Bluźnierstwo w "Strażnicy" ?

W tym miejscu można omawiać i weryfikować na podstawie Pisma Świętego nauki Świadków Jehowy
Awatar użytkownika
Ann78
Kontaktowanie:

Re: Bluźnierstwo w "Strażnicy" ?

Postautor: Ann78 » czw mar 09, 2017 6:25 pm

Przypomnę może te cytaty:

"Imiona trzech potężnych istot, w niem wykazane znakomitemi, są: Ojciec Jehowa, Logos i Lucyfer, Jego synowie. Syn Lucyfer zorganizował i prowadził bezbożny bunt, którego Jehowa nie powstrzymuje, aż nadchodzi nato słuszny czas, a wtedy On wchodzi w drogę i poskramia ów bunt i buntowników. Przez swego lojalnego Syna, Logosa, Bóg w zupełności wyzwala ludzkość..." ("Wyzwolenie" 1929 s. 5-Przedmowa; por. ed. ang. 1926).

Tutaj na równi stawia się Pana Jezusa (Logos) z Lucyferem. Mówi sie, ze obaj są synami Boga.
To BLUŹNIERSTWO.

"Te dwie istoty, Lucyfer i Logos, w Piśmie Świętem są nazwane 'Gwiazdami Zarannemi'. (...) Pismo Święte jasno poucza, że były dwie potężne istoty, nazwane 'Gwiazdami Zarannemi', mianowicie Logos i Lucyfer. Na początku stworzenia ziemi musiało nastąpić zwołanie tych niebiańskich istot, podczas którego to zwołania Stwórca opowiedział im swój cel odnośnie przygotowania mieszkania dla człowieka i stworzenia go; i tedy właśnie te dwie potężne istoty, 'Gwiazdy Zaranne', śpiewały na chwałę Wieczystego" ("Wyzwolenie" 1929 s. 15-16).

Znowu to samo, "dwie potężne istoty"
Porównanie Pana Jezusa i Jego wszechmocy do Lucyfera i jego siły.
Niestety, to TAKŻE BLUZNIERSWTO.
Zapraszam na www.jwpomoc.pl

bernard

Postautor: bernard » czw kwie 13, 2017 12:58 pm

Nie tylko można wierzyć w Trójce , ale i ta wiara jest czymś co charakteryzuje chrześcijaństwo. Chrześcijanin zaś to ten co wielbi Ojca przez Syna w Duchu Swiętym . ;)

Ilyad

Postautor: Ilyad » czw kwie 13, 2017 1:20 pm

Chrześcijanin zaś to ten co wielbi Ojca przez Syna w Duchu Swiętym . ;)

Chrześcijanin, to ten co naśladuje Chrystusa i powierzył Mu swoje życie. ;) W więzieniu jako kapelan spotkałem wielu ludzi (prawie WSZYSTKICH !) którzy wysławiali Boga jako nominalni Katolicy, jednak do Chrześcijan im było jednak daleko.

bernard

Postautor: bernard » czw kwie 13, 2017 2:26 pm

gdansk pisze:
bernard pisze:Nie tylko można wierzyć w Trójce , ale i ta wiara jest czymś co charakteryzuje chrześcijaństwo. Chrześcijanin zaś to ten co wielbi Ojca przez Syna w Duchu Swiętym . ;)

Ja wierzę w to co znajduję w Biblii

Czyż Biblia nie mówi o Ojcu , Synu i Duchu Swiętym ?
Bez względu na to jak ktoś pojmuje Ojca , Syna czy Ducha Świętego , jest czymś oczywistym ze życie i zbawienie nasze jest uzależnione właśnie od Ojca , Syna I Ducha Świętego .

Nie wiem Bernardzie czy wiesz, ale Trójca to dogmat stworzony w IV wieku ne

Ciekawe tylko dlaczego pisma np z II wieku mówią o trynitarnym pojmowaniu Boga?
i głosi, że są trzy osoby które tworzą jednego Boga.

Nie. Nauka o Trojcy mówi o jednym jedynym Bogu w trzech Osobach. Ojciec jest Bogiem , Syn jest Bogiem i Duch jest Bogiem - lecz nie trzech Bogów lecz jeden Bóg. Trzy Osoby , wszak Ojciec ,Syn I Duch nie są ta sama osoba lecz trzema osobami . Jeden Bóg , jedna istota , lecz trzy osoby.

