Potrzebne świadectwa do specjalnego wydania Biblii

Zapraszamy do opisywania swoich świadectw nawrócenia lub innych świadectw działania Boga w swoim życiu.
Natan

Potrzebne świadectwa do specjalnego wydania Biblii

Postautor: Natan » pt cze 24, 2016 7:59 pm

Drodzy Forumowicze,

Przygotowywana jest specjalna edycja Nowego Testamentu, w której zamieszczone byłyby materiały dla poszukujących Świadków Jehowy. W związku z tym potrzebne są świadectwa byłych Świadków. Tu na Forum kilka takich znajdujemy. Kto z Was zgadza się, by zamieścić jego świadectwo w tym wydaniu Pisma Św., niech to najpierw przemyśli z modlitwą, a potem to potwierdzi. Szczegóły dogramy.

Awatar użytkownika
Datsun

Re: Potrzebne świadectwa do specjalnego wydania Biblii

Postautor: Datsun » sob cze 25, 2016 4:14 am

Witam
Niesamowita wiadomość :)
Jeśli chodzi o moje świadectwo zamieszczone na forum to jest do dyspozycji.

Iskierka

Postautor: Iskierka » sob cze 25, 2016 6:26 am

Natanie, jeśli mogę zapytać. Jak ma wyglądać ten Nowy Testament?
Czy podobnie jak wydanie u świadków, gdzie dołączono "tematy do rozmów"?

Jeszcze inna sprawa, czy takie świadectwa nie "zaciemnią" Bożego Słowa i nie zwrócą nadmiernej uwagi czytelników właśnie na świadectwa ludzi, a nie na przesłanie Pana Jezusa?
To moje spostrzeżenia oczywiście ale według mnie lepiej wydać osobną broszurkę ze świadectwami, a nie łączyć ze Słowem Bożym aby nam ktoś nie zarzucił, że to jest "Wasz Nowy Testament" a to jest "Nasz Nowy Testament".

Do poznania prawdy Bożej musi nas przekonać przede wszystkim Duch Święty. :)

Natan

Postautor: Natan » sob cze 25, 2016 10:59 am

Iskierka pisze:Natanie, jeśli mogę zapytać. Jak ma wyglądać ten Nowy Testament?
Czy podobnie jak wydanie u świadków, gdzie dołączono "tematy do rozmów"?

Jeszcze inna sprawa, czy takie świadectwa nie "zaciemnią" Bożego Słowa i nie zwrócą nadmiernej uwagi czytelników właśnie na świadectwa ludzi, a nie na przesłanie Pana Jezusa?
To moje spostrzeżenia oczywiście ale według mnie lepiej wydać osobną broszurkę ze świadectwami, a nie łączyć ze Słowem Bożym aby nam ktoś nie zarzucił, że to jest "Wasz Nowy Testament" a to jest "Nasz Nowy Testament".

Do poznania prawdy Bożej musi nas przekonać przede wszystkim Duch Święty. :)

Moda na specjalistyczne wydania Biblii przyszła z USA. Wydano po polsku np. Biblię metalowca i Biblię motocyklisty. Są to Nowe Testamenty z dodatkowym materiałem, jak świadectwa nawróconych heavy-metalowców czy motocyklistów oraz prezentacja przesłania Ewangelii. Podobny zamysł towarzyszy projektowi Biblii do rozpowszechniania Świadkom. Ja nie prowadzę tego projektu. Pewien Brat poprosił mnie o pomoc w zdobyciu odpowiednich materiałów.

Ilyad

Postautor: Ilyad » sob cze 25, 2016 3:18 pm

Też zastanawiam się nad celowości takiego wydania Biblii. Problemem ŚJ nie jest przecież to że nie mają dostępu do Słowa Bożego, ale to że nie mają społeczności z Jezusem ( przynajmniej w większości ) - no ale to moje zdanie. W razie czego moje świadectwo można tam zamieścić.
Pozdrawiam Pokojem Bożym

robbo1

Postautor: robbo1 » sob lip 15, 2017 6:32 pm

Widzę,że szukacie sposobności nawracania takich jak ja.
Niedawno kupiłem sobie:
"Pełne zwycięstwo Nowy Testament wydanie dla sportowców".wyd. Vocatio
Niemniej kiedy przeczytałem wypowiedź np. Claudio Taffarel,iż pewny był zwycięstwa,i kiedy
R.Baggio spudłował :
"jedyną rzeczą,jak przyszła mi do głowy,było uklęknięcie i podziękowanie stwórcy - dobrze wiedziałem ,ze zwycięstwo przyszło wyłącznie przez niego i że muszę oddać mu chwałę".
To podobne świadectwa porzucających prawdę ośmieszą wasze wydanie.
Jak ośmieszają powroty do katolicyzmu opisane w książce Tadeusza Kundy w książce "Odnalazłem zagubione owce".[...jest tam ponad 90 nadesłanych świadectw...].
Czekam na wydanie,na pewno zakupię.
Na pewno.

Awatar użytkownika
Datsun

Postautor: Datsun » sob lip 15, 2017 8:35 pm

Nie mówimy przecież o powrocie do katolicyzmu, Robbo.
Mówimy o narodzeniu się na nowo.
Wspomniałeś o nawracaniu Ciebie... Narodziłeś się na nowo?

