Nawracamy Świadków Jehowy i co dalej?

Zapraszamy do opisywania swoich świadectw nawrócenia lub innych świadectw działania Boga w swoim życiu.
Agnieszka

Re: Nawracamy Świadków Jehowy i co dalej?

Postautor: Agnieszka » pt kwie 14, 2017 7:38 pm

korba pisze:
I niech rozmówcy sami zdecydują

O jakich rozmówcach piszesz? Za każdym razem taki zabójca ma o tym mówić? Gdy jedzie na zgrupowanie? gdy wchodzi na nabożeństwo? Gdy idzie głosić? gdy wchodzi do sklepu...też? Bo dlaczegoż to nie? A jak z grupką znajomych idzie do kina? Każdemu ma się wytłumaczyć?
Sorry, ale jak widzę, nie masz rozsądnych wyjaśnień, a to, co proponujesz jest, nierealne.

Chciałbyś iść do kina z skazanym za pedofilię , morderstwo? Nie interesuje Cię to z kim spotykasz się? Jeżeli idzie ktoś taki na zakupy do sklepu to nie będzie przecież krzyczał np. jestem pedofilem , ale jeżeli idzie np. na zebranie śJ gdzie panuje tzw. rodzinna atmosfera , podaje rękę , umawia się z Tobą na głoszenie - to co ? Co zrobisz jak dowiesz się np. z innych źródeł i to sprawdzisz? Ochoczo pójdziesz z kimś takim do służby, zaprosisz do domu na kawę?
Być może ja też kiedyś zmieniłam parę słów z kimś takim jak np. pracowałam kiedyś w PL jako hostessa w super / hipermarketach - ale to był tylko potencjalny klient / - ka, a nie znajomy / - a z którym /- ą spędzam czas.
Wybacz ale w moim życiu nie ma miejsca dla kryminalistów - takich okrutnikow którzy zniszczyli życie innym do końca ich życia bądź odebrali z premedytacją życie innym ! Jestem w stanie zrozumieć nieumyślne spowodowanie śmierci bądź w obronie własnej / w obronie bliskich , ale nie umyslnych morderców czy gwalcicieli / pedofilii!
Wiesz - irytuje mnie to, że wykluczonym za drobne przewinienia , albo nie tak okrutne - nie podaje się nawet ręki na zebraniu , a już pedofilowi i mordercy owszem .

Agnieszka

Postautor: Agnieszka » pt kwie 14, 2017 7:41 pm

P.S. Odpowiesz mi na moje - może wg Ciebie tez i nierozsadne pytania?

Agnieszka

Postautor: Agnieszka » pt kwie 14, 2017 8:04 pm

Albo zapytam jeszcze inaczej - czy chciałbyś żeby Twoim pasterzem / starszym zboru był ktoś taki ..... , albo ktoś kto wiedział a nie powiedział, że osoba z którą przyjaźnisz się może być zagrożeniem np. dla Twoich dzieci które chodzą bawić się z dziećmi pedofila w ich domu rodzinnym? Nie byłbyś wkurzony?????
Ja nie wyobrażam sobie gdybym wiedziała, że ktoś wyszedł z więzienia skazany za pedofilię aby nie poinformować o tym innych - nie dalabym rady spać spokojnie!
Dlaczego takie osoby przenoszone są do innych odległych zborów i cicho sza?
Ja odpowiem Ci dlaczego - bo przypuszczam, że taka osoba która skrzywdzilaby kogoś w zborze i wszyscy by o tym wiedzieli , a potem powróciła z więzienia do tego samego zboru , to z pewnością ochoczego powitania nie zaznalaby, nie mówiąc już o tym jak wszyscy ochoczo poszliby z takim kimś do głoszenia.
Ja bym nigdy w życiu nie poszła. Najbardziej obludne jest to , że ktoś taki...... , z taką przeszłością mówi / poucza kogoś o szczęściu rodzinnym .
Ta pani o której pisałam wcześniej - co zdradziła swojego męża, była bez żadnych skrupułów odpytywana kiedy podnosiła rękę na zebraniu o szczęściu rodzinnym gdzie bracia starsi i wiele ludzi w zborze wiedziało za co była wykluczona i juz po miesiącu znowu przywrócona. To trzeba mieć tupet! Ja z mama nie wytrzymałysmy i wyszłysmy z zebrania , potem ojciec kiedy wrócił z zebrania i spytał dlaczego wyszłysmy, to jeszcze stanął w jej obronie! To było nie do zniesienia! Nas krytykował za blachostki a nie widział belki w swoim oku , brudnych grzechów innych - ale cóż - sam kiedyś zdradzał moja mamę! Swój swojego wart!

