"Jedyne religie prawdziwe"

Dział poświęcony wszelkiego rodzaju zagadnieniom związanym z religiami chrześcijańskimi.
Agnieszka

Re: "Jedyne religie prawdziwe"

Postautor: Agnieszka » ndz mar 18, 2018 11:13 pm

zdarzyło mi sie już kilka razy byc "pod obstrzałem" niewierzących tylko dlatego że głosiłem to co mówi Biblia, czasem niewierzacy ludzie z trudem znoszą prawdę. NT uczy nas że będziemy prędzej czy później prześladowani z powodu Ewangelli a nawet zabijani. Módlmy się o łaskę by wtedy ze śmiałościa głosić im Chrystusa i nawet w obliczu śmierci się Go nie zaprzeć.

Saldorze, może najpierw wyjaśnijmy definicję prześladowania :
prześladowanie «stałe przykrości, szykany wymierzone przeciwko osobom o innych poglądach, innej wierze itp.»

Wiara jest sprawą osobistą , intymną.
Ludzie niechętnie mówią o swoich wątpliwościach… , nie są pewni reakcji otoczenia , nie chcą być izolowani , spychani na margines , wytykani palcami a nawet szykanowani przez środowisko w którym przyszło im żyć lub pracować , poza tym czują się w swoich przekonaniach osamotnieni.
Często słyszymy słowa: „Powinieneś wierzyć tak i siak!”
Jak długo można czuć się winnym , że cenisz sobie wolność swoich własnych przekonań , przemyśleń , refleksji itp.
Czasami nasza szczerość może przysporzyć nam kłopotów – nasi znajomi zaczynają nas unikać albo co gorsza prowokować….. , ale bardzo często jest i tak , że to "my" tzw. „odmiency” – również agnostycy czy ateiści prowadząc nieumiejętnie dyskusje – swoim zachowaniem , wyrażaniem myśli prowokujemy innych do sporów przez co nasi najbliżsi zaczynają nas unikać co nie dziwi mnie wcale, bo któż dałby radę przebywać w towarzystwie osobnika który swoją prawdą , racją będzie do bólu nas „nawracał”?
Może to nie odmienność w poglądach zniechęca jednych do drugich lecz brak umiejętności szanowania innych, mimo nie zgadzania się z ich poglądami.

Niestworzone historie hinduistów, czy wypaczony Judaizm w postaci Islamu. 

Inne nauki to albo bajki albo wypaczone nauki Biblijne jak np Islam. 

Saldorze, a czy takie wypowiedzi nie są prześladowaniem?
Wg mnie jak najbardziej są.
Jest to obraza uczuć religijnych.
Odwrócmy sytuację : Wyznawcy judaizmu czy islamu napiszą np. tak : "Nie stworzone historie chrześcijan jak narodzenie Jezusa z dziewicy bez udziału mężczyzny i wypaczone nauki o Trójcy".

Nie można „deptac” człowieka tylko dlatego , że myśli , czuje , wyznaje inaczej , można co jedynie nie zgadzać się z poglądami – złota reguła postępowania.

Uważam , że tolerancja to nie pojmowanie nauk, to nie podporządkowanie się jakiejś grupie , otoczeniu lecz szanowanie innych poglądów – odmienności w sensie akceptacji drugiego człowieka z jego poglądami bez narzucania swoich racji , to akceptacja ludzi takimi jakimi są , oczywiście wykluczając skrajne , patologiczne zachowania, czyny które szkodzą / wyrządzaja krzywdę innym , bo z pewnością antywzorców nie można tolerować lecz na pewno reagować na wszelkiego rodzaju dewiacje.

Ja niestey widzę opłakane owoce polityki "multki kulti" i patrzę na to krytycznie, chodź zdaję sobie sprawę że jest to spojrzenie po części cielesne.
W końcu ci ludzie też potrzebują Pana Jezusa.

Saldorze, można to odebrać jako narzucanie - swoje "ja" - "wiem co jest komuś potrzebne" , takie "uszczęśliwianie" innych swoim szczęściem, tylko to co Tobie jest szczęściem dla drugich może być nieszczęściem. Spróbuj to proszę zrozumieć.

Napiszę pokrótce, że bardzo mocno denerwuje żydów to , że chrześcijanie próbują na siłę nawracać i mówią : "Zostawcie nas proszę w spokoju!" "Dajcie nam wierzyć jak chcemy!"

