Uczeń Jezusa

Jeśli znasz jakiś ciekawy i pożyteczny film godny polecenia to opisz to tutaj.
Awatar użytkownika
Ida

Uczeń Jezusa

Postautor: Ida » czw sty 05, 2017 8:19 pm

Pragnę polecić Wam świetne kazania Andrzeja Cyrikasa z kanału YouTube- uczeń Jezusa. Pastor pochodzi z KChWE ( denominacja bliska chyba Natanowi ;) )z Bielska-Białej, ale jest zapraszany do wielu społeczności na posługę Słowem Bożym. Szczególnie zachęcam do wysłuchania ostatniego cyklu wykładów "Żyjemy w czasach Babilonu Wielkiego".
https://www.youtube.com/watch?v=CVVUMnWpQBo
Jezus Chrystus wczoraj i dziś, ten sam i na wieki.

Natan

Re: Uczeń Jezusa

Postautor: Natan » pt sty 06, 2017 7:33 am

Ida pisze:Pragnę polecić Wam świetne kazania Andrzeja Cyrikasa z kanału YouTube- uczeń Jezusa. Pastor pochodzi z KChWE ( denominacja bliska chyba Natanowi ;) )z Bielska-Białej, ale jest zapraszany do wielu społeczności na posługę Słowem Bożym. Szczególnie zachęcam do wysłuchania ostatniego cyklu wykładów "Żyjemy w czasach Babilonu Wielkiego".
https://www.youtube.com/watch?v=CVVUMnWpQBo

Witaj Ido,

Znam Andrzeja Cyrikasa. Byłem u niego 3 razy w zborze. Z tym, że on sam założył niezależny, zarejestrowany zbór pod nazwą: Chrześcijańska Wspólnota Ewangeliczna (ChWE). Oto ich strona: http://www.chwe.pl/

Kościół Chrześcijan Wiary Ewangelicznej (KChWE) nie jest mi bliskim wyznaniem, choć gościłem w kilku ich zborach i mam tam przyjaciół oraz znajomych. Jest to wyznanie o profilu zielonoświątkowym, a niektóre zbory nawet reprezentują nowoczesny ruch charyzmatyczny.
Link do strony głównej: http://kchwe.pl/

Ja należę do Kościoła Ewangelicznych Chrześcijan już od marca 2003 roku. Mimo podobieństwa w nazwie do KChWE, różnica między KECh a KChWE jest zasadnicza. Mój Kościół nie ma profilu charyzmatycznego, a KChWE jest charyzmatyczny. KECh jest generalnie bardziej konserwatywny i skupia się bardziej na Ewangelii i na Biblii niż na przeżyciach duchowych. Oto linki - strona główna: http://www.kech.pl/ ; strona mojego pierwszego zboru w Toruniu: http://www.ewangeliczni.pl/ oraz strona mojego obecnego zboru: http://piatkow-deblin.weebly.com/

Iskierka

Postautor: Iskierka » pt sty 06, 2017 8:31 am

Podobnie jak Natan, też znam Andrzeja Cyrikasa, byłam kiedyś w Bielsku z naszymi braćmi ( ŚJ) w kościele, gdzie usługiwał Andrzej. Słuchałam dawniej kilka Jego wykładów, miałam pozytywne opinie, ale z ciekawością wysłucham tego co przesłałaś Ido w linku, dziękuję. :)

Co do różnic, o których pisze Natan, to zgadzam się z Jego opinią, ja też poznałam osoby z tych kościołów ale najbliższy jest mi KECh, bo jak pisze Natan: "KECh jest generalnie bardziej konserwatywny i skupia się bardziej na Ewangelii i na Biblii niż na przeżyciach duchowych".

Awatar użytkownika
Ida

Postautor: Ida » pt sty 06, 2017 7:18 pm

Natanie, dziękuję za sprostowanie. :) Najwidoczniej coś źle skojarzyłam lub niepoprawnie zapamiętałam. Wydawało mi się, że na początku byłeś związany właśnie z kościołem o zabarwieniu zielonoświątkowym. Faktycznie, nie wszystkie denominacje ewangeliczne dobrze rozeznaję i długo nie widziałam różnicy między KChWE a KECh. Dziękuję za informacje.

Natan

Postautor: Natan » pt sty 06, 2017 7:32 pm

Ida pisze:Natanie, dziękuję za sprostowanie. :) Najwidoczniej coś źle skojarzyłam lub niepoprawnie zapamiętałam. Wydawało mi się, że na początku byłeś związany właśnie z kościołem o zabarwieniu zielonoświątkowym. Faktycznie, nie wszystkie denominacje ewangeliczne dobrze rozeznaję i długo nie widziałam różnicy między KChWE a KECh. Dziękuję za informacje.

Witaj ponownie, Ido,

Nie szkodzi. :) W tych licznych odłamach i denominacjach trudno się od razu rozeznać. Ja nigdy nie byłem ani na chwilę związany z żadnym wyznaniem zielonoświątkowym czy charyzmatycznym. Co prawda takie zbory mnie zapraszały z kazaniami i wykładami, ale nigdy nie byłem członkiem tego rodzaju wyznań. Co nie znaczy, że nie dostrzegam faktu, że przynależy tam wielu szczerych i wartościowych ludzi.

ZG63

Postautor: ZG63 » śr paź 03, 2018 6:32 pm

Uczniem Jezusa może być osoba która wystrzega się głoszenia nieprawdy. Taką jest fałszywy i niebiblijny dogmat o trójcy. To najpowszechniej spotykane w różnych denominacjach demoniczne zwiedzenie.

