Ś.J.pomagają dla świata?

W tym miejscu można opisywać wszelkiego rodzaju spostrzeżenia związane z byciem Świadkiem Jehowy
pytanieodpowiedź

Ś.J.pomagają dla świata?

Postautor: pytanieodpowiedź » śr cze 06, 2018 12:48 pm

Często ŚJ przechwalajá się swá pomocá dla innych.Wiem,że pomogajá swoim "braciom".Ale jak wygląda ich pomoc dla świata? Ostatnio młoda ŚJ przechwalała się rzekomá pomocá Organizacji dla "usuwania skutków awarii oczyszczalni w Gdańsku", twierdzác,że tylko oni nieśli pomoc,a żadne wyznanie tej pomocy nie udzieliło.
Nie bardzo chce mi się w to wierzyć,bo od razu widać,że to przechwałki zarozumiałej zapałki.Może na tym forum zna ktoś ten temat,a może ktoś też jest z Gdańska?

Awatar użytkownika
Datsun

Re: Ś.J.pomagajá dla świata?

Postautor: Datsun » śr cze 06, 2018 12:58 pm

pytanieodpowiedź pisze:Często ŚJ przechwalajá się swá pomocá dla innych.Wiem,że pomogajá swoim "braciom".Ale jak wygląda ich pomoc dla świata? Ostatnio młoda ŚJ przechwalała się rzekomá pomocá Organizacji dla "usuwania skutków awarii oczyszczalni w Gdańsku", twierdzác,że tylko oni nieśli pomoc,a żadne wyznanie tej pomocy nie udzieliło.
Nie bardzo chce mi się w to wierzyć,bo od razu widać,że to przechwałki zarozumiałej zapałki.Może na tym forum zna ktoś ten temat,a może ktoś też jest z Gdańska?

Z Gdańska nie jestem ale można popytać się ludzi na konferencji. Wszak to już za kilka dni. Może też będziesz? :)

Onezyfor

Postautor: Onezyfor » śr cze 06, 2018 1:40 pm

Oczywiście, że pomagają. Generalnie Świadkowie to dobrzy ludzie (przecież w większości nimi byliśmy;)
Ja np. sprzątałem chodniki publiczne wokół sali Królestwa.

Problem polega na tym, że organizacja jest samochwałą.
Wiemy jak lubimy we własnym otoczeniu "chwalipięty".

Przy czym najbardziej nieobiektywne jest to, że nikt nie porównuje pomocy jakiej udzielają inne stowarzyszenia, organizacje, pojedyncze osoby.
Pamiętam jak sam zainteresowałem się tym tematem i dokonania ORG wypadły przy tym bardzo blado.

Nawet na szczeblu ewangelizacji.

pytanieodpowiedź

Postautor: pytanieodpowiedź » śr cze 06, 2018 6:14 pm

A jak się ma sprawa byłych (bo teraz chyba nie wchodzi to w rachubę)remontów wypożyczanych stadionów na swoje kongresy.Pamiętam,że trábiono o tym po całej Polsce,jak to ŚJ sá tacy najporzádniejsi i dzięki właśnie nim stadiony sá odnawiane.Pewnie też słyszeliście o tym.Zawsze mnie to irytowało,ta samoreklama, przecież nikt ich o te remonty nie prosił,mogliby tego nie robić,a jak już coś naprawili to dla własnego użytku.Dlaczego nie wyremontowali żadnego stadionu,bez wypożyczenia na swój kongres?Niech wyremontujá stadion na jakiś mecz,to kibice by ich pochwalili,a tak chwalili siebie samych.Czemu nie wybudujá swojego choćby jednego stadionu na swoje kongresy-nikt im by go nie zaśmiecał,nie musieliby go remontować i nie musieliby......też siebie samych chwalić!

