Nawracamy Świadków Jehowy i co dalej?

Zapraszamy do opisywania swoich świadectw nawrócenia lub innych świadectw działania Boga w swoim życiu.
Agnieszka

Re: Nawracamy Świadków Jehowy i co dalej?

Postautor: Agnieszka » pt kwie 14, 2017 4:01 pm

korba pisze:Po co?
Zawsze mnie zastanawia: PO CO świadkowie mieliby chronić pedofilii? Jaki interes by w tym mieli?
Po co komu w zborze pedofil? Skoro np. cudzołożnika wykluczają, oszusta też, a pedofil... na coś im miałby się przydać?
Nie rozumiem tego. Zresztą pedofila też wykluczają, tylko jaką korzyść by mieli z tego, aby go 'chronić' przed prawem świeckim ;-)

Też tego nie rozumiem jak można być tak bezdusznym i obludnym - jak można pozwolić pedofilowi głosić Słowo Boże i w ogóle iść z pedofilem na głoszenie!
http://jwsurvey.org/general-information ... oes-online
https://youtu.be/2BkF_4NWUbI
Wypowiedzi przywódców na przesłuchaniu w Australii też pokazują "przejęcie" pedofilia......

Agnieszka

Postautor: Agnieszka » pt kwie 14, 2017 4:03 pm

korba pisze:A Ty to tak dla mnie wklejasz te linki? Jeśli tak, to naprawdę niepotrzebnie.

Nie dla Ciebie - a co tylko Ty tu zaglądasz?

korba

Postautor: korba » pt kwie 14, 2017 4:07 pm

eż tego nie rozumiem jak można być tak bezdusznym i obludnym - jak można pozwolić pedofilowi głosić Słowo Boże i w ogóle iść z pedofilem na głoszenie!

Ja bym zadał inne pytanie: Jak można zabójcy pozwolić głosić słowo? A zapewne znasz jak nawracają się i tacy np. w więzieniach. Powinni głosić czy nie?
Nie baw się tan bezmyślnie osądzając sprawy.
Czy facet, który 10 lat temu kogoś zabił dzisiaj wciąż jest zabójcą? Czy nawrócenie coś daje w takim razie?
Aj Agnieszka... coś za płytkie wnioski wyciągasz.

Agnieszka

Postautor: Agnieszka » pt kwie 14, 2017 4:13 pm

korba pisze:
eż tego nie rozumiem jak można być tak bezdusznym i obludnym - jak można pozwolić pedofilowi głosić Słowo Boże i w ogóle iść z pedofilem na głoszenie!

Ja bym zadał inne pytanie: Jak można zabójcy pozwolić głosić słowo? A zapewne znasz jak nawracają się i tacy np. w więzieniach. Powinni głosić czy nie?
Czy facet, który 10 lat temu kogoś zabił dzisiaj wciąż jest zabójcą? Czy nawrócenie coś daje w takim razie?

Poszedł byś z pedofilem na głoszenie , albo pozwoliłbys swoim bliskim - żonie / dzieciom jeśli masz pójść z pedofilem na głoszenie? Są grzechy i PRZESTĘPSTWA! Nie chciałabym obracać się w kręgach takich ludzi - bynajmniej ja!

Agnieszka

Postautor: Agnieszka » pt kwie 14, 2017 4:17 pm

Agnieszka pisze:
korba pisze:

Poszedł byś z pedofilem na głoszenie , albo pozwoliłbys swoim bliskim - żonie / dzieciom jeśli masz pójść z pedofilem na głoszenie? Są grzechy i PRZESTĘPSTWA! Nie chciałabym obracać się w kręgach takich ludzi - bynajmniej ja!

P.S. Powinni poinformować , np. tak - byłem kiedyś w więzieniu bo zabiłem...... , zgwałciłem...... , ale mocno tego żałuję i Bóg odmienił moje życie...... I niech rozmówcy sami zdecydują czy będą chcieli dyskutować z takimi osobami - gramy w otwarte karty - fair play.

Agnieszka

Postautor: Agnieszka » pt kwie 14, 2017 4:19 pm

korba pisze:

Dlaczego ten pedofil zaprzeczył, że nie był karany za pedofilię? SKLAMAL! To jest uczciwe wg Ciebie?