Saldorze , bardzo szanuję Twoje poglądy pomimo iż są odmienne od moich.

Dziękuję i pozdrawiam.

P.S. Pozwolę jeszcze zamieścić film który umieściła kiedyś Morwa w innym wątku.
Lekcja empatii.
http://patrz.pl/film,empatia-mp4,161661.html

Z perspektywy czasu – kiedy to jakiś czas temu udzielałam się aktywnie tutaj na forum , patrząc na moje niektóre wcześniejsze wypowiedzi – mój sposób wyrażania się gdzie nie brakuje również sarkazmu – nie jestem z tego dumna – nieraz brakowało mi tej umiejętności szanowania innych pomimo nie zgadzania się z wieloma poglądami przede wszystkim i teraz dla mnie – tylko doktrynami – i tu ciała kierowniczego a w ślad za przywódcami – osób w organizacji , dawałam się sprowokować itp. za co chciałabym szczerze przeprosić.
Bardzo często dla osób gdzie Biblia która jest autorytetem stała się niestety przedmiotem przewrotnych sporów w których i ja brałam kiedyś udział.

Awatar użytkownika
Datsun

Postautor: Datsun » pn mar 19, 2018 7:01 am

Agnieszka pisze:
Datsun pisze:Agnieszko, bardzo proszę przeczytaj jeszcze raz moje pytania i odpowiedz. Czy zgadzasz się z tym co Pan Jezus powiedział?
Dalajlama nie ma tutaj nic do rzeczy...

Datsunie , wybacz ale nie jestem i nie czuję się zobligowana do wyznania swojej wiary , tłumaczenia się w co wierzę i jak wierzę bądź nie wierzę i uszanuj to bardzo proszę.
P.S. Myślę również, że taka forma dyskusji przypomina bardziej komitet sadowniczy bądź wspólnotę np. w jw.org gdzie starszy bierze kogoś na słówko...... i to również może odstraszać wielu forumowiczów.

A uważasz się za chrześcijankę?
Cytujesz wybiórczo słowa Pana Jezusa, a innych Jego wypowiedzi z tego co widzę nie uznajesz. Kim On dla Ciebie jest?

Agnieszka

Postautor: Agnieszka » pn mar 19, 2018 7:25 am

Datsun pisze:
Agnieszka pisze:
Datsun pisze:Agnieszko, bardzo proszę przeczytaj jeszcze raz moje pytania i odpowiedz. Czy zgadzasz się z tym co Pan Jezus powiedział?

Datsunie , wybacz ale nie jestem i nie czuję się zobligowana do wyznania swojej wiary , tłumaczenia się w co wierzę i jak wierzę bądź nie wierzę i uszanuj to bardzo proszę.
P.S. Myślę również, że taka forma dyskusji przypomina bardziej komitet sadowniczy bądź wspólnotę np. w jw.org gdzie starszy bierze kogoś na słówko...... i to również może odstraszać wielu forumowiczów.

Cytujesz wybiórczo słowa Pana Jezusa, a innych Jego wypowiedzi z tego co widzę nie uznajesz. Kim On dla Ciebie jest?

Datsunie , widzę że nie zrozumieliśmy się.
A co jak napiszę, że nie uważam się za chrzescijanke?
Będziesz głośno wykrzykiwac : "OPAMIETAJ SIĘ!" ???.
Cytuję nie tylko Jezusa , Biblię jak można zauważyć. Złota reguła postępowania jest również w innych religiach a nawet w znanym przysłowiu: "Nie czyń drugiemu co tobie nie miłe".
Naukowcy w tym również agnostycy , ateiści w swoich programach także czytają z wielu źródeł i mają do tego prawo.
Muzułmanie też cytuja Jezusa a jest dla nich tylko prorokiem.
Niektórzy ludzie nie mieli nigdy Biblii w ręku ani żadnej innej świętej dla danego wyznania księgi , bo nie trzeba być mędrcem , teologiem czy nawet uczniem Jezusa żeby czuć w swoim sercu aby nie czynić innym w taki sposób jakbyśmy nie chcieli aby i nam czyniono.

