Nawracamy Świadków Jehowy i co dalej?

Zapraszamy do opisywania swoich świadectw nawrócenia lub innych świadectw działania Boga w swoim życiu.
bernard

Re: Nawracamy Świadków Jehowy i co dalej?

Postautor: bernard » pn lip 10, 2017 8:58 am

Evander

Prawda wyzwoliła mnie z fałszywych nauk. Prawda, którą głoszą ŚJ sprawiła, że teraz jestem spokojny wewnętrznie i ze spokojem patrzę w przyszłość i czekam na to aż na ziemi będzie raj obiecany przez Jehowę .

Prawda wyzwala z fałszywych nauk . Pierwszym jednak od czego wyzwala to grzech ,odłączenie od Boga . Bóg przywraca nam utracone synostwo które przez grzech Adama utracilismy . Skoro staliśmy się Synami Bożymi - co też dokonuje się przez Chrystusa ,z Chrystusem i w Chrystusie -to jedyne co nas powinno ,,jarać" to sam Bóg ,nasz Ojciec a nie to co nam daje. I tu jest pierwszy miernik czy naprawdę kochamy . Miłość kieruje się wobec osoby , ,,napędza " ja to kim jest druga osoba a nie to co nam daje czy nie daje.
Czy Twoja miłość do Boga jest właśnie taka ?

Ilyad

Postautor: Ilyad » pn lip 10, 2017 9:13 am

Evander:
poszukiwałem prawdziwego Boga i znalazłem go w Biblii

A jak Go już znalazłeś, to co wtedy zrobiłeś ?
a nie w doktrynach
Więc dlaczego tak zaciekle walczysz z tymi, którzy różnią się od Ciebie w doktrynie ? Czy nie uważasz że nasze poznanie Boga powinno być widoczne nie tylko tym, że różnimy się od ludzi ze "świata" DOKTRYNALNIE, lecz powinno przekładać się także na nasz stosunek do nich, miłość do nich, a nawet do naszych nieprzyjaciół ?

Ilyad

Postautor: Ilyad » pn lip 10, 2017 10:17 am

Z kim ja walczę ? Jedyna walka jaką toczę to ta aby każdy poznał Jehowę, prawdziwego Boga a nie tkwił w fałszu .

Poznałem Boga z Biblii. Czego nie wiem z Biblii, a co Ty mógłbyś mi nowego o Nim powiedzieć ?
Robię to co nakazał Jezus, głoszę prawdę o Jehowie. Co widzisz w tym złego ?

Jaka jest prawda o Jehowie, którą głosił Jezus ?

Awatar użytkownika
Ann78

Postautor: Ann78 » pn lip 10, 2017 10:18 am

evander pisze:
Ann78 pisze:
evander pisze:
Ann78 pisze:
evander pisze:Racja Zibi, Biblia nawet ludzi nazywa ludzi bogami . Oczywiście ludzie nie są takimi bogami jak Jehowa, który jest Bogiem najwyższym, któremu podlega wszystko, nawet Jezus.

Witaj, drogi Evander :)
Miło, ze się zarejestrowałeś.
Czy możesz opowiedzieć trochę o sobie, może swoje świadectwo? Co nasz dobry i kochany Bóg uczynił w Twoim życiu?
Wszedłeś do naszej społeczności, i to bardzo miłe, mówię Ci więc - czyj się tu dobrze, czytaj pisz.
Pozdrawiam!

Mój dobry i kochany Bóg Jehowa uczynił, że prawda o nim wyzwoliła mnie z fałszywych nauk np o trójcy . Pozdrawiam !

A czy Twoja prawda wyzwoliła Cię od samego siebie?
Inaczej, czy prawda, ktorą znalazles w organizacji, dała Ci pokój i wlała miłość do Twego serca?

Prawda wyzwoliła mnie z fałszywych nauk. Prawda, którą głoszą ŚJ sprawiła, że teraz jestem spokojny wewnętrznie i ze spokojem patrzę w przyszłość i czekam na to aż na ziemi będzie raj obiecany przez Jehowę .

Elevander,
Czy możesz, zgodnie z Biblią powiedziec, ze Twoja prawda to Pan Jezus Chrystus, i ze cała Prawda i wszystko, co jest Ci potrzebne do chrześcijańskiego życia, jest w Nim?

Awatar użytkownika
Ann78

Postautor: Ann78 » pn lip 10, 2017 1:44 pm

evander pisze:Moja prawda to prawda o Jehowie przekazanej przez Jezusa, jego syna. Ja do zbawienia potrzebuję Boga a nie tylko jego syna.

Niestety, Biblia mówi inaczej o zbawieniu. Przykro mi.

Awatar użytkownika
Ann78

Postautor: Ann78 » pn lip 10, 2017 5:08 pm

evander pisze:
Ann78 pisze:
evander pisze:Moja prawda to prawda o Jehowie przekazanej przez Jezusa, jego syna. Ja do zbawienia potrzebuję Boga a nie tylko jego syna.

Niestety, Biblia mówi inaczej o zbawieniu. Przykro mi.

To dziwne bo nawet w modlitwie, której uczy Jezus mamy modlić się do jego Ojca czyli do Jehowy.

Czy Pan Jezus użył tam słów: "Jehowo, Boże"?

Awatar użytkownika
Ann78

Postautor: Ann78 » pn lip 10, 2017 5:59 pm

evander pisze:Czy możesz odpowiedzieć na proste pytanie kim jest Ojciec Jezusa ? Jak ma na imię ?

Może Ty odpowiesz na moje pytania?

Awatar użytkownika
Ann78

Postautor: Ann78 » pn lip 10, 2017 6:14 pm

evander pisze:
Ann78 pisze:
evander pisze:Czy możesz odpowiedzieć na proste pytanie kim jest Ojciec Jezusa ? Jak ma na imię ?

Może Ty odpowiesz na moje pytania?

W modlitwie Pańskiej Jezus nakazał zwracać się jego wyznawcom jak do Ojca.
Więc teraz odpowiedz mi kim jest Ojciec Jezusa ?

Ojciec jest Bogiem.
Czy w modlitwie nakazał mówić "Jehowo Boże"? Odpowiedz.

Awatar użytkownika
Ann78

Postautor: Ann78 » pn lip 10, 2017 7:21 pm

evander pisze:Ojciec jest Bogiem.
Czy w modlitwie nakazał mówić "Jehowo Boże"? Odpowiedz.

Czy ten Ojciec ma jakieś imię czy jest to bezimienny Bóg ?[/quote]
Tetragram YHWH odnosi się do Boga Najwyższego: Ojca i Syna i Ducha Świetego.

Wróć do „Świadectwa”