Wiara, Jak ją rozumiecie

Jest to miejsce do dyskusji na wszelkiego rodzaju tematy Pisma Świętego
Sadlor

Wiara, Jak ją rozumiecie

Postautor: Sadlor » pt cze 29, 2018 8:51 pm

Od dłuższego czasu zaprząta mi głowę temat wiary tego czym ona jest, jak ją rozumiemy i co mówi o niej Biblia, ale im więcej myślę i czytam o niej w Biblii tym trudniej mi zamknąć temat i chodź, dochodzę powoli do pewnych wniosków, to im więcej czytam tym bardziej trudne to się staje a chciałbym zrozumieć temat w sposób kompletny.
Jeżeli macie czas i chęć drodzy forumowicze Bracia i Siostry napiszcie mi co wy myslicie na temat wiary.
z bojaźnią i ze drżeniem zbawienie swoje sprawujcie.

GrzegorzS04

Re: Wiara, Jak ją rozumiecie

Postautor: GrzegorzS04 » pt cze 29, 2018 9:19 pm

Sadlor pisze:Od dłuższego czasu zaprząta mi głowę temat wiary tego czym ona jest, jak ją rozumiemy i co mówi o niej Biblia, ale im więcej myślę i czytam o niej w Biblii tym trudniej mi zamknąć temat i chodź, dochodzę powoli do pewnych wniosków, to im więcej czytam tym bardziej trudne to się staje a chciałbym zrozumieć temat w sposób kompletny.
Jeżeli macie czas i chęć drodzy forumowicze Bracia i Siostry napiszcie mi co wy myslicie na temat wiary.

Definicja wiary(biblijna)
Hbr 11:1 bw "A wiara jest pewnością tego, czego się spodziewamy, przeświadczeniem o tym, czego nie widzimy."
Zatem wiara to pewność tego co ma nadejść i pewność tego co jest poza zasięgiem naszego wzroku.
Niemniej jednak wiara chrześcijan może się od siebie różnić...
Rz 14:2 bw "Jeden wierzy, że może jeść wszystko, słaby zaś jarzynę jada."
Rz 14:5 bw "Jeden robi różnicę między dniem a dniem, drugi zaś każdy dzień ocenia jednakowo; niechaj każdy pozostanie przy swoim zdaniu."
Wierzyć można różnie i ze względu na własne oraz cudze sumienie nie forsujemy na siłę własnych przekonań.

Wróć do „Różne zagadnienia Biblii”