Jezus Chrystus to archanioł Michał?

Osoba Jezusa Chrystusa oraz nasze z Nim relacje
Awatar użytkownika
Datsun

Re: Ew. Jana 3,3

Postautor: Datsun » sob lip 07, 2018 9:34 pm

korba pisze:
Ann78 pisze:nie jest aniołem

Bo jest archaniołem.

Naprawdę? :shock: :)
A potrafisz to jakoś udowodnić, czy po prostu mamy Tobie uwierzyć na słowo? :)

korba

Postautor: korba » sob lip 07, 2018 9:47 pm

Przeszkadzasz tracąc wątek :-D
Anna78 powołała się na Hebrajczyków 1, że Jezus nie jest aniołem. Napisałem, że to chybiony argument, gdyż rozpatrujemy Jezusa jako archanioła a nie anioła. Hebrajczyków wspomina o aniołach.
Poza tym... Datsun, trochę obiektywizmu. Ja w ogóle nie chcę abyś w cokolwiek mi wierzył. Przecież to ja, korba reaguję na zarzuty przeciwko świadkom J. Ani nie nawracam, ani nie zachęcam.
Sprawdzam logikę i sens argumentów i... lipa, panie dzieju, lipa.
Ann78 w tym nawet celuje... ;-)

Sadlor

Postautor: Sadlor » sob lip 07, 2018 10:20 pm

korba pisze:Przeszkadzasz tracąc wątek :-D
Anna78 powołała się na Hebrajczyków 1, że Jezus nie jest aniołem. Napisałem, że to chybiony argument, gdyż rozpatrujemy Jezusa jako archanioła a nie anioła. Hebrajczyków wspomina o aniołach.

Hebrajczyków 1 rzeczywiście używa słowa anioł, ale to pojęcie szersze i mieszczą się w nim też archanioły. Przeczytaj cały 1 rozdział bo naciągasz to okropnie, opisywanie Pana Jezusa jako Archanioła Michała to zwykłe bluźnierstwo i skoro zarzucasz Trynitarzom brak konsekwencji w interpretacji Biblii na modłe swojej nieprawidłowej doktryny to sam nie rób tego samego naciągając Pana Jezusa do bycia Archaniołem Michałem.

( Kol 2 : 18 ) "Niech was nikt nie potępia, kto ma upodobanie w poniżaniu samego siebie i w oddawaniu czci aniołom, a opierając się na swoich widzeniach, pyszni się bezpodstawnie cielesnym usposobieniem swoim,"

Mamy oddawać hołd jednynie Bogu i Pomazańcowi Jego.
z bojaźnią i ze drżeniem zbawienie swoje sprawujcie.

korba

Postautor: korba » sob lip 07, 2018 10:31 pm

Hebrajczyków 1 rzeczywiście używa słowa anioł, ale to pojęcie szersze i mieszczą się w nim też archanioły.

No nie archanioły, gdyż Biblia mówi tylko o jednym archaniele.
Przeczytaj cały 1 rozdział bo naciągasz to okropnie, opisywanie Pana Jezusa jako Archanioła Michała to zwykłe bluźnierstwo

Zachowujesz się jak żydzi oskarżający Jezusa. Tylko, że oni uważali że On bluźni czyniąc się równym Bogu (tak Go mylnie odbierali).
Ty natomiast uważasz, że bluźnię, gdyż mówię o Jezusie jako archaniele? A w czym Mu to uwłacza? Przecież i tak jest nr 2 w całym wszechświecie (bo nr 1 to Jego Ojciec).
Mamy oddawać hołd jednynie Bogu i Pomazańcowi Jego.

No. Tylko co nam do tego, że ten hołd Bóg oczekuje, że będziemy oddawać Pomazańcowi, który jest archaniołem?

Awatar użytkownika
Datsun

Jezus Chrystus to archanioł Michał?

Postautor: Datsun » ndz lip 08, 2018 6:49 am

korba pisze:Przeszkadzasz tracąc wątek :-D
Poza tym... Datsun, trochę obiektywizmu. Ja w ogóle nie chcę abyś w cokolwiek mi wierzył. Przecież to ja, korba reaguję na zarzuty przeciwko świadkom J. Ani nie nawracam, ani nie zachęcam.
Sprawdzam logikę i sens argumentów i... lipa, panie dzieju, lipa.
Ann78 w tym nawet celuje... ;-)

Korbo, odwracasz kota ogonem.
Skoro coś twierdzisz to to jakoś uzasadnij. Nauka o Jezusie archaniele jest całkowicie wyssana z palca. Wierząc i broniąc tego pokazujesz, że przyjmujesz to "na wiarę", bo w Strażnicy tak napisali. Dobrze by było uruchomić jednak myślenie... :)

korba

Postautor: korba » ndz lip 08, 2018 8:04 am

Datsun, analizuje argumenty przeciwnej strony. Czytam np. Ann78 i uważam, że są pokraczne. Ann78 jakoś nie napiszesz: uruchom myślenie, co? :-D
Wiadomo o co chodzi!