Nie można mówić że trzy osoby tworzą jednego Boga gdyż oznaczało by to że Jego istota ( bóstwo )dzieli się na części. To jest herezja i żaden normalny kościół w to nie wierzy.

Dla mnie to science fiction takie samo jak to, że amerykanie mają gdzie ufoludków .

Dla niektórych sam Jezus to kosmita, zaś Biblia to zapis spotkania z obcymi.
To ze czegoś się nie pojmuje nie znacza ze coś nie istnieje.

bernard

Postautor: bernard » czw kwie 13, 2017 2:28 pm

Gdansk
Poświęciłeś życie Jezusowi, a co z Jahwe ? Bogu życia nie poświęciłeś

Poświęcenie się Jezusowi jest maksymalnym poświęceniem się Ojcu. Innej drogi nie ma. Bez Syna nie można być blisko Ojca.Bez Syna nie można wielbić Ojca w prawdzie.
Dojście do Ojca bez Syna to ułuda .

bernard

Postautor: bernard » czw kwie 13, 2017 2:32 pm

Ilyad pisze:

Chrześcijanin, to ten co naśladuje Chrystusa i powierzył Mu swoje życie. ;) W więzieniu jako kapelan spotkałem wielu ludzi (prawie WSZYSTKICH !) którzy wysławiali Boga jako nominalni Katolicy, jednak do Chrześcijan im było jednak daleko.

Trudno kogos kto jest tylko z nazwy chrześcijaninem takim go nazywać ,bez względu na konfesje.
Ostatnio zmieniony czw kwie 13, 2017 7:54 pm przez bernard, łącznie zmieniany 1 raz.

Ilyad

Postautor: Ilyad » czw kwie 13, 2017 3:40 pm

gdansk pisze:
Ilyad pisze:

Poświęciłeś życie Jezusowi, a co z Jahwe ? Bogu życia nie poświęciłeś ?

Nie można przyjść do Boga z pominięciem Jezusa. Nie można uwielbiać Ojca, nie uwielbiając Jezusa:
"aby wszyscy czcili Syna, jak czczą Ojca. Kto nie czci Syna, ten nie czci Ojca, który go posłał."
Jana 5:24
Jak ktoś zrobił podobnie do Jana i ukląkł przed Jezusem, wyznając "Pan mój i Bóg mój" to nie za dobrze prawda ?

A co to znaczy że ktoś jest z "nominalnego" wyznania ? Jakie jest twoje wyznanie i dlaczego nie jest "nominalne" ?

Nominalny Chrześcijanin to pozorant - powołuje się na Jezusa, ale nie naśladuje Go w życiu.
To dla ciebie świadkowie Jehowy to jakie to jest wyznanie ? Tez "nominalne" ? :D

Jeżeli ktoś zmienia jedynie religię i jeden zestaw doktryn - innym, jego zdaniem lepszym, ale nie przychodzi do Boga na Jego warunkach (przez pokutę, wyznanie grzechów i przyjęcie Chrystusa jako Pana i Zbawiciela), to pomylił drogi. Nazwa nie uczyniła jeszcze nikogo w oczach Bożych chrześcijaninem. Podział denominacyjny jest w Chrześcijaństwie jest wytworem ludzkim. Bóg ma bardzo proste kryterium oceny: albo ktoś przyjął Boże zbawienie i naśladuje Pana w życiu, albo nie. Proste ;)

Ilyad

Postautor: Ilyad » czw kwie 13, 2017 4:54 pm

gdansk pisze:Z tego ci czytam w Biblii, co zresztą sam przytaczasz, Jezus jest drogą do jego ojca, czyli Boga Jahwe. Kim jest wiec Jahwe w twoim życiu ? Skoro Jahwe jest Ojcem a Jezus synem to kto jest ważniejszy ? Ojciec czy syn , który tylko prowadzi do Ojca ?

a ja zapytałem, czy jak ktoś zrobił jak Jan i ukląkł przed Jezusem z wyznaniem "Pan mój i Bóg mój" to zrobił dobrze czy źle ?

