Czy wierzysz i wyznajesz..

Osoba Jezusa Chrystusa oraz nasze z Nim relacje
Iskierka

Czy wierzysz i wyznajesz..

Postautor: Iskierka » wt kwie 10, 2018 6:20 am

Czy wierzysz i wyznajesz........

Czy wierzysz, że Biblia jest Bożym Słowem, skierowanym do nas, do ludzi, abyśmy czytając ją nie błądzili w wierze?

1. Czy wierzysz i wyznajesz, że Jezus jest Synem Bożym?
2. Czy wierzysz i wyznajesz, że Jezus był z Ojcem w niebie zanim powstał świat?
3. Czy wierzysz i wyznajesz, że jako Syn, Jezus ma naturę Swego Ojca i tym samym jest Bogiem?
4. Czy wierzysz i wyznajesz, że jest Stworzycielem świata, że przez Niego i dla Niego zostało wszystko stworzone?
5. Czy wierzysz i wyznajesz, że sam Bóg Ojciec obdarował Go chwałą, tytułami, których nie posiada żadne stworzenie?
6. Czy wierzysz i wyznajesz, że Tego Jezusa, Swego Syna, Bóg Ojciec posłał później na świat aby Jezus, poprzez swoją drogocenną krew na krzyżu Golgoty, odkupił ludzi, w tym Ciebie?
7. Czy wierzysz i wyznajesz, że zgodnie z proroctwami, Ten Jezus urodził się z żydówki Marii, został poczęty przez Ducha Świętego, że jest z pokolenia Judy, z rodu Dawida, że wychował się w Nazarecie?
8. Czy wierzysz i wyznajesz, że Jezus powołał ludzi na swoich uczniów jako zalążek Kościoła, Ciała Chrystusowego, którego jest Głową?
9. Czy wierzysz i wyznajesz, że Jezus zmarł na krzyżu, zmartwychwstał i poprzez to zwyciężył śmierć, że jest teraz w niebie, siedzi po prawicy Ojca, że przyjdzie po swoich czyli swój kościół, że będzie Sędzią, że jest Królem królów i Panem panów, Alfą i Omegą, że wszystko co czyni jest na chwałę Boga Ojca?

Czy taki Chrystus może być jedynie stworzeniem? Takim byle kim, komu nie warto oddawać czci, bo myślimy, że w ten sposób urągamy Bogu Ojcu?

Czy fakt, że Pan Jezus nie równał się z Ojcem znaczy, że Jego Ojciec nie widzi Go jako równego Sobie?

Jeśli pewnych rzeczy nie możemy pojąć, bo czy stworzenie w pełni pozna i zrówna się ze swoim Stwórcą, skoro teraz widzimy "jakby przez zwierciadło", "poznanie nasze jest cząstkowe"?, to wypada bić się w pierś, a nie wystawiać swojej przemądrzałej „gęby”, jakobyśmy dokładnie poznali Istotę Boga.
Z każdego słowa zdamy sprawę. Zatem ważmy swoje słowa, abyśmy nie wypowiedzieli ich na własny sąd, a może i zgubę.
Czasami lepiej jest zamilknąć, niż powiedzieć za dużo.

Sadlor

Re: Czy wierzysz i wyznajesz..

Postautor: Sadlor » wt kwie 10, 2018 9:20 am

Iskierka pisze:Czy wierzysz i wyznajesz........

Czy wierzysz, że Biblia jest Bożym Słowem, skierowanym do nas, do ludzi, abyśmy czytając ją nie błądzili w wierze?