Awatar użytkownika
Datsun

Postautor: Datsun » ndz lip 08, 2018 2:56 pm

korba pisze:Datsun, analizuje argumenty przeciwnej strony. Czytam np. Ann78 i uważam, że są pokraczne. Ann78 jakoś nie napiszesz: uruchom myślenie, co? :-D
Wiadomo o co chodzi!

Ann78 jak coś napisze to potrafi uzasadnić. W Twoim przypadku gdy Jezusa nazywasz archaniołem Michałem to cisza jak makiem zasiał. :lol:

Sadlor

Postautor: Sadlor » ndz lip 08, 2018 10:30 pm

Zaprzyjaźniona Siostra wysłała mi link prowadzący do źródła https://wol.jw.org/pl/wol/d/r12/lp-p/1984927

Pozwoliłem sobie na pobieżną analizę ww. tekstu i oto do czego doszedłem ciekaw jestem zdania innych w tej sprawie.

„WASZ KSIĄŻĘ”

Po pierwsze Michał jest wymieniony jako jeden z pierwszych książąt anielskich, skoro jest jednym z pierwszych to nie jest w sposób absolutny pierwszym.
Biblia mówi nam wielokrotnie o wyjątkowosci Pana Jezusa On nie jest jednym z... On jest pierwszy i nie ma z tym dyskusji.

MICHAŁ ‛POWSTAJE’

Jest tu w dość zawoalowany sposób wyciągnięty wniosek jakoby powstanie w czasach ostatecznych Archanioła Michała było równozancze z objęciem przez niego królowania, ale co jest ciekawe jest są odniesienia do Objawienia które wyjasnia nam to powstanie i nie ma ono nic z objęciem królestwa ale z powstaniem do służby. Daniel pisze o czasach ostatecznych a Objawienie nam je opisuje. nie ma co gmatwać.
( Obj 12 : 7 ) "I wybuchła walka w niebie: Michał i aniołowie jego stoczyli bój ze smokiem. I walczył smok i aniołowie jego,"

ARCHANIOŁ

Pierwsza nieścisłość to odniesienie do Judy 9 jest tam mowa niech cię Pan potępi a nie Jehowa z tego co wiem imię Boga nie występuje w NT.
Po drugie jest przekłamanie odnośnie ( 1 Tes 4 : 16 ) Gdyż sam Pan na okrzyk rozkazu, na głos władcy posłańcówa i trąby Bożej zstąpib z nieba; wtedy najpierw powstanąd ci, którzy umarli w Pomazańcuc,( przekład dosłowny ) przekład literacki "Gdyż sam Pan na dany rozkaz, na głos archanioła i trąby Bożej zstąpi z nieba; wtedy najpierw powstaną ci, którzy umarli w Chrystusie," Pan Jezus nie odezwie sie głosem archanioła ale na głos archanioła zstąpi z nieba to duża różnica.
CIągnąc to dalej jeżeli w Judy 9 wiemy z Biblii że Bóg Ojciec przekazał wszelki sąd swojemu Synowi ten nad szatanem też tak więc słowo Pan z tego wersetu odnosi się do Pana Jezsusa a nie do Boga Ojca Jehowy.

WOJNA W NIEBIE

I tutaj następuje zaprzeczenie temu co było wczesniej wspomniane w sfałszowanym wersecie z Judy 9 bo albo sądu i zmiażdżenia głowy węża dokona Pan Jezus albo Jahwe, tak więc albo ŚJ wieżą w Trójcę albo coś naciągnęli.

Możnaby zapewne zrobić analizę tego tekstu o wiele dokładniej i wyłapać więcej nieścisłości, możliwe też że popełniłem błędy jednak uważam że sedno tej herezii zostało mniej więcej naświetlone.
z bojaźnią i ze drżeniem zbawienie swoje sprawujcie.

korba

Re: Jezus Chrystus to archanioł Michał?

Postautor: korba » wt lip 10, 2018 10:17 am

Sadlor pisze:Po pierwsze Michał jest wymieniony jako jeden z pierwszych książąt anielskich, skoro jest jednym z pierwszych to nie jest w sposób absolutny pierwszym.
Biblia mówi nam wielokrotnie o wyjątkowosci Pana Jezusa On nie jest jednym z... On jest pierwszy i nie ma z tym dyskusji.