"Boskość w moim sercu" ~ Rumi

"Religia to wiara w kogoś innego doświadczenia. Duchowość to posiadanie swoich własnych doświadczeń" ~ Deepak Chopra

Wiara jest poza zasięgiem prawa.
Jest to najbardziej intymna własność człowieka
i nikt nie może żądać, aby zdawał on z tego rachunek.
autor: Napoleon I

Awatar użytkownika
Datsun

Postautor: Datsun » pn mar 19, 2018 9:35 am

Agnieszka pisze:
Datsun pisze:
Agnieszka pisze:

Datsunie , widzę że nie zrozumieliśmy się.
A co jak napiszę, że nie uważam się za chrzescijanke?
Będziesz głośno wykrzykiwac : "OPAMIETAJ SIĘ!" ???.

Będę tak wołał, będę...
Na początku gdy pisywałaś na forum to podawałaś się za osobę nawróconą i pisałaś o Jezusie jak zadziałał w Twoim życiu.
Widzę, że z czasem sporo się zaczęło zmieniać. Pierwszym szokiem było Twoje stwierdzenie, że Stary Testament to "zbiór mitów i legend", a potem to już było jakby z górki.
Teraz propagujesz pogląd w stylu multikulti i co widać ewidentnie -próbujesz tym zarazić też innych.
Sugeruję dopóki masz jeszcze czas opamiętać się i poważnie potraktować wszystkie wypowiedzi Pana Jezusa, a nie tylko te, które pasują do Twojego aktualnego widzimisię.
Czytałaś w ogóle regulamin forum? Mam wrażenie, że chyba nie... :?
Przeczytaj proszę. Sam regulamin wyraźnie przedstawia cel forum, przede wszystkim propagowanie wartości chrześcijańskich. Wszystkie religie, którymi jesteś obecnie zafascynowana to z punktu widzenia prawdziwego chrześcijanina i ucznia Jezusa są narzędziami diabelskimi mającymi na celu odciągnięcie ludzi od zbawienia, które jest tylko w Panu Jezusie.
Czujesz się atakowana? Nie powinnaś, bo chyba wiesz jak uczeń Jezusa powinien w świetle Jego nauk to postrzegać.
Dokładnie tak samo będzie na forach np. judaistycznych gdy ktoś propaguje np. buddyzm i.t.p.

Sytuacja beznadziejna jednak nie jest, Agnieszko :)
I tutaj przepraszam za dość mocne słowa...
Moim zdaniem dałaś się wpuścić zwyczajnie w manowce. W takiej sytuacji trzeba szczerze paść na kolana przed Panem Jezusem i odrzucić swoje widzimisię w pokorze. Potem będzie tylko lepiej. :)
Trzeba dać Mu tylko działać w swoim życiu.

Agnieszka

Postautor: Agnieszka » pn mar 19, 2018 10:28 am

Będę tak wołał, będę...
Na początku gdy pisywałaś na forum to podawałaś się za osobę nawróconą i pisałaś o Jezusie jak zadziałał w Twoim życiu.
Widzę, że z czasem sporo się zaczęło zmieniać. Pierwszym szokiem było Twoje stwierdzenie, że Stary Testament to "zbiór mitów i legend", a potem to już było jakby z górki.
Teraz propagujesz pogląd w stylu multikulti i co widać ewidentnie -próbujesz tym zarazić też innych.
Sugeruję dopóki masz jeszcze czas opamiętać się i poważnie potraktować wszystkie wypowiedzi Pana Jezusa, a nie tylko te, które pasują do Twojego aktualnego widzimisię.
Czytałaś w ogóle regulamin forum? Mam wrażenie, że chyba nie... :?
Przeczytaj proszę. Sam regulamin wyraźnie przedstawia cel forum, przede wszystkim propagowanie wartości chrześcijańskich. Wszystkie religie, którymi jesteś obecnie zafascynowana to z punktu widzenia prawdziwego chrześcijanina i ucznia Jezusa są narzędziami diabelskimi mającymi na celu odciągnięcie ludzi od zbawienia, które jest tylko w Panu Jezusie.
Czujesz się atakowana? Nie powinnaś, bo chyba wiesz jak uczeń Jezusa powinien w świetle Jego nauk to postrzegać.
Dokładnie tak samo będzie na forach np. judaistycznych gdy ktoś propaguje np. buddyzm i.t.p.

Sytuacja beznadziejna jednak nie jest, Agnieszko :)
I tutaj przepraszam za dość mocne słowa...
Moim zdaniem dałaś się wpuścić zwyczajnie w manowce. W takiej sytuacji trzeba szczerze paść na kolana przed Panem Jezusem i odrzucić swoje widzimisię w pokorze. Potem będzie tylko lepiej. :)
Trzeba dać Mu tylko działać w swoim życiu.