Awatar użytkownika
Ann78
Kontaktowanie:

Postautor: Ann78 » śr paź 03, 2018 6:36 pm

Mam takie samo zdanie o naukach Świadków Jehowy na temat Pana Jezusa. Demoniczne zwiedzenie. Czego owoce zbierają niczego nieświadomi ludzie.
Zapraszam na www.jwpomoc.pl

Awatar użytkownika
Ida

Postautor: Ida » czw paź 04, 2018 2:34 am

Uczniem Jezusa może być osoba która wystrzega się głoszenia nieprawdy. Taką jest fałszywy i niebiblijny dogmat o trójcy. To najpowszechniej spotykane w różnych denominacjach demoniczne zwiedzenie.

Szanuję wszystkich wierzących w Boga. Uważasz za fałszywy dogmat o trójcy? Osobiście nie wydaję radykalnych sądów co do pojmowania majestatu Boga. Dlaczego? Bóg jest Bogiem ukrytym. Nie możemy Go zobaczyć, nie możemy z Nim spotkać się twarzą w twarz, nie możemy Go w pełni ogarnąć naszym umysłem. Jest ukryty jakby za głęboką mgłą, przez którą próbują się przebić ludzie. Usiłują dostać się do Boga poprzez dogmaty i religie, które dają projekcję naszych pragnień i wyobrażeń.
Izajasz z głębi serca zawołał: "Obyś rozdarł niebiosa i zstąpił!". I Bóg usłyszał ten krzyk, rozdarł mgielną zasłonę i przyszedł do nas. Przyszedł jako Syn Boży, nasz Zbawiciel. Jezus powiedział, ze kto widział jego, widział Ojca. Bez Jezusa niewiele wiedzielibyśmy o Bogu. Ukryty do tej pory Bóg objawił się w Chrystusie. Mówi o tym cały Nowy Testament, wręcz przepełniony jest promieniująca pewnością, że Bóg żyje. Nie jakaś najwyższa istota, nie opatrzność, nie los, nie jakiś Pan Bóg, ale Bóg-Ojciec Jezusa Chrystusa, ten Bóg żyje. Bóg nie jest tylko teologicznym twierdzeniem, ideą, siłą natury czy czymś w tym rodzaju. Jest rzeczywistością.
Pamiętam jednak o tym, co mówi Pismo.
(8) Boć zaiste myśli moje nie są jako myśli wasze, ani drogi wasze jako drogi moje, mówi Pan; (9) Ale jako wyższe są niebiosa niż ziemia, tak przewyższają drogi moje drogi wasze, a myśli moje myśli wasze.(Izj.55)
(9) Albowiem po części znamy i po części prorokujemy. (10) Ale gdy przyjdzie to, co jest doskonałego, tedy to, co jest po części, zniszczeje. …(12) Albowiem teraz widzimy przez zwierciadło i niby w zagadce; ale na on czas twarzą w twarz; teraz poznaję po części, ale na on czas poznam, jakom i poznany jest. (1Kor. 13)

W Biblii znajdziemy sporo pozornych sprzeczności. Bóg jest jeden- prawda i nie ma pośrednika gdy chodzi o jednego.
Pośrednika zaś nie ma tam, gdzie chodzi o jednego, a Bóg jest jeden. (Ef. 3:20)
I jeden jest pośrednik między Bogiem… sprzeczność?
Albowiem jeden jest Bóg, jeden też pośrednik między Bogiem a ludźmi, człowiek Chrystus Jezus, który siebie samego złożył jako okup za wszystkich… (1Tym. 2: 5,6)
Moim zdaniem do wyjaśnienia pozornych sprzeczności, głębokości rzeczywiści duchowej i pełniejszego zrozumienia natury Boga służą pewne koncepcje np. doktryna o Trójcy, którą nazywasz nauką demoniczną. To przykre. Chcemy wtłoczyć Boga w swój najsłuszniejszy system wierzeń, "ubrać" w określone atrybuty i ograniczyć Jego obecność do swojego wyznania. Często robimy to bardzo nieudolnie...Bóg to niedościgła doskonałość, świętość, nieskończoność. W naszej wyobraźni to dobroduszny, troskliwy Ojciec. Często nie mieści się w głowie, jak można wyrazić Istotę Boga poprzez Trójcę. To nie Bóg jest ograniczony, to ograniczone są nasze zdolności poznania spraw Bożych. Tylko tą ułomność niezrozumienia nazywamy często fałszem.

Awatar użytkownika
Ann78
Kontaktowanie:

Postautor: Ann78 » czw paź 04, 2018 4:22 am

Bardzo pięknie to ujęłaś, Ido!
Bóg bez Chrystusa jest odległy, w Chrystusie jest bliski.
Możemy mieć dostęp do Ojca poprzez Syna, i tylko tak. Innej drogi (jakkolwiek byśmy się starali) po prostu nie ma.
Dlatego głosimy Pana Jezusa Chrystusa, aby ludzie mogli dzięki Niemu dostąpić zbawienia.
Pozdrawiam serdecznie, Ido!
Zapraszam na www.jwpomoc.pl

Awatar użytkownika
Datsun

Postautor: Datsun » czw paź 04, 2018 4:43 am

Pięknie to napisałaś Ido! Dziękuję :)

Wróć do „Ciekawe filmy”