Piszesz, ze nominalny chrześcijanin to pozorant.....czyli jak ktoś jest np katolikiem i mocno wierzy np w Trójcę to twoim zdaniem nie jest "nominalnym" chrześcijaninem ale prawdziwym chrześcijaninem ? A jak ktoś jest świadkiem Jehowy i idzie droga jaką wyznacza Jezus, to jest prawdziwym chrześcijaninem czy tylko nominalnym chrześcijaninem ?

Jeżeli ktoś np. Katolik, wierzący w Trójcę będzie żył Słowem Bożym i naśladował Chrystusa w życiu, będzie Chrześcijaninem, ale jeżeli jego życie nie będzie poświadczało tego to będzie tylko pozorantem. Podobnie SJ.
Skąd w ogóle wziąłeś takie słowo jak Nominalny ? ;)

Rozumiesz co chciałem powiedzieć, czy chcesz się pospierać o słowa ?
Piszesz o wyznawaniu doktryn... twoim zdaniem nie jest ważne w jakie doktryny wierzy się ?

Jest ważne, ale prawdziwą doktrynę sam Bóg kształtuje przez Ducha Świętego w człowieku, który ma szacunek do Jego Słowa. Biblia w pierwszej kolejności prowadzi człowieka do społeczności z Bogiem, przez odpuszczenie grzechów. Doktryna jest kwestią drugorzędną.
o dlaczego Jezus mówi wprost, że jego Ojciec szuka takich, którzy czczą Go w duchu i w PRAWDZIE ?

A Ty już poznałeś PRAWDĘ O Twojej "prawdzie" ?
https://www.youtube.com/channel/UCjgEXT ... K7-EuAOfEw
Dlaczego Jezus ostro krytykował tzw uczonych w piśmie ?

Krytykował ich za obłudę, a nie za błędną doktrynę. Sprawy doktrynalne nie będą nam do końca jasne, dopóki nie nadejdzie "Dzień Pański"
Zaprzeczasz sam sobie....;)

Nie zauważyłem. Nigdy też nie prorokowałem "końca świata" na 1914, 1925, 1975 rok i nie zwalałem potem winy na tych co mi uwierzyli ;)

Ilyad

Postautor: Ilyad » czw kwie 13, 2017 5:14 pm

gdansk pisze:Czyli jak świadek Jehowy postępuje zgodnie z tym co Jahwe i Jezus mu nakazują to jest prawdziwym chrześcijaninem czy pozorantem ?

nie rozumiesz - trudno.
No to jak to ma się, że np katolik i świadek sa prawdziwymi chrześcijanami a jeden odrzuca Trójcę a drugi święcie w nią wierzy ? Jeden odrzuca nieśmietelną dusę a drugi w nią wierzy ?

Chrześcijaństwo to sposób na życie. Dopiero w drugiej kolejności doktryna.A Ty jesteś Chrześcijaninem ? Czy Twoim zdaniem naśladowanie Chrystusa sprowadza się do atakowania wierzących inaczej w niechrześcijańskiej atmosferze z niechrześcijańskim zachowaniem ?
To w koncu co to za Bóg jest w tej Biblii, że jest mu wszysto obojętne w co kto wierzy ?

Już o tym pisałem .
To jak zacznę wierzyć w Posejdona to też będę zbawiony ?

Zapytaj Pana Jezusa. Najlepiej modląc się na kolanach, poproś Go by stał się Twoim Panem i Zbawicielem. Sądząc po tonie Twoich wypowiedzi i traktowaniu innych, to wciąż jeszcze przed Tobą. Mylę się ?

Oj niezłe jajka sobie robicie z tej Biblii jak czytam, oj niezłe.....koń by się uśmiał !!!!!!!

Ja też posłużę się parabolą. "kaktus mi na ręce wyrośnie", jeżeli do świąt Datsun Cię nie zbanuje za "owoce Ducha Świętego" I NOMINALNE CHRZEŚCIJAŃSTWO. :lol:

Ilyad

Postautor: Ilyad » czw kwie 13, 2017 5:25 pm

Ja doskonale znam i Boga Jahwe i jego syna Jezusa

Więc jesteś pełnym radości i Ducha Chrześcijaninem ! Skąd więc taki niezbyt chrześcijański ton Twoich wypowiedzi i brak szacunku do oponentów ? :roll:

Wróć do „Nauki Świadków Jehowy”