Datsunie przede wszystkim to nie jestem jak to okresliles zafascynowana innymi religiami.
Zainteresowanie, poznawanie to nie fascynacja.
Nie probuje również zarazić innych "multikulti" - raczej "zarazić" zrozumieniem innych i zwyczajnie poszanowaniem człowieka.

Tak czytałam regulamin forum:
3. Staraj się pisać na forum i traktować innych tak jak chciałbyś aby Ciebie traktowano. (mój dopisek - złota reguła postępowania)
4. W rozmowach nie wolno nikogo obrażać, poniżać ani pisać oczerniających treści.
5. Nie wolno czynić złośliwych, ironicznych oraz ośmieszających uwag pod czyimś adresem.
Autor regulaminu chyba sam nie zrozumiał treści.

Niniejsze forum jest prywatne i nie jest głosem żadnego kościoła bądź religii ale ma na celu propagowanie chrześcijańskich wartości.
Zapytaj proszę sam siebie jakie wartości przejawiasz i czy Twoje nawrócenie to przypadkiem nie puste słowa? - wybacz proszę za moją szczerość.
To prawda , że moje poglądy ewoluowaly i mam do tego prawo ale nie mam prawa obrażać uczuć religijnych innych osób i nie zapominaj proszę, że jest to karalne - bo Internet już nie jest Twoim prywatnym miejscem.

Infantylne. Sugerujesz brać przykład z fanatyków? A jednak nie wszyscy chrześcijanie , muzułmanie itd. tacy są. Poza tym nie trzeba daleko szukać - wystarczy przyjrzeć się chrześcijanom walczącym między sobą.

Reszty Twojej wypowiedzi nie skomentuje.

Awatar użytkownika
Datsun

Postautor: Datsun » pn mar 19, 2018 12:08 pm

Nie potrafisz się nawet zadeklarować jako chrzecijanka. Mieszasz na każdym kroku różne religijne i filozoficzne ideologię. To może wyjaśnisz wszystkim jaki jest w takim razie Twój cel pisania na forum chrześcijańskim?

Agnieszka

Postautor: Agnieszka » pn mar 19, 2018 1:00 pm

Datsun pisze:Nie potrafisz się nawet zadeklarować jako chrzecijanka. Mieszasz na każdym kroku różne religijne i filozoficzne ideologię. To może wyjaśnisz wszystkim jaki jest w takim razie Twój cel pisania na forum chrześcijańskim?

Datsunie, nie czytasz mnie uważnie i przed Tobą ani publicznie nie czuję się zobligowana do składania jakichkolwiek deklaracji.
Jeszcze raz - Nie probuje zarazić innych "multikulti" - raczej "zarazić" zrozumieniem innych i zwyczajnie poszanowaniem człowieka.
Spory o Trójce i sięganie do tzw. "pogańskich wierzeń" - to już jest zainteresowanie i czerpanie z innej kultury. Takich podobieństw jest mnóstwo...... i może to co nazywamy dzisiaj mitem , mitologia nie jest....???
Odnośnie filozoficznej ideologii - również wśród teologów mamy filozofów i nie tylko ja cytuje owych myślicieli.
To jak wierzymy czy nie wierzymy jest naszą prywatną sprawą.....
Mój cel pisania na forum (z pewnością długo tu nie zagoszcze)
Celem powstania forum jest wymiana myśli oraz duchowe wsparcie osobom, które były lub są Świadkami Jehowy.
Nie sądzę żeby forma takich dyskusji była duchowym wsparciem..... - nazwałbym to w pewnym sensie reżimem.
Wielu świadków Jehowy i byłych świadków ma dosyć tłumaczenia się, poczucia niskiej wartości, ciągłego poczucia winy , że nie wierzę prawidłowo itp. , zostają agnostykami , ateistami albo przechodzą na buddyzm itd. bądź maja Boga - w sercu ale bez żadnych ksiąg, religii bo mają dosyć takiego chrześcijaństwa i takich chrzescijan - wpadania z deszczu pod rynnę.
Osoba która pierwszy raz wejedzie tu na forum może poczuć się jak w jw.org albo i jeszcze gorzej - takie jest moja zdanie i nie tylko moje. Ja rejestrując się tutaj na forum nie czytałam wcześniej wpisów i to był mój błąd......
Czy jako administrator / gospodarz dajesz pozytywny przykład? Czy Twoje zachowanie jest zachętą do bycia chrzescijaninem? (Pytanie retoryczne)
Pozostając w temacie:
A co jeśli to nie chrześcijaństwo jest bliżej prawdy?
Może żadna religia nie jest prawdą?