Iskierka

Postautor: Iskierka » śr cze 06, 2018 7:12 pm

pytanieodpowiedź pisze:A jak się ma sprawa byłych (bo teraz chyba nie wchodzi to w rachubę)remontów wypożyczanych stadionów na swoje kongresy.Pamiętam,że trábiono o tym po całej Polsce,jak to ŚJ sá tacy najporzádniejsi i dzięki właśnie nim stadiony sá odnawiane.Pewnie też słyszeliście o tym.Zawsze mnie to irytowało,ta samoreklama, przecież nikt ich o te remonty nie prosił,mogliby tego nie robić,a jak już coś naprawili to dla własnego użytku.Dlaczego nie wyremontowali żadnego stadionu,bez wypożyczenia na swój kongres?Niech wyremontujá stadion na jakiś mecz,to kibice by ich pochwalili,a tak chwalili siebie samych.Czemu nie wybudujá swojego choćby jednego stadionu na swoje kongresy-nikt im by go nie zaśmiecał,nie musieliby go remontować i nie musieliby......też siebie samych chwalić!

Możliwe, że te remonty rozliczono w kosztach wynajmu stadionu.

pytanieodpowiedź

Postautor: pytanieodpowiedź » śr cze 06, 2018 8:08 pm

Więc tym bardziej nie majá czym się chwalić!
A czy ktoś z forum słyszał o tych remontach sdadionów-pewnie chodziło o ławeczki,a nie grubsze remonty.Ławeczki naprawiali,aby na nich siedzieć na kongresie,ot i tyle!

pytanieodpowiedź

Postautor: pytanieodpowiedź » śr cze 06, 2018 8:13 pm

A czy Ty Datsun bëdziesz w Gdańsku?Czy będzie tam dużo ludu?O czym będá gadać i kto z centrów antyŚJ przybędzie?

Awatar użytkownika
Datsun

Postautor: Datsun » śr cze 06, 2018 8:44 pm

pytanieodpowiedź pisze:A czy Ty Datsun bëdziesz w Gdańsku?Czy będzie tam dużo ludu?O czym będá gadać i kto z centrów antyŚJ przybędzie?

Planuję być. :)
Na tego typu konferencjach jest jak sądzę średnio 150 osób. Cel tych konferencji to pomaganie świadkom Jehowy i byłym świadkom Jehowy w przyjściu do Pana Jezusa.
Kto będzie? Myślę, że najbardziej aktywni byli świadkowie z północnej i środkowej części Polski.
Zachęcam przyjechać. Na pewno nikt nie pożałuje. Będą świadectwa nawróceń i wykłady biblijne.
Nie mogę się już doczekać. ;)

pytanieodpowiedź

Postautor: pytanieodpowiedź » śr cze 06, 2018 9:05 pm

No nie wiem czy aż tak dużo przyjedzie.W większości osób,którzy odchodzą od ŚJ stajá się bierni i nie interesuje ich temat religia czy Bóg.
A będzie jakaś akcja w terenie z np.ulotkami,czy dyskusje ze ŚJ pod stojakami,bádź odwiedziny w ich zborach?Bo jak nie to kicha i ta konferencja Organizacjá nie wstrzáśnie.

Awatar użytkownika
Datsun

Postautor: Datsun » czw cze 07, 2018 4:43 am

Żadnych akcji się nie przewiduje, bo to bez sensu. Wojna nic dobrego nie przyniesie. To jest konferencja dla tych, którzy wyszli lub zaczęły się otwierać oczy. Prawda jest dokładnie taka co napisałeś, a mianowicie że większość byłych świadków odchodzi do świata i staje się agnostykami lub ateistami. Robimy więc wszystko aby były świadek Jehowy przyszedł do Jezusa. Bracia i siostry na podstawie Biblii wykazują aby przyjść do Pana Jezusa, żałować za swoje grzechy i powierzyć Mu osobiście swoje życie.
Wyjście z "organizacji" to dopiero początek. Trzeba też zresetować się pod względem nauk, które latami wbijano do głowy i mówiono, że są biblijne. Na szczęście z pomocą Bożą wszystko jest możliwe. :)

Wróć do „Życie Świadka Jehowy”