3. Czy wierzysz i wyznajesz, że jako Syn, Jezus ma naturę Swego Ojca i tym samym jest Bogiem?
4. Czy wierzysz i wyznajesz, że jest Stworzycielem świata, że przez Niego i dla Niego zostało wszystko stworzone?
5. Czy wierzysz i wyznajesz, że sam Bóg Ojciec obdarował Go chwałą, tytułami, których nie posiada żadne stworzenie?
6. Czy wierzysz i wyznajesz, że Tego Jezusa, Swego Syna, Bóg Ojciec posłał później na świat aby Jezus, poprzez swoją drogocenną krew na krzyżu Golgoty, odkupił ludzi, w tym Ciebie?
7. Czy wierzysz i wyznajesz, że zgodnie z proroctwami, Ten Jezus urodził się z żydówki Marii, został poczęty przez Ducha Świętego, że jest z pokolenia Judy, z rodu Dawida, że wychował się w Nazarecie?
8. Czy wierzysz i wyznajesz, że Jezus powołał ludzi na swoich uczniów jako zalążek Kościoła, Ciała Chrystusowego, którego jest Głową?
9. Czy wierzysz i wyznajesz, że Jezus zmarł na krzyżu, zmartwychwstał i poprzez to zwyciężył śmierć, że jest teraz w niebie, siedzi po prawicy Ojca, że przyjdzie po swoich czyli swój kościół, że będzie Sędzią, że jest Królem królów i Panem panów, Alfą i Omegą, że wszystko co czyni jest na chwałę Boga Ojca?

Czy taki Chrystus może być jedynie stworzeniem? Takim byle kim, komu nie warto oddawać czci, bo myślimy, że w ten sposób urągamy Bogu Ojcu?

Czy fakt, że Pan Jezus nie równał się z Ojcem znaczy, że Jego Ojciec nie widzi Go jako równego Sobie?

Jeśli pewnych rzeczy nie możemy pojąć, bo czy stworzenie w pełni pozna i zrówna się ze swoim Stwórcą, skoro teraz widzimy "jakby przez zwierciadło", "poznanie nasze jest cząstkowe"?, to wypada bić się w pierś, a nie wystawiać swojej przemądrzałej „gęby”, jakobyśmy dokładnie poznali Istotę Boga.
Z każdego słowa zdamy sprawę. Zatem ważmy swoje słowa, abyśmy nie wypowiedzieli ich na własny sąd, a może i zgubę.

Bardzo dobre pytania Iskierko

1-9 odpowiedź brzmi Tak

Pytanie 3 by nie było niedomówień odpowiedź brzmi tak Pan Jezus ma Boską naturę tak jak Ojciec, ale Bogiem w absolutnym znaczeniu jest tylko Ojciec, moje zrozumienie popieram tym że Biblia wszędzie nam mówi o tym że Bóg jest jeden.

Iskierka pisze:Czy fakt, że Pan Jezus nie równał się z Ojcem znaczy, że Jego Ojciec nie widzi Go jako równego Sobie?

Co do pierwszej części tego pytania, jestem w stanie się z tym zgodzić bo Biblia jasno nam o tym mówi, co do drugiej częsci nie wiem, wydaje mi się że nie ma w Biblii nigdzie jasnej odpowiedzi na to pytanie. Jeżeli nawet tak jest to nie mam z tym problemu.
Ostatnio zmieniony wt kwie 10, 2018 1:01 pm przez Sadlor, łącznie zmieniany 1 raz.
z bojaźnią i ze drżeniem zbawienie swoje sprawujcie.

Awatar użytkownika
Datsun

Postautor: Datsun » wt kwie 10, 2018 9:32 am

Ja się zgadzam że wszystkim włącznie z tym, że każdy kto uważa, że poznał dokładnie istotę Boga to "przemądrzała gęba" i nic więcej. ;)

Awatar użytkownika
Ann78

Postautor: Ann78 » wt kwie 10, 2018 10:13 am

Na wszystkie postawione pytania moja odpowiedz brzmi:
TAK. AMEN.

Bardzo dobrze sformułowane i skłaniające do myślenia zdanie o tym, jak widział Syna Ojciec? Odpowiedz mamy w Hebr 1 na przykład.
Syn mówił o tym, ze Ojciec jest większy od Niego, gdyż tutaj na ziemi był w pełni człowiekiem i całkowicie polegał na Ojcu, tak wielka była Jego pokora i posłuszeństwo. To nie znaczy jednak, ze przestał byc Bogiem w sensie absolutnym. Odłożył Swoją Boskość, aby nas odkupić.

Sadlor

Postautor: Sadlor » wt kwie 10, 2018 10:37 am

Ann78 pisze:że przestał byc Bogiem w sensie absolutnym. Odłożył Swoją Boskość, aby nas odkupić.

Odłożył swoją Boskość? ja pamiętam jak pisałaś w innych tematach że Pan Jezus był w 100% Bogiem i w 100% człowiekiem, gdzie odłożył swoja Boskość?