Dziwnie piszesz. To absolutnie pierwszy nie jest jednym z pierwszych? :roll: :-D
Poza tym mylisz terminy. Archanioł to PIERWSZY i NADRZĘDNY anioł. A książe... ich może być więcej i też się różnią pomiędzy sobą, jak widać. Nie widzę problemu, aby pierwszego księcia nazwać zarazem jednym z pierwszych książąt.
to powstanie i nie ma ono nic z objęciem królestwa ale z powstaniem do służby. Daniel pisze o czasach ostatecznych a Objawienie nam je opisuje. nie ma co gmatwać.
( Obj 12 : 7 ) "I wybuchła walka w niebie: Michał i aniołowie jego stoczyli bój ze smokiem. I walczył smok i aniołowie jego,"

Poczytaj kontekst owej walki w niebie:

7 I wybuchła wojna w niebie: Michał i jego aniołowie toczyli bitwę ze smokiem i toczył bitwę smok i jego aniołowie, 8 ale nie przemógł ani się już nie znalazło dla nich miejsce w niebie. 9 Zrzucony więc został wielki smok, pradawny wąż, zwany Diabłem i Szatanem, który wprowadza w błąd całą zamieszkaną ziemię; zrzucony został na ziemię, a z nim zostali zrzuceni jego aniołowie. 10 I usłyszałem donośny głos w niebie, mówiący:
Teraz nastało wybawienie i moc, i królestwo naszego Boga, i władza jego Chrystusa, ponieważ zrzucony został oskarżyciel braci naszych, który dniem i nocą oskarża ich przed naszym Bogiem!
(Obj 12:7-10)

Myślę, że związek pomiędzy zrzuceniem szatana a nastaniem Królestwa i władzy Chrystusa jest bezdyskusyjny.
CIągnąc to dalej jeżeli w Judy 9 wiemy z Biblii że Bóg Ojciec przekazał wszelki sąd swojemu Synowi ten nad szatanem też tak więc słowo Pan z tego wersetu odnosi się do Pana Jezsusa a nie do Boga Ojca Jehowy.

Juda zacytował Zachariasza 3:2 ze ST:
Anioł Jahwe rzekł do Szatana: Niech cię Jahwe zgromi, Szatanie. Niech cię zgromi Jahwe, (Zach 3:2 KUL)
I tutaj następuje zaprzeczenie temu co było wczesniej wspomniane w sfałszowanym wersecie z Judy 9 bo albo sądu i zmiażdżenia głowy węża dokona Pan Jezus albo Jahwe, tak więc albo ŚJ wieżą w Trójcę albo coś naciągnęli.

He, he... boki zrywać na takie argumenty.
Sąd i zmiażdżenie głowy węża wrzuciłeś do jednego worka ;-)
Wiadomo, że sądu nad szatanem dokonał Jehowa ale samo wykonanie wyroku dokona Jezus. Wydanie sąd a wykonanie wyroku to nie to samo.
możliwe też że popełniłem błędy

Zdecydowanie za dużo, aby to miało sens. Zapewne dlatego, że... jak napisałeś:
Pozwoliłem sobie na pobieżną analizę

Odpuść 'pobieżne' a zrób to jeszcze raz bardziej wnikliwie.

Awatar użytkownika
Datsun

Re: Jezus Chrystus to archanioł Michał?

Postautor: Datsun » wt lip 10, 2018 2:11 pm

korba pisze:Juda zacytował Zachariasza 3:2 ze ST:
Anioł Jahwe rzekł do Szatana: Niech cię Jahwe zgromi, Szatanie. Niech cię zgromi Jahwe, (Zach 3:2 KUL)

Coś się chyba Tobie Korbo pomieszało...
To nie Juda to powiedział ale Michał. Dostrzegasz różnicę?

korba pisze:Odpuść 'pobieżne' a zrób to jeszcze raz bardziej wnikliwie.

O...
Bardzo "wnikliwie" widzę ustosunkowałeś się do tego co napisał Sadlor.
Tego cytatu jaki podał Sadlor nie widziałeś, czy nie chciałeś widzieć?:

1 Tes. 4:16
16. Gdyż sam Pan na dany rozkaz, na głos archanioła i trąby Bożej zstąpi z nieba; wtedy najpierw powstaną ci, którzy umarli w Chrystusie,
(BW)

Odblokuj się Korbo i zobacz, że Pan i archanioł to dwie różne osoby. I nie posługuj się PNŚ, bo ten tekst tak jak wiele innych zresztą został tam zwyczajnie sfałszowany.

Wróć do „Jezus Chrystus”