Dopisek:
Grześ napisał w innym wątku :
Nie jest to forum zamknięte, jesteśmy bardzo chętni aby rozmawiać ze Świadkami Jehowy, Katolikami, Protestantami, Ateistami i osobami z każdej religii świata.
Ale ta rozmowa musi wypływać ze szczerej chęci obu stron.

Żeby móc dyskutować z osobami z każdej religii świata , uważam że potrzebna jest chociaż jakaś minimalna wiedza na temat przynajmniej kilku religii , poza tym pisząc w liczbie mnogiej "jesteśmy" - nie jestem pewna czy autor forum podpisze się pod Twoimi słowami Grzesiu...... w każdym bądź razie jak na razie nie zakwestionował tego bezpośrednio ale pośrednio owszem.......
Więc raczej szanse znikome aby ktokolwiek o innych poglądach miał swobodę wypowiedzi bez oceniania i chciałby prowadzić dyskusje w takiej kulturze języka jakikolwiek dialog.

W jaki sposób można prowadzić dialog? Na zasadzie organizacji świadkow Jehowy? Przyjmijcie naszą literaturę ale "my - swiadkowie" już od Was nic nie weźmiemy, bo nie możemy..... itp.
Jako ciekawostkę napiszę, że w Londynie na Oxford Circus bardzo często stoją z rozłożonym stolikiem z Chrześcijanie z swoją literaturą (nie piszę o świadkach Jehowy) a parę kroków dalej Muzułmanie rozdają za darmo Koran po arabsku z tłumaczeniem na język angielski - chętnych do rozmowy też nie brakuje.
Jestem niesamowicie szczęśliwa, że zamieszkałam w kraju wielokulturowym , nauczyło mnie to przede wszystkim otwartości na innych , poza tym lubię też podróżować do bardziej egzotycznych krajów gdzie również poznaję zwyczaje , kulturę, wierzenia....,itd.
Wiem jedno , że bardzo często dzieci wychowywane w radykalnym chrześcijaństwie gdzie są wszelkie zakazy , nakazy uciekają w inny świat i jestem zdania , że można dziecku wytłumaczyć w co my wierzymy a nie w co ma / musi wierzyć tym bardziej , że nasz światopogląd może również ulec kiedyś zmianie.
Ostatnio zmieniony pn mar 19, 2018 9:37 pm przez Agnieszka, łącznie zmieniany 3 razy.

Sadlor

Postautor: Sadlor » pn mar 19, 2018 2:09 pm

Ja tak sobie myślę że, jakakolwiek jest relacja Agnieszki z Bogiem próbuje nam powiedzieć by nabrać delikatności, bo w krajach "multi kulti" ewangelizacja może wyglądać nieco inaczej niż u nas w Polsce. Pamietajmy o tym co nam powiedział Pan Jezus.

( Mat 10 : 16 ) "Oto Ja posyłam was jak owce między wilki, bądźcie tedy roztropni jak węże i niewinni jak gołębice."

Jak tak patrzę na użtkowników tego forum ( nie wykuczając siebie ) to jesteśmy bardziej jak byki lub niedźwiedze, przemy naprzód przekonani o swojej sile, łamiąc wszelki opór. Skąd sie to wzięło? To proste żyjemy bezpieczni wolni od prześladowań i bądź co bądź jest nam wygodnie. Jednak sytuacja się odwraca i powoli jesteśmy spychani do defensywy, musimy nauczyć się być sprytnymi jak węże i niewinnymi jak gołębice. Czasem twierdzę lepiej jest zdobyć grupą komandosów niż wielką armią. Powiem szczerze że sam z trudem się tego uczę.

Myślę że kulturalna wymiana myśli powinna być głównym punktem forum, ono nikogo nie zbawi ani nie zaprowadzi do Jezusa, czytając sprzeczne poglądy trudno jest znaleźć prawdę.
z bojaźnią i ze drżeniem zbawienie swoje sprawujcie.

