Izrael, Syjoniści który Izrael jest Boży?

Dział poświęcony wszelkiego rodzaju zagadnieniom związanym z religiami chrześcijańskimi.
maldam81

Re: Izrael, Syjoniści który Izrael jest Boży?

Postautor: maldam81 » śr lis 21, 2018 8:27 pm

[quote="tadeusz2904"][quote="maldam81"]

W Rz 11:16 czytamy ,,jeśli korzeń jest święty, to i gałęzie."
Do korzenia zaliczyłbym Abrahama, Jakuba, Izaaka.
Jak wiemy oni dotrzymali umowy.
Bóg Wszechmocy nie wyrwie tego drzewa z korzeniami za względu na te osoby ziemskie.[quote]

Witam,

Dla mnie w rzymian 11 korzeniem jest tylko Jezus.
W izajasza 11:1 Jezus wyrasta z pnia Jessego a nie Abrahama.
Wskazuje mi to,że chodzi o królewski ród a nie o cały Izrael.
I do tego drzewa zaliczają się ci,którzy mają królować z nim w jego królestwie.

Ezechiela 17:22-24
"Tak mówi Wszechmocny Pan: To Ja wezmę z wierzchołka wysokiego cedru, z najwyższych jego gałązek delikatną różdżkę i zasadzę na wysokiej i wyniosłej górze.
Na wysokiej górze izraelskiej ją zasadzę. I wypuści pędy i wyda owoce, i stanie się cedrem potężnym; i będzie pod nim mieszkać wszelkie ptactwo i w cieniu jego gałęzi zamieszka wszystko, co ma skrzydła.
I poznają wszystkie drzewa polne, że Ja, Pan, poniżyłem drzewo wysokie, a wywyższyłem drzewo niskie, że ususzyłem drzewo świeże, a sprawiłem, że zakwitło drzewo suche. Ja, Pan, powiedziałem to i uczynię."

Z Jezusa wyrasta nowe drzewo w niebie- Izrael boży,którego tylko gałęzie są z Izraela cielesnego.i o tym jest mowa w rzymian 11.

Izrael cielesny jest przyrównany do drzewa figowego i ono jest wykorzenione po dwakroć umarłe jak mówi list Judy.

Awatar użytkownika
tadeusz2904

Postautor: tadeusz2904 » czw lis 22, 2018 6:14 am

Maldam pisze ;
,,Izrael cielesny jest przyrównany do do drzewa figowego i ono jest wykorzenione"
Dla mnie nie takie jasne (układam klocki).

A co z umową pomiędzy Bogiem a Abramem.
,,Jam jest, oto stanowię przymierze moje z tobą, i będziesz ojcem wielu narodów" Gen.17:4 Bw.

A co z Sadlorem - poszedł na pielgrzymkę tym razem do Ziemi Świętej?
,,Nagi wyszedłem .. i nagi się tam wrócę.Hi 1,20(UBG).

maldam81

Postautor: maldam81 » czw lis 22, 2018 4:35 pm

Tadeusz,
Co do umowy z Abrahamem.

Galacjan 4:21-31
Z Abrahamem są dwa przymierza.
Paweł zalicza siebie i braci do potomstwa z wolnej,ktorych mówi,że jest mniej(144000?)
I to oni są dziećmi obietnicy- dziedzicami

Jerozolima w górze była niepłodna do czasu Jezusa
Galacjan 3:16
Otóż, obietnice dane były Abrahamowi i potomkowi jego. Pismo nie mówi: I potomkom - jako o wielu, lecz jako o jednym: I potomkowi twemu, a tym jest Chrystus.

Potomek jeden-Chrystus tak i korzeń w rzymian 11 jeden-Chrystus

Galacjan 3:28,29
"Nie masz Żyda ani Greka, nie masz niewolnika ani wolnego, nie masz mężczyzny ani kobiety; albowiem wy wszyscy jedno jesteście w Jezusie Chrystusie.

A jeśli jesteście Chrystusowi, tedy jesteście potomkami Abrahama, dziedzicami według obietnicy."

Tutaj reszta drzewa z rzymian 11 czyli dziedziców obietnicy.

Awatar użytkownika
tadeusz2904

Postautor: tadeusz2904 » sob lis 24, 2018 4:29 pm

Maldam .

Założyciel wątku Sadlor pisze ,,Temat jest bardzo trudny bo wydarzenia dzieją się na naszych oczach a stopień dezinformacji i zakłamania jest bardzo duży".

Powołałaś się na listy Pawłowe ale ja nie mam zrozumienia ich.