W tym samym liście do Hebrajczyków, jest napisane że jest Arcykapłanem Boga Najwyższego ( Absolutnego ) na wzór Melchisedeka, czy też jest jednocześnie swoim własnym Arcykapłanem?

Awatar użytkownika
tadeusz2904

Postautor: tadeusz2904 » wt kwie 10, 2018 4:44 pm

Iskierka pisze:Czy wierzysz i wyznajesz........

Iskierka pisze:

Czy wierzysz i wyznajesz... i tu prolog oraz aż 9 pkt.
Spieszę Tobie wyznać, że wierzę i wyznaję wszystkie 9 pkt.

+ że Biblia jest Słowem Bożym skierowanym do nas, do ludzi abyśmy odnosili pożytek ze Słowa i nie błądzili.
Napisałaś to w takim tonie nie znoszącym sprzeciwu, że gdybym miał jakieś rozbieżności to bym bał się je wyjawić, na szczęście nie mam.
,,Nagi wyszedłem .. i nagi się tam wrócę.Hi 1,20(UBG).

Awatar użytkownika
Ann78

Postautor: Ann78 » śr kwie 11, 2018 6:36 am

Sadlor pisze:
Ann78 pisze:że przestał byc Bogiem w sensie absolutnym. Odłożył Swoją Boskość, aby nas odkupić.

Odłożył swoją Boskość? ja pamiętam jak pisałaś w innych tematach że Pan Jezus był w 100% Bogiem i w 100% człowiekiem, gdzie odłożył swoja Boskość?

W tym samym liście do Hebrajczyków, jest napisane że jest Arcykapłanem Boga Najwyższego ( Absolutnego ) na wzór Melchisedeka, czy też jest jednocześnie swoim własnym Arcykapłanem?

Denerwujesz się, Robert i podajesz argumenty typu „to jak, modli się sam do siebie?” To są typowe argumenty SJ, słyszałam je wiele razy.

Poza tym zacytowałes moją wypowiedz tendencyjnie i wynika z niej, ze ja uważam, ze Pan Jezus przesłal być Bogiem będąc na ziem. Sens mojej wypowiedzi był inny. On był Nim cały czas, ale odłożył to, polegał całkowicie na Ojcu. Masz to zawarte w Fil.2

Prosze, przeczytaj spokojnie Jana 1 i Fil. 2

Ojciec ma Syna. Jednorodzonego. Jedynego. Jest On Bogiem z Boga - J.1 cały rozdział.

„Boga nikt nigdy nie widział, lecz jednorodzony Bóg, który jest na łonie Ojca, objawił go.”J.1.18

„Który (Pan Jezus) chociaż był w postaci Bożej, nie upierał się zachłannie przy tym, aby być równym Bogu,
Lecz wyparł się samego siebie, przyjął postać sługi i stał się podobny ludziom; a okazawszy się z postawy człowiekiem,
Uniżył samego siebie i był posłuszny aż do śmierci, i to do śmierci krzyżowej.”Fil.2,6-8

Uniżył się, nie korzystał ze swojej Boskości, całkowicie polegał na Ojcu. Pokazał nam Siebie jako Drogę, którą mamy iść, jako Prawdę, w którą mamy wierzyć, jako Życie, z którego mamy czerpać (J.14,6).
Dla nas to uczynił, będąc cichym i pełnym pokory.

Sadlor

Postautor: Sadlor » śr kwie 11, 2018 8:28 am

Aniu zadaję takie pytania bo to są proste dziecięce pytania i nie masz na nie odpowiedzi. Powtarzasz wciąż jedno i to samo a uzasadnienia Biblijnego brak, dlatego się czepiam. Bo gdy piszę i uzasadniam Biblijnie jak rozumiem Ojca i Syna to słyszę jak to brakuje mi pokory albo że kogoś gorszę i najlepiej kamień u szyi i zamknąć się na kłódkę.

Awatar użytkownika
Ann78

Postautor: Ann78 » śr kwie 11, 2018 11:29 am

Robercie, są Ci podawane biblijne argumenty, ale Ty ich nie przyjmujesz.

Sadlor

Postautor: Sadlor » śr kwie 11, 2018 1:00 pm

Ja też podaje Biblijne argumenty i ich nie przyjmujesz.

Wróć do „Jezus Chrystus”