Iskierka

Postautor: Iskierka » pn mar 19, 2018 9:28 pm

Sadlor pisze:Ja tak sobie myślę że, jakakolwiek jest relacja Agnieszki z Bogiem próbuje nam powiedzieć by nabrać delikatności, bo w krajach "multi kulti" ewangelizacja może wyglądać nieco inaczej niż u nas w Polsce. Pamietajmy o tym co nam powiedział Pan Jezus.

( Mat 10 : 16 ) "Oto Ja posyłam was jak owce między wilki, bądźcie tedy roztropni jak węże i niewinni jak gołębice."

Jak tak patrzę na użtkowników tego forum ( nie wykuczając siebie ) to jesteśmy bardziej jak byki lub niedźwiedze, przemy naprzód przekonani o swojej sile, łamiąc wszelki opór. Skąd sie to wzięło? To proste żyjemy bezpieczni wolni od prześladowań i bądź co bądź jest nam wygodnie. Jednak sytuacja się odwraca i powoli jesteśmy spychani do defensywy, musimy nauczyć się być sprytnymi jak węże i niewinnymi jak gołębice. Czasem twierdzę lepiej jest zdobyć grupą komandosów niż wielką armią. Powiem szczerze że sam z trudem się tego uczę.

Myślę że kulturalna wymiana myśli powinna być głównym punktem forum, ono nikogo nie zbawi ani nie zaprowadzi do Jezusa, czytając sprzeczne poglądy trudno jest znaleźć prawdę.

Czasem myślę, że walka na doktryny pomiędzy chrześcijanami bardziej zachwieje wiarę, niż rozmowa z tzw. poganinem ;)

Nie uszło mojej uwadze to, że Agnieszka została wezwana przed tablicę jak uczniak i musi się tłumaczyć :) ;) , więc nie pisz Sadlor o kulturalnej wymianie myśli, bo była u niektórych kultura, były też myśli, tyle, że nie te myśli :D ;) .......

Sadlor

Postautor: Sadlor » pn mar 19, 2018 11:38 pm

Iskierka pisze:Czasem myślę, że walka na doktryny pomiędzy chrześcijanami bardziej zachwieje wiarę, niż rozmowa z tzw. poganinem ;)

Tutaj zgodzę się w pełni.

Co do kulturalnej wymiany myśli to też trochę mi nie w smak takie wyrywanie do tablicy i tłumaczenie się przed ludźmi z czego i jak wierzymy. Nawet jeśli mamy wrażenie że ktoś błądzi, bądź oddala się od prawdy, naciskanie go do pewnych deklaracji nic nie zmieni, jedyne dekalracje jakie mają znaczenie w wieczności to te które składamy przed Bogiem. Przyparcie do muru, szczególnie przez człowieka, wywołać może głównie odruch obronny i w efekcie zatwardzenie serca. Jeśli się z czymś nie zgadzamy weźmy Słowo do ręki i wyjaśnijmy na jego podstawie co jest prawdą a co fałszem. Zabraniajac pisać pewne rzeczy nic nie osiągniemy ( oczywiscie z pewnymi wyjątkami w postaci spamowania wylgaryzmów itp. ).
Z pewnymi stwierdzeniami Agnieszki się nie zgadzam, i biada mi jeżeli kiedykolwiek w życiu pragnąłbym szukać prawdy poza Chrystusem. Modlę się o to bym nigdy nie stracił wiary i relacji z moim Zbawicielem, i nie opiera się to na zwykłym przekonaniu ale na świadectwie mojego odmienionego życia. Wiem kim byłem i kim jestem i komu to zawdzięczam, wiem też że przeciwnik może to wypaczyć filozofią i czczym urojeniem ( jak postrzegam inne religie ) dlatego jestem ostrożny. Jednak rozumiem punkt widzenia Agnieszki w odniesieniu do innych religii, przynajmniej w teorii, nie wiem jak bym się zachowywał żyjąc w kraju wieloreligijnym i multikulturowym, jako stary człowiek na pewno bym sie zradykalizował. A jako nowy człowiek? Czy mam wystarczająco Ducha Świętego by pójśc do dzielnicy muzeumańskiej i jak Paweł na Aeropagu głosić im Ewangelię, mając za nic własne życie wiedząc że należy ono do Chrystusa. Ostatnio coraz cześciej zadaje sobie takie pytanie. Czy i wy myślicie o tym?
z bojaźnią i ze drżeniem zbawienie swoje sprawujcie.

Wróć do „Tematy związane z chrześcijaństwem”