Myślę - Biblia napisana przez Żydów, Pan Jezus jako Mesjasz jest potwierdzony, był obiecany Żydom począwszy od Mojżesza ,przyszedł do Żydów wydaje się, że powróci do bożnicy a tam są oprócz Żydów tak jak jak przywołałaś Galacjan 2:28 ,,Nie ma Żyda ani Greka".

Podejrzewam że w bożnicach są ludzie ze wszystkich narodów, tylko pytanie .
Jakie są tam relacje - takie jak zacytowałem?.

maldam81

Postautor: maldam81 » pn lis 26, 2018 8:04 pm

Tadeusz,
Co do tematu wątku Izrael,Syjoniści,który Izrael jest Boży?

Moją odpowiedzią jest Izrael duchowy jest Izraelem Bożym.
W nowym przymierzu dla Boga Żydem jest ten kto ma obrzezane serce,tym samym Izrael przestał być narodem wybranym.
Daniela 9:24-27 proroctwo 70 tygodni dla narodu i Jeruzalem wypełniło się za Jezusa.

Izrael boży czyli nowe Jeruzalem ma siedzibę w niebie i zejdzie na ziemię dopiero po tysiącletnim królestwie zgodnie z 21 rozdziałem objawienia,więc wszystko co będzie przed tym będzie zwiedzeniem.
I ten dzisiejszy Izrael wydaje mi się sposobem szatana na zwiedzenie całej ziemi.
Jest to reakcja na ustanowione królestwo w 1914 w niebie.
W tym samym roku Mehmed V oddaje kontrolę nad Jerozolimą Brytyjczykom i wypowiada chrześcijaństwu świętą wojnę tzw. dżihad.
W 1917 deklaracja Balfoura daje podwaliny pod państwo Izrael,które w końcu powstaje w 1948.

W objawieniu 17:8-11 ósmym królem wydaje sie właśnie ten Izrael a 10 królami z objawienia 17:12 wydaje się być ONZ,gdzie Izrael ma bardzo uprzywilejowane miejsce.
W 2017 Trump ogłosił Jerozolimę stolicą i zastanawiam się czy tym sposobem Izrael stał się już tym ósmym królem.

w lipcu rabini podali,że narodził się Mesjasz. wystarczy,że ujawni się robiąc parę "cudów",przyczyni się do pokoju i zjednoczy wszystkie religie w jedną(co może być łatwe wiedząc że judaizm czeka na Mesjasza,chrześcijanie na drugie przyjście a islam na jeszcze jednego proroka,którym może być Jezus) i świat pójdzie za nimi.

Awatar użytkownika
tadeusz2904

Postautor: tadeusz2904 » śr lis 28, 2018 6:18 pm

Maldam.

Co do przywołanych wersetów to dziesiątki interpretacji.

Należy przypuszczać, że zbawienie będzie pochodzić od Żydów.

To że Żydzi w obecnym kształcie nie sprzedają ani nie kupują a i tak ciepią kasę bo mają łby, żeby się tak ustawić.

Elita Żydowska pozostała, chłam został lub się sam wytracił.

No nie wiem, czy nie powinniśmy im w łaski wchodzić (prawdziwym Izraelitom nie Syjonistom).

Myślę, że Sadlora nie odwiedziono od tematu, a jakby co to go ostrzegałem.

Sadlor

Postautor: Sadlor » ndz gru 09, 2018 4:45 pm

Tu jest odrobina więcej światła na "delarację Balfoura" o której wspomniano informacje z pierwszej ręki.

https://www.youtube.com/watch?v=RDakLZ0yvi0
z bojaźnią i ze drżeniem zbawienie swoje sprawujcie.

Awatar użytkownika
Datsun

Postautor: Datsun » ndz gru 09, 2018 9:24 pm

Sadlor pisze:Tu jest odrobina więcej światła na "delarację Balfoura" o której wspomniano informacje z pierwszej ręki.

Miło, że o nas nie zapomniałeś, Sadlorze. :)

Awatar użytkownika
tadeusz2904

Postautor: tadeusz2904 » pn gru 10, 2018 6:49 pm

Datsun pisze:
Sadlor pisze:Tu jest odrobina więcej światła na "delarację Balfoura" o której wspomniano informacje z pierwszej ręki.

Miło, że o nas nie zapomniałeś, Sadlorze. :)

Oj coś ten bracisko sadlor słaby - Datsnie bierzem litra jedziem do niego na święta.
Najsłabszy post,bez komantarza - no bo przecież to że powstał Izrael to jest sprawka Boga albo szatana innej opcji nie ma.

Ale kto się zderzy z Izraelem w Polsce -może Iskierka - wydaje się mieć energię.

Wróć do „Tematy związane z chrześcijaństwem”