Awatar użytkownika
Ann78
Kontaktowanie:

Postautor: Ann78 » ndz lip 16, 2017 9:17 pm

Robbo, bardzo Cię lubię.
Nie boisz się przebywać z nami, chociaz wiesz, ze Twoja organizacja tego zabrania.
Znasz także doskonale i rozumiesz powody, dla których piszemy tutaj - świadczy o tym Twój poprzedni post w tym temacie - pomimo tego czytasz i komentujesz nasze posty.
Starasz się być niezależny i szczery.
To godne szacunku.
Mówisz, ze śmieszą Cię świadectwa nawrócenia?
To, ze ktoś powiedział, ze zawdzięcza zwycięstwo Bogu?
Czyzbys nie wiedział, ze nie mamy nic, czego byśmy od Niego nie otrzymali, i ze wszystko, cokolwiek robimy, powinnismy robić tak, jak dla Pana, nie dla ludzi?
Jesli ktoś żyje z Bogiem, każda jego myśl i każdy krok są Jemu poddane.
Taki człowiek wierzy, ze WSZYSTKO w jego życiu dzieje się za wolą Bożą.
Zapraszam na www.jwpomoc.pl

Natan

Postautor: Natan » wt lip 18, 2017 6:04 am

Robbo,

Ja także Cię lubię i szanuję. Jesteś bardzo kulturalnym i inteligentnym Forumowiczem. Nikogo nie obrażasz, tylko przedstawiasz swoją starannie opracowaną apologię organizacji i doktryny Świadków Jehowy.

Przypominasz mi mnie sprzed lat. Jako starszy zboru i gorliwy Świadek zbierałem literaturę biblistyczną, ciekawe wycinki i kserokopie, w których uczeni teolodzy i bibliści (często liberalni lub nieortodoksyjni) popierali wyjaśnienia Świadków. Opracowywałem także własne argumenty w obronie mojej wiary. Nazbierało się tego sporo, ale potem doszedłem jednak do ściany i stwierdziłem: Nieważne, co mówią pisarze materiałów Towarzystwa Strażnica, ani co głoszą modernistyczni bibliści, czy też, co głoszę ja sam. Najważniejsze jest to, by z gorliwą modlitwą i uwagą dojść do prawdy takiej, jaka jest u źródła, to znaczy w krystalicznie czystym Słowie Bożym. Chociaż trudne to było dla mnie doświadczenie, system doktrynalny Strażnicy runął po takim studium (wzbogaconym sięganiem do tekstu greckiego i do słownika grecko-polskiego, a także innych narzędzi biblistycznych), a ja potem zachodziłem w głowę, co dalej.

Nie namawiam Cię, byś odszedł od Świadków Jehowy. Łatwo jest komuś zburzyć wiarę, ale przecież trzeba w miejsce zburzonych fundamentów dać pełnowartościowy zamiennik. Jeśli ktoś miałby odejść od Świadków Jehowy, a potem stać się gorszym człowiekiem i się stoczyć, to takie odejście nie ma najmniejszego sensu. Jak kiedyś powiedział biskup Polikarp ze Smyrny: "...niemożliwa jest dla nas taka zmiana zdania, która by prowadziła od lepszego do tego, co gorsze, dobrze zaś jest zmieniać, by przejść od złego do sprawiedliwości" ("Męczeństwo św. Polikarpa" XI.1).

Natan

Postautor: Natan » sob lip 14, 2018 7:37 am

korba pisze:
Natan pisze:Przygotowywana jest specjalna edycja Nowego Testamentu, w której zamieszczone byłyby materiały dla poszukujących Świadków Jehowy. W związku z tym potrzebne są świadectwa byłych Świadków. Tu na Forum kilka takich znajdujemy. Kto z Was zgadza się, by zamieścić jego świadectwo w tym wydaniu Pisma Św., niech to najpierw przemyśli z modlitwą, a potem to potwierdzi. Szczegóły dogramy.

I co? Dwa lata i ukazało się to wydanie?

Korbo, dziękuję za zainteresowanie tym projektem.

Jeśli chodzi o zebranie dostatecznej liczby świadectw - to zostały one opracowane i przygotowane. Byli Świadkowie stanęli na wysokości zadania.

Natomiast otrzymałem taką odpowiedź od osoby pilotującej projekt:

"Ja spróbowałem, ale nie udało mi się. Piotr Zaremba nie chciał się tym zająć sam. Jeśli ty byś chciał albo znasz ktoś, który by chciał, to on jest otwarty".

Bliżej nie wiem, na czym polegały przeszkody. Czy może zabrakło środków lub sponsorów...

Osobiście nie mam przekonania do tego projektu, m.in. dlatego, że nie pochwalam przekładu Stare i Nowe Przymierze, przekładu literackiego autorstwa Piotra Zaremby i Anny Haning. W moim odczuciu to przekład nie tylko dowolny, ale wręcz samowolny; miejscami jest parafrazą. A właśnie Nowy Testament z tego tłumaczenia, miał być wykorzystany w tym specjalistycznym wydaniu NT.

Wróć do „Świadectwa”