Agnieszka

Postautor: Agnieszka » pt kwie 14, 2017 5:07 pm

P.S. Zazwyczaj zabójcy - mordercy są skazywani na dożywocie , w niektórych krajach stosowana jest też kara śmierci.
W Stanach i w innych krajach są upubliczniani przestępcy i uważam , że jest to uczciwe - każdy ma prawo znać również nie błaha przeszłość takich osób - wiedzieć z kim ma doczynienia również w pracy - i tu w wielu zawodach jest wymagane zaświadczenie o niekaralności (ja również weryfikuje swoich ewentualnie przyszłych współpracownikow) , wiedzieć do jakich domów (swoich kolegów / koleżanek) chodzą nasze dzieci - kim są rodzice , itd. Tu nie chodzi tylko o głoszenie , ale o nasze codzienne życie - im więcej o kimś wiemy tym lepiej.
Podam taki przykład - moja siostra wynajmowala mieszkanie osobie która przestała jej płacić czynsz , podpowiedziałam , żeby wrzuciła w Google imię i nazwisko tej osoby i okazuje się, że widnieje w rejestrze dłużników i jest ściana przez komorników i firmy windykacyjne . Moja siostra powiedziała mi tak : "Kurcze , żebym wcześniej wiedziała, że tak można sprawdzić to w życiu nie wynajelabym mieszkania tej osobie". Sprawa jest w sądzie - ale jak to nasze sądy...... - czekanie w nieskończoność...... To tak ku przestrodze dla innych.

korba

Postautor: korba » pt kwie 14, 2017 6:36 pm

I niech rozmówcy sami zdecydują

O jakich rozmówcach piszesz? Za każdym razem taki zabójca ma o tym mówić? Gdy jedzie na zgrupowanie? gdy wchodzi na nabożeństwo? Gdy idzie głosić? gdy wchodzi do sklepu...też? Bo dlaczegoż to nie? A jak z grupką znajomych idzie do kina? Każdemu ma się wytłumaczyć?
Sorry, ale jak widzę, nie masz rozsądnych wyjaśnień, a to, co proponujesz jest, nierealne.

Agnieszka

Postautor: Agnieszka » pt kwie 14, 2017 7:38 pm

korba pisze:
I niech rozmówcy sami zdecydują

O jakich rozmówcach piszesz? Za każdym razem taki zabójca ma o tym mówić? Gdy jedzie na zgrupowanie? gdy wchodzi na nabożeństwo? Gdy idzie głosić? gdy wchodzi do sklepu...też? Bo dlaczegoż to nie? A jak z grupką znajomych idzie do kina? Każdemu ma się wytłumaczyć?
Sorry, ale jak widzę, nie masz rozsądnych wyjaśnień, a to, co proponujesz jest, nierealne.

Chciałbyś iść do kina z skazanym za pedofilię , morderstwo? Nie interesuje Cię to z kim spotykasz się? Jeżeli idzie ktoś taki na zakupy do sklepu to nie będzie przecież krzyczał np. jestem pedofilem , ale jeżeli idzie np. na zebranie śJ gdzie panuje tzw. rodzinna atmosfera , podaje rękę , umawia się z Tobą na głoszenie - to co ? Co zrobisz jak dowiesz się np. z innych źródeł i to sprawdzisz? Ochoczo pójdziesz z kimś takim do służby, zaprosisz do domu na kawę?
Być może ja też kiedyś zmieniłam parę słów z kimś takim jak np. pracowałam kiedyś w PL jako hostessa w super / hipermarketach - ale to był tylko potencjalny klient / - ka, a nie znajomy / - a z którym /- ą spędzam czas.
Wybacz ale w moim życiu nie ma miejsca dla kryminalistów - takich okrutnikow którzy zniszczyli życie innym do końca ich życia bądź odebrali z premedytacją życie innym ! Jestem w stanie zrozumieć nieumyślne spowodowanie śmierci bądź w obronie własnej / w obronie bliskich , ale nie umyslnych morderców czy gwalcicieli / pedofilii!
Wiesz - irytuje mnie to, że wykluczonym za drobne przewinienia , albo nie tak okrutne - nie podaje się nawet ręki na zebraniu , a już pedofilowi i mordercy owszem .

Agnieszka

Postautor: Agnieszka » pt kwie 14, 2017 7:41 pm

P.S. Odpowiesz mi na moje - może wg Ciebie tez i nierozsadne pytania?

Wróć do „Świadectwa”