Agnieszka

Postautor: Agnieszka » pt kwie 14, 2017 8:20 pm

P.S . Ja kiedyś jako osoba pełnoletnia kiedy spotkałam się / miałam jednego stałego chłopaka - moja pierwsza miłość byłam pouczana o moralności - bo przecież prowadziłam się niemoralne :lol: , przez tych którzy później zdradzali swoje żony / mężów albo przez braci starszych którym 15 / 16 - letnim dzieciom rodziły się dzieci.

Agnieszka

Postautor: Agnieszka » pt kwie 14, 2017 8:35 pm

Korba - piszesz w innym wątku , że nie pojedziesz na konferencje - masz wolną wolę ; tak jak ja nigdy w życiu nie poszlabym np. z pedofilem na głoszenie i nie chciałabym przebywać w towarzystwie kogoś takiego - bo też mam wolną wolę i mam prawo wiedzieć z kim zaznajamiam się a jeżeli ktoś inny wie a to ukrywa - wie , że inni w zborze chodzą na głoszenie z pedofilem , to świadczy o tych osobach - jaką troska obdarzaja swoich kochanych braci i siostry.

Awatar użytkownika
Ann78
Kontaktowanie:

Postautor: Ann78 » pn kwie 17, 2017 6:59 pm

Agnieszka pisze:https://youtu.be/EBX8lZyR4ME
Dla mnie to jest wielkie nieporozumienie Bernardzie a nie wspólnota Chrystusowa.
Nie oceniam Cię Bernardzie i nie kwestionuje , że nie masz szczerych pobudek , szczerego serca ; ale wybacz ja siebie w takiej wspólnocie nie widzę.

Byłam w KK przez większość mego życia. O wspólnocie nie było tam mowy. Społeczność to ludzie, których coś jednoczy, którzy wspierają sie nawzajem i wspólnie rozważają interesujące ich sprawy. Ja tego w KK nie doświadczyłam. Była tam rutyna i schematy, to na pewno, ale czy o to chodzi? Nie osądzam, proszę mnie dobrze zrozumieć.
W Ciele Chrystusa wyglada to zupełnie inaczej. Chwała Panu, ze dał mi tego doświadczyć.
Zapraszam na www.jwpomoc.pl

bernard

Postautor: bernard » pn kwie 17, 2017 7:12 pm

A ja dla odmiany po porzucenia romansu z Jw.Org odnalazłem żywa relacje z Panem w KK , nawrocilem się i zacząłem Nowe Zycie w Duchu Świętym .

Ilyad

Postautor: Ilyad » pn kwie 17, 2017 9:21 pm

bernard pisze:A ja dla odmiany po porzucenia romansu z Jw.Org odnalazłem żywa relacje z Panem w KK , nawrocilem się i zacząłem Nowe Zycie w Duchu Świętym .

Nie kwestionuję Twojego nawrócenia, ale dla mnie jesteś ewenementem :D . Wszyscy, których znałem z tego że nawrócili się w KK, najpóźniej po kilku latach prób ożywienia swojego środowiska w końcu odeszli z KK i to najczęściej z wielkim hukiem.

Awatar użytkownika
Ann78
Kontaktowanie:

Postautor: Ann78 » pn kwie 17, 2017 10:38 pm

Dziś jeszcze oglądałam Tajemny Plan z Fabianem Blaszkiewiczem na YouTube. Były Jezuita. Obecnie nawrócony. Warto posłuchać, co ma do powiedzenia.

Awatar użytkownika
Ann78
Kontaktowanie:

Postautor: Ann78 » pn kwie 17, 2017 10:39 pm

bernard pisze:A ja dla odmiany po porzucenia romansu z Jw.Org odnalazłem żywa relacje z Panem w KK , nawrocilem się i zacząłem Nowe Zycie w Duchu Świętym .

Różnie Bóg prowadzi.

Wróć do „Świadectwa”