik :
viewtopic.php?f=28&t=878&p=21672#p21672
i ze swojej strony napiszę, że piękne i wspaniałe jest to kiedy ludzie potrafią być ludźmi dla tych inaczej wierzących bądź nie wierzących, dla tych którzy nie uznają Biblii za Pismo Święte - natchnione przez Boga ale szanują też tych którzy uważają Biblię za Słowo samego Boga a jeszcze piękniej i wspanialej jest kiedy potrafimy współpracować, współżyć społecznie ponad podziałami, przyjaźnic się, lubić, kochać :-)

Awatar użytkownika
Grzes55555

Postautor: Grzes55555 » pt mar 02, 2018 5:12 pm

Agnieszko ale nie uciekaj od nas, jesteśmy otwarci na rózne rozmowy i naprawdę cenimy Słowo Boże, duża większość z nas to byli świadkowie, jedni znaleźli się w danej religii, inni nie, ale bardzo cenimy Słowo Boże i staramy się żyć zgodnie z Nim :)

Pstryk Provolone

Postautor: Pstryk Provolone » pt mar 02, 2018 5:22 pm

Tudzież słowo Boże jest przyczyną wielu sporów i nieporozumień. Myślę że gdy człowiek opuszcza foremkę religijną, przynależność do niej (danego wyznania, doktryny, a nawet światopoglądu zbudowanego na tych kruchych podstawach) jest bardziej ludzki/na obraz Boży, niż ten który tkwi w "świątyni którą zburzył Jezus"
Miarą wszystkich rzeczy jest człowiek.

Agnieszka

Postautor: Agnieszka » pt mar 02, 2018 5:34 pm

Grzes55555 pisze:Agnieszko ale nie uciekaj od nas, jesteśmy otwarci na rózne rozmowy i naprawdę cenimy Słowo Boże, duża większość z nas to byli świadkowie, jedni znaleźli się w danej religii, inni nie, ale bardzo cenimy Słowo Boże i staramy się żyć zgodnie z Nim :)

Grzesiu , ja nie uciekam od Was :-)
Od czasu do czasu pewnie tu zajrzę , ale nie chcę też poświęcać większości swojego czasu na forum - wirtualnym świecie , wystarczy mi moja praca zawodowa przed kompem i w między czasie przeglądanie innych ważnych dla mnie witryn internetowych nie związanych z religią , poza tym nie długo dojdzie mi więcej rodzinnych obowiązków :-) co jest dla mnie priorytetową sprawą :-)
Pozdrawiam :-)

Awatar użytkownika
Grzes55555

Postautor: Grzes55555 » pt mar 02, 2018 5:42 pm

Cieszy mnie to że nie odchodzisz :) Naprawdę.

Wróć do „Tematy eschatologiczne”